Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért úgy fogalmaz néhány...

Miért úgy fogalmaz néhány internetes oldal pl.5+3 hetes terhességnél, hogy az az 5. hét? Oké, hogy 5 hetes, de az már a hatoDIK hét.

Figyelt kérdés
Aztán van néhány olyan, amelyik jól írja... nem értem.
2015. okt. 30. 09:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%

Na ebbe én is belekeveredtem pàrszor.

Németországban élek, itt úgy van ahogy te is írod pl. 6+3 az 7. terhességi hét, otthon még csak a hatodik.

Van 2 applikációm a telefonon ami mutatja a magzat fejlődését, az egyik 6. a másik 7. hétként számolja :-D

2015. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Utolsò kettő válaszolò!!!! Nagyon köszönöm,ti ÉRTITEK amit mondok és köszönöm,elmagyaráztátok! ;) lényegében a doki az első hetet nulladiknak számolja,szupi. De örülök,hogy értitek,hogy mi volt a kérdésem és hogy az elméletem igaz csak máshogy számolják! ;)
2015. okt. 30. 15:03
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Őszintén, nem mindegy?


Ennél szerintem értelmesebb kérdés lenne, hogy a hónapokat hogy számoljuk. Négyhetesével? Szüléstől visszafelé vagy fogantatástól?

2015. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is értem, hogy mire gondolsz. Nem ez az életem legnagyobb problémája, de ez engem is zavar. 5+4 az öt hetes terhes és a hatodik hétben jár. Annyira egyértelmü, és annyira zavar, ha valaki nem fogja fel. Szoval nem tudok értelmes választ adni igazábol a kérdésedre. De engem is zavar, hátha ez megnyugtat kicsit :D
2015. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszi 14-es! :)
2015. okt. 30. 16:57
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem kotekedes, csak erdekesseg kedveert irom, hogy a 8. valaszolo pont belekeveredett a sajat magyarazataba. Ami ez volt:


"0-6 napon vagy az első hétben!

2-2+6 hetesen a 2. hétben!

3-3+6 a 3. hétben! "


Nem maradt ki veletlenul a 0-6 nap utan az 1 hettol 1 het 6 napig terjedo idoszak? Mert az a masodik het, a 2-2+6 mar a harmadik. :)


Egybkent igazad van kerdezo, valoban sok helyen hasznaljak a hatodik, hetedik, stb het kifejezest, de en ugy vettem eszre, hogy csak pontatlansag miatt, de valojaban a betoltott hetekre gondolnak. Sajnos valoban sokan nincsenek tisztaban azzal, hogy a masodik nem egyenlo a kettovel.

Terhessegnel nem hasznaljuk igy, velemenyem szerint egy het tul rovid ahhoz, hogy szukseg legyen ra.

2015. okt. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

16-os én is láttam hogy saját magát hùzta csőbe a válaszadò,de nem akartam,hogy mégjobban darabokra szedjenek :)

Köszi a te válaszodat is,vannak még intelligens emberek! ;)

2015. okt. 30. 19:30
 18/21 anonim ***** válasza:

...talán hanyagságból, talán tudatlanságból fogalmaznak sokan helytelenül.

A varázsszavak: tőszámnév-sorszámnév (általános iskolai nyelvtan)

...sajnos nagyon sokszor olyat is lehet látni, amikor valaki ügybuzgóságában átesik a ló túloldalára és dupla vagy semmi alapon nem csak pontot tesz a számjegy után, hanem "-ik" képzővel is illeti. Ebből lesz a gyilkos kombó, a 6.-ik! Kiejtve hatodikIK!

Szörnyű volt még leírni is!!! ...amúgy sajnos szélmalomharc... :/

2015. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Utolsó neked is köszi azért. Olyan bosszantó volt, hogy nem tudtam elmagyarázni, amit akarok és mást választ kaptam a kérdésemre :D


"Hányadik hétben vagy?" "Hat hetes." Ez azt' értelmes! :D

2015. nov. 5. 14:25
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én igy szoktam válaszolni ha 5 betöltött hetem van és most töltöm a hatodikat:

Hány hetes vagy? - 5

Hányadik hétben vagy? -A hatodikban.

Mennyi idős terhes vagy? -5 hetes, nemsokára betöltöm a 6.-at

2015. nov. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!