Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet az, hogy ugyanazon...

Lehet az, hogy ugyanazon napon az egyik orvos leletén C2000, a másik orvos leletén "a méhnyak hossza 3,5 centi"?

Figyelt kérdés
Nem értem.. az első lelet szerint nem 2 centi a méhnyak, csak máshogy írták le?
2015. okt. 29. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A c2000 az 2 ujjnyi méhnyak, nem 2 centi. Alapesetben a méhnyak több, mint 4 centi. A c2000 azt jelenti elkezdett rövidülni de a tiéd se 4 centi, hanem rövidebb.
2015. okt. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ez megállhat ezen a ponton? :O nem fog tovább rövidülni idő előtt?
2015. okt. 29. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani. Nekem c2111 volt 35 hetes koromtól, kiírt nap előtt voltam uh-n pár nappal (kevés magzatvíz miatt kellett nézegetni) és még akkor is annyi volt. De hogy az 1,5 centi vagy 3,5, ebből a számból nem derül ki mert a c1000 már az eltűnt méhnyak, általában a vajúdás elején.
2015. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első számjegy a méhnyak vastagságát mutatja, értéke így lehet:


o 3: A méhnyak vastagsága 3 ujjnyi


o 2: A méhnyak vastagsága 2 ujjnyi


o 1: A méhnyak vastagsága 1 ujjnyi


• A második szám jelzi a külső méhszáj nyitottságát: 0: zárt, 1: 1 ujjnyira nyílt stb.


• A harmadik szám jelzi a középső méhszáj nyitottságát: 0: zárt, 1: 1 ujjnyira nyílt


• A negyedik szám jelzi a belső méhszáj nyitottságát: 0: zárt, 1: teljesen nyílt méhszáj


Néhány lehetséges példa:


• 3000: zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi


• 2000: zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi


• 3100: 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és zárt középső és belső méhszáj


• 3110: 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső és zárt belső méhszáj


• 3111: 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj



Lehet ,hogy itt megáll,de ezt nem lehet így megmondani.

Hány hetes vagy?

2015. okt. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom az első leletet sima manuális vizsgálat után mondták, a 3,5 centit pedig UH-val mérték, nem?

Szülészeten dolgozom, simán előfordul, hogy az egyik doki mondjuk 2100 értéket mond, a másik meg 3100-at. Vagy az egyik szerint 4 centis a méhszáj tágassága, a másik szerint meg már 5. Azért annyira nagyon pontosan tapintás alapján megítélni nem könnyű:)

2015. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
19 hetes vagyok
2015. okt. 29. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!