Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség csak egy indok a...

A terhesség csak egy indok a mértéktelen zabálásra?

Figyelt kérdés
2015. máj. 31. 03:31
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Sok állapotos női ismerősöm eszik mértéktelenül mindent, ami csak belefér. Oda sem figyelve másokra maguk körül. Mindent képesek megenni, végtelen mennyiségben. A válasz, ha valaki szól, hogy nem kéne már az a negyedik vagy ötödik jégkrém, hogy na de én kívánós vagyok.


Értem én, kívánósság, hormonok...stb.


De úgy látom, hogy sokaknak csak egy indok a terhesség arra, hogy megideologizálják a mértéktelen nagy zabálásokat, a hízásokat. A terhes nő nem kettő helyett eszik, ez egy tévedés. Az orvosok sem javallják a nagy fokú hízást terhesség alatt. Mégis sokan félidős terhesen már akkorák, hogy ajtófélfát kell bontani mellettük, ha be akarnak férni a rendelőbe. Mi lesz velük, ha megszületik a baba? 20-30-40 kiló súlyfelesleggel teherbe esnek, aztán még szednek is magukra nem is keveset... Nem fogják bírni a baba körüli teendőket.


A kérdés tehát adott. Ti hogy látjátok?

2015. máj. 31. 03:37
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
És te hajnali fél 4kor álmatlanul forgolódsz amiatt, hogy van, aki mértéktelenül zabál terhesen?
2015. máj. 31. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

22 kgot hiztam, zabaltam mint allat. mindent leadtam a babam 9 honapos korara, aki egyebkent normal sullyal szuletett. nem.volt se terhessegi cukrom se magas vérnyomasom.

Csak hogy ertsd: egy terhes no nagyon boldog. teljesen mas allapotban van, mint egy kulso szemlelo. ilyenkor csomo problema (pl a kilokom agyalas) mintha köddé válna..

oszinten en is ugy voltam vele hogy ez a 9 honap rolam szol, a baba elõtti pihenesrol, mert utana az egesz eletem a gyerekemert lesz, legalabb is egy ideig. raadasul mindig is imádtam enni de mivel hizekony vgyok allandoan figyelgetnem kella kaloriakat...hat terhesség alatt meg ugy gondoltam, menjen ami a csövö be fér, aztan utana úgyis megint szigor lesz...

nem ertem mi a gond ezzel, az én orvosom nem szólt ram, látta hogy jók az eredményeim, a vedono sem cseszegetett...persze nem is reklamoztam hogy disznosajtot eszek libazsirral :)))))


amugy oszinten....sok fap..nak ajanlom, egyen inkabb egy nagy hambit a masokra valo frocsoges helyett...hidd el jobb kedved lesz :)

2015. máj. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Te még az életben nem voltál terhes, jól gondolom?

A terhességi hormonok tényleg iszonyú étvágyat okoznak. Arra készül a szervezet, hogy egy babát kell növeszteni, utána pedig anyatejjel is táplálni, ami miatt majd kell a tartalék.

Mondjuk ettől még nem kellene féktelenül zabálni, de hidd el, iszonyú önfegyelem kell ezt megállni.

Én már a másodikat várom és azt vettem észre, hogy nálam a teljes második trimeszter arról szól, hogy folyton kopog a szemem az éhségtől (pedig nem terhesen egyszálbél vagyok, akár napi egy szendvicsen is elvegetálok gond nélkül). Mondjuk nekem nincs kedvem most sem többet hízni a végére, mint tíz kiló, ezért nagyon visszafogom magam. De hidd el, minden étkezés végén úgy érzem, hogy még kétszer annyit le tudnék nyelni, mint amennyit ettem sőt felzabálni a Földet :-)

Szóval nem olyan egyszerű ez, plusz az is totál alkati kérdés, ki mennyit szed fel. Van, aki viszonylag kevés kajától is 25-30 kilót is hízik a 9 hónap alatt, mert a szervezet őrül módon tartalékol.

2015. máj. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%

Azért ácsi...! A szervezet abból tud tartalékolni amit az ember lánya megeszik! Ha a kismama nem zabál akkor nem hízik brutálisan. Ennyi az egész. Egy kismamának össze meg vissza napi kb 200 kalóriával kell többet ennie mint korábban. Ha ehhez hozzávesszük, hogy egy kismama nyilván nem sportol (annyit mint korábban) ott vagyunk, hogy nulla. Mert korábban azta 200-at elégette most meg nem úgyhogy nem is kell többet enni.

Ezenkívül amíg az eredmények jók szerintem mindenki csinálja ahogy akarja, szíve joga. Úgyis neki kell megbarátkozni a szülés utáni súllyal meg a képpel amit kap nem másnak így nem értem a fröcsögést ebben a témában.

Én is 25 hetes kismami vagyok, épp ma nézettem meg magam, 4 kilót híztam ami viszont durva, hogy a mozgáshiány miatt (veszélyeztetett vagyok) 3 kiló izmot vesztettem kb. Az annyi mint 7 kiló plusz nettóba. Elmegy de innen visszaállni lesz szép!

2015. máj. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%

Én kilóban rengeteget szedtem föl, le se merem írni, a 26. héten járok. Viszont nem tudom, hova került az a sok kiló, mert az arcom, karom combom ugyanolyan (a terhesség előtti nadrágjaim jók rám, ha a csípőmre tolom őket)... Az egész a hasamon van, jó nagy is, de erről meg nem tehetek. Picit persze többet eszem, de nem zabálok, 1-2 naponta csúszik be valami nasi (pl. fánk, aprósüti), azon kívül csak a normális napi étrendem.


Szóval könnyű ítélkezni, de valamiből meg kell növeszteni azt a 3-4 kiló közti kifejlett emberkét odabent. :)


Nekem a 10-14. hét környékén volt olyan korszakom, hogy mikor ettem az ebédet, már azon járt az agyam, mi lesz a vacsora. Nem konkrétan ételeket kívántam, hanem mindent, ami az utamba került. Persze nem zabáltam, nem ettem literszámra a jégkrémet, de piszok nehéz volt megállni. Inkább nyers répát meg almát rágcsáltam, hogy meglegyen az evés élménye. :)

2015. máj. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
Juuuuj 2-es! Ott a pont! És tényleg fél négykor írta ki. Biztos be volt rúgva XD
2015. máj. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

en ugyanugy eszek mint elotte, annyi a kulonbseg, hogy a cukrot elhagytam az eletembol, es megfontoltabban nyulok pl a pizza vagy a zsiros kajak utan. Napi 6-7szer eszem.

Nem zabalok (csak neha 😊) es igy a 20ik hetre mar 8 kilo van rajtam. Elkepzelheto, hogy a vegre lesz plusz 15 is. Na es akkor mi van?

A vedono allandoan csesztet, hogy sokat hizok.. Az elso trimre mar 3 kilot hiztam. Megis akik tallalkoznak velem, megdicsernek, hogy milyen karcsu vagyok. Na akkor ez hogy van?

Az, hogy vacsira megeszem a bolognait aztan ahogy lecsuszik, maris kiborulok, mert ehes vagyok, aztan kutakodok a hutoben, na ez lehet hogy zabalas.

De azok se legyenek mar buszkek magukra, akik azzal hencegnek, hogy jajj csak 5 kilot hiztam az egesz terhesseg alatt.

Gondolkodjunk, hogy olyan 8-10 kilo a normalis, abba benne van a baba sulya, a mellek, a placenta, a magzatviz, a vizesedes stb.

Akkor ki a meno? Aki 5 kilot felszed? Annak hol a megkivant magzatviz mennyiseg? Sehol. Nezzuk meg a R. Rekat egesz nap dietazott meg fitneszezett, semmi nem rakodott ra joforman, es vagy 2 kilo koruli babat szult.

Ezek utan gondolkodjunk el...

2015. máj. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%

Akik mértéktelenül zabálnak, ők lesznek a legjobban meglepődve, hogy a szülés után még hónapokig terhesnek néznek ki és a felszedett 20 kiló plusz bizony ott maradt.


33 hetes terhes vagyok, értelemszerűen többet és többször eszem, de szó nincs nagy zabálásokról, libazsíros disznósajtról, 5 jégkrémről, mert az előbbi csak zsír, az utóbbi csak sok üres kalória, a baba nem hasznosít belőlük semmit. Hús, joghurt, sajt, tojás, tej, magvak, gyümölcsök, zöldségek, hal...ezekből kell inkább kétszer szedni ebédkor, nem a jégkrémből letolni még 3-at.


"Egy csinos, elégedett kismama" :P

2015. máj. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
45%

9: 6-os vagyok, én is nagyjából ezt eszem, húst és zsírt egyáltalán nem, mert vegetáriánus vagyok. Minden étkezéshez eszem szinte friss zöldséget vagy gyümölcsöt, gyorsétterembe nem járunk (mivel ott minden húsos), édességet kb. kétnaponta eszem csak. Mégis nagyon nagy lett a pocakom, de azon kívül csak a mellem nőtt duplájára. Én sem érzem magam csúnyának, de mindenhol olvasom, hogy 12 kiló lenne az ideális a végéig, és ebbe már nem hiszem, hogy beleférek... :(


Azt is hozzá kell tenni, hogy a családban nagyon nagy babák születtek, volt példa 4 és fél kilós és öt kilós fiúkra is. Én is kisfiút várok, így az enyém sem 3 kiló lesz valószínűleg...


Mindenesetre én is nagyon igyekszem emberi (női) formát tartani, mert ez nekem is nagyon fontos.

2015. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!