Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt a hasi műtét...

Terhesség alatt a hasi műtét mennyire veszélyes? Volt már valakinek?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok.A terhesség megállapításakor találtak egy 95*85*93mm-es csokoládécisztát. Orvosom hasi műtétet javasolt, szerinte a laparoszkópia a ciszta mérete miatt nem lehetséges. Volt már valaki hasonló helyzetben? Terhesen műtöttek már valakit?

2015. nov. 4. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A helyedben megkeresnék még másik orvost is, és az ö vélemenyét is meghallgatnám. Ha mindketten a mütétet javasolják, akkor nem elkerülhetö.

Terhesség alatt hasmütétet nem túl gyakran végeznek, de néha szükséges. Ez még a terhesség késöbbi szakaszában sem igazán probléma a terhességre nézve.

2015. nov. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak volt 6 hónapos terhesen egy vakbélműtétje, a kisöcsém meg császárral született mert farfekvéses lett. Úgyhogy szegény anyumat 2x vágták pár hónapon belül, de semmi baja.
2015. nov. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyám 4 hónapos terhes volt velem, amikor műtötték cisztával a méhén. A magzattal együtt növekedett, 10 cm átmérőjű volt, amikor kivették. Akkor még nem volt laparoszkópia sem...

Állítólag amikor születtem, 10 orvos állt körbe, hogy "mi lesz belőlem", de egészen normális lettem. :)

Az mondjuk nem lehet hátrány, ha több szakvéleményt is begyűjtesz, de alapvetően ma biztosan sokkal biztonságosabbak ezek az eljárások, mint korábban.

2015. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
15 hetesen műtöttek (szintén nem laparral) egy 8centis ciszta miatt. Gondunk nem lett belőle. 2 éves makk egészséges kisfiam van. De én is azt javaslom hogy legalább 2 masik orvostól kérj másodvéleményt előbb. Utólag átgondolva nem vagyok biztos abban, hogy ez votl a helyes döntés. Mérlegelj mindenképp. 1 orvos nem orvos!
2015. nov. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21 hetes terhesen műtöttek vakbéllel. Szerencsére laparral. Egészséges a babám. Nekem is volt egy 6 cm-es csokicisztám, azt is laparral vették ki, de ez még a terhesség előtt volt.
2015. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

18 hetesen vakbéllel műtöttek laparral, jól vagyunk. 1 hét után már nem volt annyira vészes, de a teljes felépülés nekem 6 hét volt, mozgásra fájt a műtét helye. Emésztőszerv rendszert kímélő diéta tartása utána kb. 5 hétig nagyon fontos. A köldök feletti heg fáj kicsit ahogy nő a méhem és feszìti. Akinek indokolt hasonló műtét a várandòság során ne féljen tőle, mert túl lehet élni. Az orvosok nagyon vigyáznak a babára és a mamára!! A pihenés fontos utána. Én legalábbis ezeket tapasztaltam.


25 heteske

2017. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!