Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dalacin huvelykremrol velemenyek?

Dalacin huvelykremrol velemenyek?

Figyelt kérdés

Orvos irta fel- tudom akkor elmeletileg megbizhato.. Es tudja hogy terhes vagyok : masodik trimeszter.. Csag aggaszto hogy a krem antibiotikumos.. :/

Tapasztalatok?



2015. okt. 13. 22:00
 1/4 Amarok Tonrar válasza:

"Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A Dalacin hüvelykrémmel kapcsolatban embernél nincsenek megfelelő tapasztalatok a terhesség első harmadára vonatkozóan. A Dalacin hüvelykrémet a terhesség első három hónapjában csak akkor szabad alkalmazni, ha feltétlenül szükséges.

Ugyanakkor a terhesség második és harmadik harmadában a készítmény alkalmazása nem növelte a veleszületett rendellenességek gyakoriságát, és a gyógyszerrel kapcsolatos mellékhatásokról sem számoltak be az újszülöttekben. A Dalacin hüvelykrémet a terhesség második és harmadik harmadában csak akkor szabad alkalmazni, ha feltétlenül szükséges. Ahogy terhesség esetén bármely más gyógyszernél, a Dalacin hüvelykrém alkalmazása előtt is gondosan mérlegelnie kell az orvosnak a terápiás előnyt és az esetleges magzati kockázatot."

2015. okt. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Antibiotikumos.. Hát egy kezeletlen bakteriális fertőzés az ami okozhat gondot. Terhesség esetén még fontosabb kezelni a fertőzéseket, bacis akár vetélést vagy koraszülést is okozhat.

Ugyan nekem ezzel a krémmel nincs tapasztalatom, volt nekem is fertőzésem, antibiotikumos kúpot írt fel az orvos, semmi gond nem volt.

2015. okt. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En hasznaltam, raadasul az elso trimeszterben kellett, mert mar a citologia levetelekor vegyes bakteriumot talaltak, ezt irta fel a doki. Nekem nem csak az volt aggaszto, hogy terhessegben elvileg nem is lenne szedheto, hanem az esetleges mellekhatasok, lsd: gombas fertozes (??????????) Egyikbol ki a masikba be, szoval engem ez jobban aggasztott, eletemben nem volt meg gombas fertozesem, hat hal istennek ezt most is megusztam. Nem tudom pontosan milyen mellekhatasa lenne a magzatra nezve, es mikor, de a 12. Heti uh-n elvileg minden rendben volt.
2015. okt. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a 3.trimeszterben használtam bakteriális fertőzésre. Megváltás volt, mert már az egész testem viszketett. A babának nem lett semmi baja, 40+3 napra született.
2015. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!