Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A dohányzás nagy mértékben...

A dohányzás nagy mértékben csökkenti a teherbeesés esélyeit? Lehetséges, hogy valaki ezért nem esik teherbe?

Figyelt kérdés
Sajnos pár éve dohányzom,amiről most mindenképp le akarok szokni!Van az oldalon egy kérdés arról,hogy aki akarja miért nem jön össze neki.Egy válaszoló azt tanácsolta mindeki forduljon kicsit befelé és keresse a választ,mert lehet,hogy csak egy apró hiba van a dologban.NAGYON jó tanács volt.Köszi a válaszokat.
2007. nov. 8. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A teherbeesés esélyeit is csökkentheti, de a baba egészséges fejlődésének az esélyeit is!

Igazad van, mindenképpen szokjál le!

Kitartást kívánok hozzá!

2007. nov. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

A dohányzás álltalában koraszüle´st,le´gzés elégtelenséget,kissújjal születést eredményez"het".Ezért tanácsos a doha´nyzást abbahagyni ma´r a terhes´se´g elött.Szerintem a teherbe esés eséjeit nem befolyásolja,ezt még nem hallottam.

29hetes kismama.

2007. nov. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A dohányzás csökkenti a

megtermékenyülés esélyét. Férfiaknál befolyásolja a spermiumok

gyorsaságát,életképességét, nőknél kedvezőtlenül hat a peteérésre. A

nikotin lerakódik a méhnyakon és a méh nyálkahártyáján, így

akadályozza a megtermékenyülést és a megtermékenyült petesejt

beágyazódását.

2007. nov. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én voltam az a válaszoló, aki az apró hibát írta, de nem fizikai hibára gondoltam. Ahhoz, hogy megtaláld, ne gondolkozz!!
2007. nov. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
13 hetes kismama vagyok.Nem szerettünk volna még babát,és dohányoztam is.Amikor kiderült,h babás vagyok azonnal abbahagytam a dohányzást.Amúgy fogamzásgátlót is szedtem.Doki szerint teljesen gészséges a kicsi,és megfelelő mértékben fejlődik.Ha nem bagózol terhesség alatt nincs gond.Leszokni meg úgy tudsz,h egy nap elhatározod és nem gyújtaz rá.Aki meg megkínál egy cigivel,elhajtod a francba.Erősnek kell lenned!
2007. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben sikerül teherbe esned mindenképp tedd le a cigit! Sajnos a családban volt olyan aki nem tette le, meg is lett az eredménye, 29 hétre szült, a lepénye meg már nagyrészt el is halt (ez indította meg valószínű a szülést). Szerencsére a baba él és egészséges.

Én életemben nem dohányoztam, nem volt semmilyen más függőségem sem, tehát nem tudom mit jelenthet az, hogy leszokni, de a kisbaba nem ér meg annyit?

2007. nov. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia ha nem vagy 40-50éves akkor hülyesség.Persze káros a dohányzás de annyi mérgező anyagok vannak a levegőben hogy ennyi erővel ki sem lehetne menni.Anyum szült már 3gyereket mindegyikünkkel cigizett és semmi bajunk.Én nem cigizem de a környezetemben szinte mindenki szerintem ezt saját magad döntése hogy miért és leszoksz-e róla.
2007. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!