Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes kismama vagyok....

Gombabugi kérdése:

19 hetes kismama vagyok. Tegnap voltam terhesgondozason es doki halalra remitett. Kozolte, h hatrahajlo mehem van es megrovidult a mehnyak. C 1000! lazan kozolte, h evvel az ertekkel biztos, h nem fogom tudni kihuzni a 40. hetig.!?

Figyelt kérdés
Romokban vagyok.Readasul a kezi vizsgalat ota gorcsolget a pocakom is.Jart mar valaki hasonlo helyzetben???
2015. máj. 19. 20:13
1 2
 1/14 Jubilee ***** válasza:
A há trahajló méh miatt ne izgulj, nekem is az van, 3. terhességem a mostani. Azt szokták mondani, hogy ez olyan, mint a pisze orr, kampós orr. ;) Az 1000-es érték miatt viszont pihenj sokat, feküdj! Szerencsére a külső és a belső méhszáj is zárt, de a méhnyakad megrövidült.
2015. máj. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pihenj nagyon sokat! Addig amíg zárt vagy olyan nagy gond nincs de sokat kell pihenni, hogy amíg lehet zárt is maradj.
2015. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hátrahajló méhe sok nőnek van, csak nem mindenki tud róla, de ez tudtommal nem okoz koraszülést. Nekem is az van, a kiírt időpont után született a gyerkőcöm.

A megrövidült méhnyakra viszont oda kell figyelni. Barátnőmnek is elkezdett rövidülni hasonló időben, ezért táppénzre írták, továbbá pihenős-kímélős-sokat fekvős üzemmódba kellett kapcsolnia.

2015. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is hátrahajló méhem van, de a nődokim azt mondta hogy ez nem befolyásol semmit.
2015. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem is hátrahajló méhem van és semmilyen problémát nem okozott. Most vasárnapra vagyok kiírva. Rengeteget pihenj,polcold fel a lábad és a derekad is támaszd alá,hogy ne terhelődjön a méhszájad. Nem mondta a doki,hogy így csinálj? Nekem is ezt kellett. És persze teljesen vízszintesen feküdni,nem félig meg kicsit ülő helyzetben... Inkább a későbbiekben lehet gond ebből,ahogy nő majd a kicsi és a súlya egyre jobban nyomni fogja a méhszájadat. Sok magnézium!! A MagneB6-ot nem javaslom,nem tudom neked használna-e,de nekem pl. nem használt semmit,pedig napi 6-ot mondott a doki. Sokan panaszkodnak rá. Átváltottam a magnézium-citrátra,abból szedtem először 3-at egy nap,aztán elég volt már csak 2 is. Kitartást!!
2015. máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,azt nem írtam még,hogy amiatt ne aggódj,hogy a vizsgálat után fáj a hasad,ilyenkor normális,sőt vérzés is elő szokott fordulni,de ha lenne akkor mindenképpen szólj azért az orvosnak,mert nem biztos,hogy a későbbiekben ha jelentkezik egy vizsgálat után,akkor amiatt lesz.
2015. máj. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sok pihenés, ezt mondanám én is. Szintén hátrahajló nekem is én 2000rel kezdtem a terhességet, 39.héten szültem.
2015. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezzel az értékkel csak feküdni, max.tisztálkodni felkelhetsz, de semmi több. A lábaidat pócold fel, mert fekvésben lelassul a vérkeringés. Később érdemes az ágy végét téglával vagy valami hasonlóval alátámasztani, hogy a baba ne nyomja a méhszájat, idd a magnéziumot,

Valamelyik nap olvastam egy fórumon, egy lánynak 20 hetesen C1100 volt az értéke és kihúzta a 38. hétig, de végig feküdt. Ha ezt betartod, nem lesz semmi baj, de ne vedd félvállról.

2015. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszokat.kicsit megnyugodtam.a pihenessel annyi a gond,h van egy 12 eves fiam es egy 10 eves lanyom.nehez mellettuk fekudni.az elozo terhessegeimnel nem volt ilyen gond.nem ertem,h most mitol lehet,h megrovidult a mehnyakam.holnap megyek uh-ra.ott vajon megtudjak nezni uh-Val a mehnyakamat?hatha a doki tevedett..elotte 4 szer is uh-val vizsgaltak meg kezzel is de senki nem vette eszre a mehnyakam.de nektek nagyon koszonom a valaszokat.kicsit sikerult megnyugodnom :-)
2015. máj. 20. 10:55
 10/14 anonim ***** válasza:

Persze, UH-n látszik. Nekem csak úgy nézi az orvosom.

Érthető hogy nehéz két gyerkőccel de ha az orvosod is ezt fogja mondani akkor a pici érdekében jó az óvatosság és annyit pihenni amennyit lehet.

2015. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!