Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a babának ha sok...

Árthat a babának ha sok szénsavasat iszom? Nagyon kívánom. A kólát próbálom kerülni inkább narancsot iszom de felüdít étkezések után segít emészteni stb.

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Álítólag a szénsavas italok kiveszik a csontokból a kalciumot. De én nem vagyok vegyész.


Én is iszom naponta kb 2 deci kólát. Segít emészteni, meg ennyi koffeinre valahogy szükségem van, ha nem akarok kóvályogni. Czeizel könyvében azt olvastam, hogy napi 2 liternél több kólát ne igyunk, hát ezt az előírást azt hiszem, bőven betartom. :-)

2010. márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy a terhességem 5. hónapjáig csakis szénsavasat ittam, mert ahogy írod , nagyon kívántam. Aztán elkezdett felfújni, így átértem a zöldkupakos féligbubisra:))))

2010. márc. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy miket kíván az ember ha van egy pocaklakója:)
2010. márc. 17. 10:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én állandóan szódázok, illetve házi málnaszörpöt teszek bele. Szénsavmentesből csak a gyümölcstea jöhet szóba. A fiammal elképesztő mennyiségű kólát ittam, szó szerint több litert és semmi baja nem lett. A lányommal nem ittam sok szénsavasat, akkor nem kívántam. Most szinte csak azt tudom meginni, de szerencsére nem kólázok.

Remélem, hogy nem árt.

2010. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Sok helyen olvasni, hogy nem jó szénsavasat inni terhesen, mert így meg úgy árt, hát nem tudom, szerintem a szervezeted tudja, hogy mi kell neki!! Én pl nem tudok rostosat inni, mert ég tőle a gyomrom, meg minden bajom van tőle, teát nem iszok, mert nekem mindegy milyen tea utána 5 percenként pisilni járok tőle, a szénsavasat meg kívánom, és azt is iszom, az az egy dolog amitől semmi bajom... és a babának sincs semmi baja:)

32 hetes km

2010. márc. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sokat beszélgetek a védőnővel, mindíg kérdezi hogy hogy vagyok mit eszek, iszok, és én elmondtam neki, hogy csak a szénsavas ásáványvizet szeretem. Azt mondta, hogy ha kívánom igyam, a babának nem lesz baja, csak engem pufaszthat, addig pedig nyugodtan igyak.


22 hetes km

2010. márc. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!