Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meddig szedtétek a terhesvi...

Ti meddig szedtétek a terhesvitamint? 3. trimeszterben elhagyhatom szerintetek?

Figyelt kérdés

Addigra már úgy is kifelődik majdnem teljesen a baba.

Ráadásul nyár van.Annyi friss zöldség,gyümölcs terem ilyenkor.A vitaminokat megkapná természetes úton.



2013. júl. 2. 08:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nyugodtan én az elejétől kezdve nem szedtem még sincs baja a babának :)
2013. júl. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Én a helyedben nem hagynám abba, nyár ide vagy oda. Szoptatás alatt is szedtem az első első három hónapban. Azért jó, mert emelt vas tartalom van benne.
2013. júl. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Szoptatás alatt is szedni kellene.Sok olyan vitamin van benne,amit majd nem tudsz természetes úton bevinni a szervezetbe.Legalábbis biztos nem olyan mennyiségben,mint amire szükség van,és a vitamin tartalmaz.
2013. júl. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 petera6 ***** válasza:
45%

Én csak első trimeszterben szedtem, akkor is csak kb 2 naponta. Pár hete már kell magnéziumot szednem (napi 1000-1500 mg), mert feszülget délutánra a hasam illetve most kezdek vasat is szedni (1 szem nep-ferro folgamma/nap), mert a vérvétel kimutatta, hogy kezdenek csökkenni az értékek ez ügyben :)


Szerintem, ha nincs úgymond okod rá, hogy szedd, akkor elhagyhatod. De a vérképed úgyis mutatja, hogy mi újság van odabent :) A baba elveszi tőled, ez így okés, de neked azért kell a pótlás. Pl. vasból a szülésnél elmegy egy kevéske :)

2013. júl. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 petera6 ***** válasza:
100%
Ja, 28 hkm vagyok
2013. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

napi 1000-1500mg magnéziumot?????? mert görcsölget a hasad??? :O

Szerintem az rengeteg! Aki nyílik alulról az se szed ennyit!

Biztos h ennyit akartál írni?

Én csak 250mg szedtem naponta!

Amúgy ahogy érzed kedves kérdező! Ha te úgy gondolod h nem akarod szedni ne tedd. De ez itt úgyis megoszlik. Itt igazságra nem fogsz jutni. :D Úgyis csak egy nagy vita szokott ebből kerekedni. :)

2013. júl. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
bocsi feszülget elírtam, nem görcsölget
2013. júl. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

En is napi 2000-2500mg magneziumot szedek. Magnerotot, kemenyedesek miatt. Ennel sokkal nagyobb mennyiseget adnak a korhazakba, es az sem artalmas.

Egyebkent en is szedem meg a Gravidat, igaz nem naponta, hanem 2 naponta, de en ugy gondolom h kell a vitamin, mert annyi zoldseget, gyumolcsot nem tudok enni mindennap h fedezze a napi vitaminszuksegletemet:)

2013. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%

Az én dokim azt mondta az első trimeszter után elhagyhatom, ettől függetlenül én nem hagytam el, mert nemtudok annyira változatosan enni, h annyi vitamint bevigyek a szervezetembe!

Off: én is napi 1500mg magnéziumot szedek az első trimesztertől fogva orvosi javaslatra, mivel veszélyeztetett vagyok, és nekem is görcsölget a hasam néha!Nekem a magnézium tabiba 1db-ba 500mg van, és 3at kell bevennem naponta!(Magnézium citricii)Az elején én is magne b6ot szedtem, de mikor a dokim meghallottam jót nevetett, mert az semmi várandósan!(nem hiába nem használt a görcseimre, nagyon kevés a Mg tartalma)Mikor bekerültem a kórházba ott is 1500mg volt a napi adag mindenkinek aki görcsölgetett!

2013. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28 hkm vagyok:) (utcso elotti)
2013. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!