Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati kor szempontjából...

Magzati kor szempontjából melyik mérés a mérvadó?

Figyelt kérdés

A 12. heti UH-n 12+4 hetesen 13+0-nak kalkulálta a gép a picit. A genetikai UH-n 18+6 naptári kornál 18+0-nak. Babamozival egybekötött biomertián 27+5-nél 27+0-nak.


A terhesgondozóban a 12. hetit veszik alapul és ott néhány nappal "idősebbnek" is vesznek, mint a naptár szerinti számítással.


Én kimondottan alacsony vagyok (160 centi), párom sem magas (173 centi). Lehet, hogy tényleg az a valós kora a babának, amit a 12. hetin mértek, utána meg kijött a "genetika"?


Érdekes egyébként, hogy mindig kisebbnek számolja a gép, mert a táblázatokat nézve mindig totál megfelel a hetének, nem is alsó értéken. Ezt szoktam nézni: [link]


2015. nov. 5. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen inkább a 12 hetes mérvadó a baba kora szempontjából. Az meg nem baj, ha nem lesz 4 kilós és majdnem 60 centis a babád. :) az enyémet sem mérték soha nagyobbnak, 3,5 kg-al és 51 centivel született.

Amúgy meg itt csak napokról van szó, nincs is jelentősége. :)

2015. nov. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első 12 hétben kb egyformán fejlődnek a babák, addig az UH mérés jól megmondja a korát (kivéve ha valami gond van és pl nem megfelelően fejlődik), a 12. hét után már egyedileg fejlődnek, születnek kisebb, nagyobb, ducibb és vékonyabb babák, nem is tudom hogy miért írják rá a baba becsült korát ilyenkor a leletre. Talán hogy látsszon, el van-e maradva fejlődésben, mert akkor tenni kell valamit, vagy jobban odafigyelni. De attól hogy nagyobb mint az átlag, még nem fog előbb megszüleni :) Alapból a menstruáció alapján számolják a baba korát, de az én havim pl teljesen rendszertelen volt, volt hogy 50 naponta jött meg, így csak hasraütéssel odaírtak valamit a papírra. Az UH-on megmérte Babót a doki, és az általa kiírt napon meg is született.
2015. nov. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, hogy ki is kell hogy jöjjön majd valahogy, 3-3,5 kg közötti súllyal tökéletesen meg lennék elégedve mindkettőnk szemponjából! :))
2015. nov. 5. 09:45
 4/4 anonim ***** válasza:
A 12 hetes a mergado, de ahhoz nagyon preciz meres kell. Viszont kb 14 hetes kor utan a nagysaguk fugg a genetikatol, a kismamatol, a mehlepenytol, stb. Akkor a terhessegi kort mar nem modositjak a meret miatt.
2015. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!