Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hónapos terhesen szakítottun...

7 hónapos terhesen szakítottunk, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Párommal teljesen megromlott a kapcsolatunk,és a nagy szerelem pokollá változott. Teljesen tönkrementem lelkileg. A családomra sohasem számíthattam. Édesapàm külön él édesanyámtól, alkoholista és rosszban vagyunk. Édesanyám magát sem igazán tudja eltartani.És skizofrén, nem lehet vele egy fedél alatt élni. Párom vélhetőleg emiatt erőlteti a békülést, de én nem akarok csak a baba miatt együtt maradni..hiszen egyértelmű hogy màr nem szeret, csak a gyerek érdekli. Ez nem baj de fáj hogy semmibe vesz. Kérdés: mit tennétek? Nincs belátható jövőképem. Anyagilag plàne... még semmit nem vettünk (nekem nincs saját pénzem) és fogalmam sincs miből èlek majd. Hol lakhatok ha külön megyünk? Tanács, tapasztalat?
2015. okt. 12. 01:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rögtön az jutott eszembe, hogy más azért a hamarosan születendő gyerekének ilyenkorra minimum pár apróságot megvesz. Titeket azt hiszem nem nagyon hozott izgalomba a dolog... Csak akkor azt nem értem, egy nem működő kapcsolatba miért kellett gyereket vállalni? Vagy ha nem is akartátok a gyereket (akkor már vásároltatok volna apránként), miért nem védekeztetek rendesen?! Az én véleményem szerint, ha egy kapcsolat jól működik, a gyerekvállalás csak jobban összehozza a feleket. Ha pedig előtte se működött jól, pont ez történik...
2015. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

butaságot csinált a kérdező, hogy ilyen kapcsolatra vállalt gyereket, ez biztos, vagy talán védekeztek és becsúszott, teljesen mindegy, borzasztó nagy felelőtlenség, és nagyon megnehezítették saját maguk életét, és a születendő gyermekükét. De szerintem éppen elég büntetés neki a helyzet, ilyenkor jól dönteni, és talpra állni, bizony nem volnék a helyedben kérdező.

Egy biztos, nem választanám az anyaotthont, mert sajnos akik ott laknak nagy arányban kábítószeres, vagy egyéb módon kétes sorsú lányok és nők, az egyik legrosszabb amit tehetsz a gyermekeddel, hogy ilyen környezetben helyezed el. Ez ugyanígy igaz az állami gondozásra, szerintem a legjobb megoldás a békülés, a gyermek érdekében, ha van köztetek egy alapvető baráti kapcsolat a másik iránt, akkor ez a minimum, hogy áldozatot hoztok érte. A te életed már úgysem tudod megjavítani, de neki még adhatsz két szerető szülőt (akár örökbe fogadás útján).

Én a te helyzetedben missziómnak tekinteném ezt a gyermeket a számára legjobb körülményekkel és helyzetben felnevelni, még ha ez azzal jár, hogy olyan mellett kell élnem akit nem szeretek. Ez a ti felelősségetek volt, a ti hibátok volt, hogy megtörtént, ne ő igya meg a levét.

2015. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Így legfeljebb anyaotthonban lakhatsz. Én kibékülnék a helyedben.
2015. okt. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!