Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második trimeszterben szedtek...

Második trimeszterben szedtek (még) terhesvitamint?

Figyelt kérdés
2015. okt. 15. 08:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én csak ezt a Hipp Natalt,

Ami olyan, mint egy gyümölcslé :)

Már nem is tervezem, hogy tablettàban vigyem be a vitamint.

2015. okt. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szedem a femibiont a terhesség végéig.
2015. okt. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én szedek, ugyanúgy napi 1-et (Gravida). Hajlamos vagyok vérszegénységre, teherbeesés előtt folsavat szedtem, sokkal nagyon dózisban (3 mg), mint a terhesvitaminokban van (800 mikrogramm). A 9. heti vérvételen még határértéken belül (igaz, alsó) volt a hemoglobinom és a hematokritom, de a 16. hetire már alacsony lett, így külön vaspótlást kaptam még a vitamin mellé. Nem vagyok vitaminellenes, én így vagyok nyugodt, hogy biztos nem marad ki semmi szükséges vitamin, nyomelem, ami kellene a babának. Az óriásbébis dolog meg városi legenda szerintem.


25+6 hkm

2015. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, a szülésig tervezem szedni.
2015. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem szedem a terhesvitamint. Az orvosom szerint 2-300g-mal is kisebb lehet így a baba, és mivel VBAC-re készülünk, ez nem mindegy. C vitamint, Dvitamint és vasat szedek, mást nem.
2015. okt. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, Gravidát és még szülés után is amíg volt tejem.
2015. okt. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is Hipp Natalt szedek, de lehet, vissza kellene vennem belőle, mert 2 héttel nagyobbnak mérték a 19. hetin.
2015. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez komoly? Azt hittem, abban nincs is annyi vitamin...

Napi 20 ml-t iszol?

2015. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem. 6-12 hét között szedtem csak.
2015. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
volt pár két a 2. Trimeszter elején, amikor kifogytam a folsavból, és 40-et ittam, 10. hétig ugyanolyan ütemben fejlődött, aztan kimaradt 9 hét, mire újra lemérték, és most 2 héttel nagyobb volt, úgyhogy a 20 milire visszatérek. Olvastam, hogy a B12 vitaminnak lehet ilyen hatása, de nem gondoltam, hogy a Hipp Natalban van elég hozzá, és lehet, hogy nincs is, csak szimplán gyorsabban nő a gyerek. (Normálisan eszek amúgy, figyelek, hogy ne legyen túl sok, normál BMI legalsó értéről kezdtem a várandósságot vékonyan, hízni is csak 2 kilót híztam a 21. hétig, úgyhogy mem tudom, mi másra gondolhatnék).
2015. okt. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!