Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan ismerősötök, aki...

Van olyan ismerősötök, aki egészségügyi indok nélkül elment táppénzre? Mit szólt hozzá a családja, az ismerősei?

Figyelt kérdés
2015. okt. 19. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Van. Senkinek semmi köze hozzá, ő tudja, hogy érzi magát biztonságban, hogy tud felkészülni a baba érkezésére. Ezt mindenkinek szíve joga eldönteni.
2015. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Hasonlóképpen alakult az én esetemben is,igaz némi indokom volt arra,hogy ne folytassam a munkát.A babavárás kb. felénél, a 24. héten kórházba kerültem vesegyulladás miatt.Ezt végül 3 hét alatt kikezelték,utána heti kontrollok voltak. Az orvosom azután megkérdezte,hogy akarok-e még dolgozni,mert ő úgy gondolja,hogy "megpróbálhatnám,óvatosan".Mérlegeltem,nem szerettem volna visszamenni,mert stresszes munkám volt.Amúgy szerettem a munkámat,a csapatot és mindent ott,de féltem,féltettem a babámat és magamat.

Akkoriban nem is foglalkoztam azzal,hogy ki mit szól hozzá.Nem érdekelt volna az sem,ha nagyon negatív a visszhangja a családban,ismerősök között,mert ők nincsenek az én helyzetemben,az én bőrömben.

Azt gondolom,hogy nem kell ítélkezni senki felett sem,bár szokása a legtöbb embernek másokkal foglalkozni a saját életük helyett.Ezen nem tudok változtatni.

2015. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Én.

Bár nekem az az indok, hogy bármikor képes vagyok hányni, amit a munkàban nem engedhetnék meg...

2015. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Én most a 2. babával azért vagyok itthon mert veszélyes a munkaköröm, később másik pozícióba vissza mehetnék, de mint az előző válaszoló, bármikor elhányhatom magam, hol itt fáj, hol ott, most még elég munkaképtelennek érzem magam. Mi tudtuk a férjemmel, h ha terhes leszek azonnal befejezem a munkát. Lehet, hogy lustának tartanak, az is vagyok, én dolgom!
2015. okt. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Egyébkènt ez tökre mindenkinek a magánügye... Van olyan, akinek meg se kottyan a terhessèg, mások meg meg akarnak halni (mint èn mikor egèsz nap semmi nem maradt bennem, konkrétan székletem se kèpződött már...).

Na szóval hogy ki mit gondol, őszintén lesz@rom.

Mindenki tudja, mi a jó neki.

2015. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Van, ráfogta a vizesedésre az 5. hónapban. A családját (férjét) manipulálja, az ismerősök meg átlátnak a lányon. Ez már régebben volt. A férj rendkívül jól keres, gyerek a bölcsiben, a feleség továbbra is otthon mindenféle indokokkal...:) A férj meg már sajnos teljesen agymosott lett. Egyébként meg az ő dolguk.
2015. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

A 28. héten mentem táppénzre, mert a munkám miatt rengeteget kell vezetnem, viszont rettenetesen fájt a hátam már akkor, egyszerűen nem volt kényelmes.

Ráadásul kb. 30x kellett ki- és beszállnom a kocsiba, ami egy sportos coupé, vagyis tök alacsonyan van az ülés, szóval kész élmény volt kikászálódni belőle, főleg nyáron, szoknyában :D

A környezetemben mindenki megértette, sőt már előtte hónapokkal is mondták, hogy nem egészséges ennyit vezetnem, de én szeretem a munkám.

Egyedül anyósom tett egyszer megjegyzést, hogy bezzeg a szomszéd Juliska néni menye még a 40. héten is dolgozik. Ja persze, csak azt felejtette el, hogy a menyecske otthon könyvel napi 4 órában, nem 8-10 órát vezet és áll kint a 40 fokban...

2015. okt. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Én a 20. héttől vagyok táppénzen. Senki sem mondhatja rám, hogy lusta lennék, aki nem akar dolgozni. Egészen addig mindig volt a 8 óra mellett másod és harmadállásom is. Rengeteget melóztam még betegen is. Viszont a 20. hétig mindenféle betegséget elkaptam a gyerekektől a csoportomban. Engem a család és a környezet (kolléganők) vettek rá, hogy menjek inkább táppénzre. A párom is teljes mértékben támogatott, hiszen mindkettőnknek a baba az első. Továbbra is segítek a munkahelyemnek itthonról papírmunkával, illetve előkészületekkel a foglalkozásokhoz. Ha tudtak volna irodai munkát adni nem jöttem volna el ilyen korán. De sajnos a szőnyegen ücsörgés, pattogás, szaladgálás 25 gyerek után már nem megy olyan könnyen terhesen, főleg hogy az ember egyedül van velük. Egyébként pedig mindenki maga dönti el, mi az ami belefér. Nekem nem hiányzik az a stressz amit akkor éltem meg mikor skarlátos gyerek volt a csoportomban, aztán jött a bárányhimlős időszak, majd a hányás hasmenés, influenza, felső légúti megbetegedések....
2015. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!