Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti kérnétek ebben az esetben...

Ti kérnétek ebben az esetben extra fizetős uh-t?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, itt három uh van benne az államilag fizetettben, és olcsó az orvosomnál az extra uh (szinte ingyen van). Eddig nem kértem, mert sok helyen olvastam, hogy a babák egy része nem szereti, és csak a szükséges vizsgálatokat kértem. A 24. héten lesz legközelebb vizsgálat, legutóbb a 19. hetin 2 héttel nagyobbnak mérték, mint a 10., ill. a 7. hetin, és kíváncsi vagyok, hogy azóta mi a helyzet, meg persze nagyon jó lenne újra ténylegesen is látni. A nemét már tudjuk, de arról is szeretnék kérni egy képet.


Orvosilag nem bizonyított ugyan, hogy az ultrahangnak bármiféle károk hatása lenne a magzatra, ahogy a szívhangfigyelőnek sem, mégis nagyon sok kismama írja, hogy az ultrahangos vizsgálatkor a baba megdermed félelmében, vagy szokatlanul fájdalmasan és erősen kezd el rugdosni. Ennek elvileg lehet az az oka, hogy az ultrahangos vizsgálatkor hő termelődik a sejtekben, és emiatt van az az orvosi ajánlás is, hogy a szükségesnél tovább ne vizsgálják ultrahanggal a magzatot.


Ti hogyan döntenétek ezek tudatában? Kérnétek az extra uh-t 24 hetesen? (A következő uh a 29-32. hét között lesz, előtte a 19.-en volt).



2015. okt. 19. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Marhaság szerintem, hogy zavarja őket. Minden baba hol nyugis, hol ugrabugrál ultrahangtól teljesen függetlenül. Fölösleges oktulajdonítás, aminek semmi alapja nincs.


Én négyhetente járok magánba, havonta a gondozóba, a védőnő is néz szívhangot, szinten havonta. Emellett a kötelező uh-k is vannak, egyszer mentem be a klinikára panasszal, akkor is csináltak uh-t. Szóval átlag 2-3 hetente van valamilyen uh. Nem kell összekeverni se a mikrohullámmal, se a lézerrel, az uh-nak annyi káros hatása van a magzatra, mint egy autórádiónak kb. Nyugodtan nézesd meg.

2015. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1: miért vagy Te ennyire biztos abban, amit írsz? Honnan tudod, hogy a későbbiekben milyen hatása lesz ez a sok UH a babára (kívánom persze, hogy ne legyen semmilyen következménye és egészséges maradjon!)? Magzati traumaként megélt dolgok nagyon nagy hatással vannak az életünkre, nem csak lelkileg, hanem fizikailag is.


Én zsigerből érzem azt, hogy nem tesz jót az UH a babának és bízom magamban. Pontosabban az én értékítéletemnek hiszek. Nem biztos, hogy igazam van, de nem kockáztatok. Ezért én csak a kötelező UH-okat csináltattam meg, pont a Pici érdekében. Gondolhatod Kérdező, hogy én is minden héten nézném legszívesebben, de önzőségnek tartanám annak tudatában, hogy szerintem káros, és vannak orvosok, akik szintén azt mondják, hogy lehet káros a babára.


Szóval, én nem kérnék UH-ot. Kivétel, ha valamilyen komolyabb probléma merülne fel és meg kellene nézni.

2015. okt. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves második! Amit írtam, hogy hol nézik meg a babát uh-val, abból egyedül a magánrendelés az, amiben nem a kötelező terhesgondozás keretében veszek részt. Gondozóban és a védőnőnél is kötelező a szívhangvizsgálat. A gondozóban emellett mérnek mértet (bpd, fronto, femur), illetve rutinszerűen nézik, hogy van-e haematoma, lepényleválasra utaló jel. Pénteken voltam legutóbb, akkor már ezek mellett néztek lepény érettséget és flowmetriát is. Nyilván nem ok nélkül vannak ezek a vizsgálatok.


Kismamáknak így is kb. szkafanderben kellene tölteni a terhességet, nincs olyan étel, ital, mozdulat, szín, illat, ruhadarab amiről ne lehetne azt olvasni, hogy káros. Betegesen kerülök én is mindent, amiről tudom, hogy árthat, pl. ekcémás lett a kezem a sok kézmosástól, a háziorvosom állított le. Ha a sok aggodalmamhoz még hozzácsapom azt is, hogy a szakember által végzett vizsgálat is árthat, tényleg bérelek inkább egy kellemes gumiszobát. :)

2015. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz semmi baja babának az ultrahangtól. Én csak azért mentem el soron kívül, hogy lássam, hogy él-e, minden rendben van-e vele, mert a TB finanszírozottra csak nagyon sokára kaptam időpontot, és aggódtam, hogy minden rendben-e. Nem lesz tőle semmi baja a bébinek.
2015. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!