Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért úgy fogalmaz néhány...

Miért úgy fogalmaz néhány internetes oldal pl.5+3 hetes terhességnél, hogy az az 5. hét? Oké, hogy 5 hetes, de az már a hatoDIK hét.

Figyelt kérdés
Aztán van néhány olyan, amelyik jól írja... nem értem.
2015. okt. 30. 09:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%
amiért egy 1,5 éves kislány sem 2 éves, hanem 1..
2015. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Mert a betöltött heteket számoljuk, hasonlóképp az egyes válaszoló példájához. Én mondjuk a napokkal nem is nagyon foglalkoztam. most őszintén, el tudsz képzelni olyan szitut, amikor beszélgetsz valakivel vagy kiírsz itt egy kérdést, és számít, hogy 34+5 vagy 34+6 napos a terhesség? 34 hetes és kész.
2015. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Első, nem érted. :) IGEN, egy éves, de a második életévében van!!!


A február szerinted HÁNYADIK hónap az évben? Oké, hogy még csak egy hónap telt el, de a MÁSODIK hónapBAN járunk. Ergó oké, hogy ÖT HETES, de a HATODIK HÉTBEN jár.

2015. okt. 30. 11:02
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, második, te is azt írtad, mint az első, csakhogy én nem ezt kérdezem. :)

Azért köszi.

Valaki, aki a kérdésemre válaszol? :)

2015. okt. 30. 11:03
 5/21 anonim ***** válasza:
16%

a kérdésedre válaszoltunk, csak épp a te verziód épp annyira értelmetlen, ugyanis nem mondhatod valaki hogy 6 hetes terhes, ha egyszer még nem töltötte be a hatodik hetet, mint ahogy egy egy 1,5 évesre sem mondod hogy 2 éves mert ő még csak az egy évet töltötte be...


nem tudom mit nem értesz ezen, de egyébként meg teljesen értelmetlen a kérdés, meg erről vitatkozni is, nincs jobb dolgod? nekem van úgyhogy szevasz

2015. okt. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Te nem érted én nem azt írtam hogy HAT HETES TERHES. Ezt te írod. HAT HETES A BETÖLTÖTT 6 hét után lesz. NEM TUDSZ OLVASNI???

ÉS NEKED nincs más dolgod? Én azt kérdezek, amit akarok, ha zavar, ne válaszolj. Főleg úgy ne, hogy megint nem azt írod, amit én. HOL ÍRTAM, HOGY HAT HETES?????? SEHOL!

Istenem....

2015. okt. 30. 11:11
 7/21 A kérdező kommentje:

Remélem lesz egy intelligens valaki, aki meg tudja válaszolni a kérdésem. :)

Tehát az első hetet nulladiknak számolják és azért mondjuk így? ... mert gondolom ez lehet orvosilag. :)

2015. okt. 30. 11:12
 8/21 anonim ***** válasza:
34%

szerintem sem úgy van ahogy írod, bár vannak anyukák akik így mondják, nekem az orvosom is szólt, hogy felejtsem el azt, hogy öregítem a terhességi korom, 5+6 hetesen az 5. hétben vagyok.


de levezetem, bár az első 4 hét nincs, de most ez ne számítson.


0-6 napon vagy az első hétben!

2-2+6 hetesen a 2. hétben!

3-3+6 a 3. hétben!


ez a hónapos példád is nagyon rossz volt mivel február a 2. hónap, tehát februárban a második hónapban vagyunk!

és a 1,5 éves kisgyerek se a 2. életévében van. a 2. szülinapján lép be a 2. életévébe :)

2015. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

"Miért úgy fogalmaz néhány internetes oldal ?"


Mert néhány internetes oldal cikkírója nem volt még terhes, és fogalma sincs.

Ettől függetlenül jól írják a többiek, nem igen használjuk hetekre, hogy a 6. hétben járok. Általában betöltött heteket/hónapokat mondunk.

Én csak az utolsó munkahetemen használtam az "utolsó hónapban vagyok"/ "9. hónapban vagyok" kifejezést, de csak mert tudtam, hogy elszörnyülködnek az emberek, hogy 3 héttel a kiírt időpont előtt még a pultban vagyok (söröző).

És egy 1,5 éves gyerek is valóban a 2. életévében jár, de senki nem mondja így. Hanem hogy 1 vagy másfél éves.

2015. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én értem amit mondasz

Ugyanazt a terhességi kort lehet úgy mondani, hogy 5 hetes terhes vagyok, (tehát 5 betöltött hetem van, a napok nem számítanak.) És lehet úgy mondani, hogy épp most töltöm a 6. hetemet (tehát még nem töltöttem be a 6. hetet, nem vagyok 6 hetes, hanem most töltöm épp). Ez egyszerűen így szokás, ahogy a másfél éves gyerekre is inkább azt mondjuk, hogy egy éves és nem azt, hogy a második évében jár, bár mindkettő igaz és helyes szerintem, de mégis az első verziót használjuk inkább. Ettől függetlenül te mondhatod, hogy a 6. heted töltöd, de az orvos mindig ki fog javítani, és azt fogja kérni, hogy a betöltött heted számát mondd neki, mert orvosi szempontból ők is úgy számolják.

2015. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!