Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szoptat hogy méri hogy...

Aki szoptat hogy méri hogy mennyit evett a baba? Még nemszültem meg.35hkm

Figyelt kérdés
Első baba,védőnő azt mondta béreljünk vagy vegyünk mérleget hogy lássuk mennyit evett a baba ha szoptatok majd,de anyagiak miatt a mérleg elég sokba kerülne.Fejni nemfogom mindig éjjel a tejet h kimérjem..szóval érdekelnek a tapasztalatok.Amúgy nálunk a családban sem volt ez olyan nagy hűhó így nemvolt mérleg sem hanem anno,mindig lett el lett vidve a baba a védőnőhőz mikor lett szolva és ott nézték. Ennyi..mostmeg..

2015. márc. 5. 11:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárból lehet bérelni babamérleget, nem nagy összeg. :)
2015. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

én meghaltam volna mérleg nélkül..az elején belázasodtam, nem volt elég tejem, a kórházban mondták hogy egy darabig pótolnom kell, mellette szoptassak fejjek...igen ám, de a tápszer drága dolog, honnan tudjam mennyit keverjek be ha nem tudom mennyit evett...nem akartam hogy a csapba landoljon ezért béreltem egy mérleget és mindig mértem...így 2 hét alatt visszahoztuk a tejem, utána is mértem kb 4 hós koráig, egyszerűen engem az nyugtatott meg, hogy tudom hogy mennyit eszik. Amúgy is lusta szopis volt, sokszor egy órát csüngött rajtam, és ez idő alatt az elején 30 ml-t szopizott utána bóbiskolt, majd a végén hozzá szopizott még 60 mlt...ha 30-nál nem mértem volna le, honnan tudtam volna, hogy még nincs jól lakva csak fáradt?

persze erre lehet mondani ha aludni tudott, akkor nem volt éhes...de így is lassan hízott, épp hogy meghízta a heti minimumot...ilyenkor inkább egyen többet, mint hogy ne fejlődjön rendesen.

De megértem, aki nem méri, biztos van másik oldal is, akit feszülté tesz. nekem nagyon bevált a mérleg.

2015. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szoptatás előtt és után is kell megmérni a gyereket (ugyanabban a pelusban), és a kettő különbségét feljegyezni - mondjuk 2 napig minden alkalomnál - és akkor látod, mi a helyzet. De nem muszáj mérni. Ha bármi miatt (pl. állandóan sírós), mégis felmerülne rá az igény, akkor lehet bérelni, jóval olcsóbb, mint venni és ált. max. az első 3 hónapban lehet hasznos. Vagy be lehet menni a védőnőhöz hetente, akár próbaszoptatásra is. Ha menincs semmi probléma, szépen eszik, alszik, láthatóan hurkásodik, akkor elég az a havi egy mérés, aminél "szólva van".
2015. márc. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Julie S ***** válasza:
46%
Majd akkor berelj, ha gondod adodik a szoptatassal. Ha viszont szoptatsz gond nelkul es a vedononel a meresek alkalmaval rendben lesz a babad sulya, akkor semmi szukseg mericskelni. Kiveve, ha nagyon unatkoztok. :)
2015. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kinek mi a nagyösszeg.... Mi is béreltünk, havi 2000 ft volt. Ezt lehet másra is költeni, úgy hogy nem 1 hónapot van nálad... Nem kötelezhet a Védőnő a mérlegre. Egyébként stresszel nagyon! Hú most nem evett semmit, alig evett stb. Ráadásul az elején minden ml számít, hogy nyugodt legyél. De ez meg nem kivitelezhető. Mozog a baba, és nem mér pontosan a mérleg. Ha nincs, akkor nyugodtabb lehetsz, nem artasz a tejcsigyarapodasnak. Ha meg izgatott vagy, heti 1szer az elején látogasd meg a Védőnőt. Leméri. És legalább ő is megnyugtat, a közben felmerült kérdésekkel kapcsolatban.
2015. márc. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
én azt hittem nem fog kelleni mérleg,még terhesen néztem,hogy jé ilyen is van,mekkora egy hülyeség. a szoptatásról kb.semmit nem tudtam védőnő váltás miatt (költöztünk és senki nem mondott egy árva szót se róla) a baba besárgult és látszatra szopott de valójában nem.én azt hittem eszik,nem tudtam,hogy csak "cumizik" rajta. aztán egyszer csak azt vettem észre,hogy egyre aluszékonyabb. vissza sárgult és kiszáradt :-( megmérték az evést,szinte semmit nem szopott. szóval ha pl. neked is sárgulna a babát a kórházban,és kéne neki fénykezelés,igenis jól jön a mérleg,mert ilyenkor sokkal több folyadék kell nekik. persze a tej is lecsökkent,úgyhogy jó szolgálatot tett a mérleg mert 1: láttam,hogy merre haladok a tejszaporításban,láttam ahogy 10ml-ről 10ml-re többet eszik,volt ami biztasson, 2: így nem adtam felesleges tápszert neki,hiszen ilyenkor nem kell dugig tömni vele,hogy aztán 4 órát átaludjon szopi nélkül. szóval hasznos a mérleg. ha másért nem,hát a heti hízást nézni,mert a tej amilyen könnyen jöhet,olyan könnyen mehet.pl.ha nem fogsz fejni éjszaka,,számolnod kell azzal,hogy csökkenhet a tejed.kölcsönözni lehet havi 1800-ért,de szerintem nem éri meg. megvéve brendonban a momert nem tálcás 11.000 a brendonos tálcás 13000. de lehet használtan is venni. több gyereket is kiszolgálhat,a levehető tálcás pedig több éves korig jó. én amit kölcsönöztem vacak volt. egy régebbi momert,össze-vissza ugrált 100grammos különbségek is voltak,ahogy rúgkapált rajta máshogy nehezedett rá mást mutatott. a kézi hold funkciónál pedig igen voltak 100g eltérések is. ezekben az újakban automata, maximum 10-20 grammot téved,kiteszteltem már,ráadásul 2 mérés közti különbséget is kíir már,így egyből tudod mennyit evett. nem létszükséglet a mérleg,de ha neked is sárgul,szerintem jobb ha veszel.
2015. márc. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

aért nézz be a védőnőhőz mennyien vannak,nálunk olyan rengetegen vannak munkaídő után is,esélyem nem lett volna próba szoptatásra ott,nehogy te is úgy járj

előző

2015. márc. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

sehogy

azt kell eldönteni igény szerint akarod-e szoptatni avagy sem. Ha nem, jöhet a mérleg, aztán a többi...

2015. márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
mérleggel is lehet igény szerint szoptatni.
2015. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

a mérleg miért akadályozná az igény szerinti szoptatást? mi pont,hogy el tudtuk vele hagyni a tápszert,fentebb már írtam miért

6-os és 7-es

2015. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!