Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan anyukak velemenyere es...

Olyan anyukak velemenyere es tapasztalatara lenne szuksegem aki talalkozott mar az edwards szindromaval?

Figyelt kérdés
Harmadik gyerekemnel sajnos 20 hetesen edwards szindromat diagnosztizaltak.Volt koztetek aki hasonlo helyzetben volt?Vallaltatok utanna gyerekey? Mennyi idore?koszonom valaszaitokat?

2015. nov. 6. 10:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem ilyen vagyok, de találtam Neked egy fórumot, ahol kifejezetten ilyen anyukák beszélgetnek - ott biztosan tudnak segíteni:


[link]

2015. nov. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom
2015. nov. 6. 10:44
 3/21 anonim ***** válasza:
Örülök, ha tudtam segíteni és sok erőt, kitartást kívánok!
2015. nov. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek volt Edwars szindrómás a magzata, de neki hamarabb kiderült (18 hetesen) és 20 hetesen szülte meg sajnos. Pedig már 4 éve próbálkoztak a babával, végre összejött, aztán mégis el kellett vetetni.

Ennek már 6 éve, depressziós is lett utána, a házasságuk is tönkrement.

Szomorú történet.

2015. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 piroska és a farkas ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Barátnőm 4. kisbabája született így. A terhesség alatt végig a megszakítást javasolták nekik, de ő meg szerette volna szülni. Végül alig 1 honapot élt a baba, és bizony sokat szenvedett, többször élesztették újra. Nálunk egy másik, de szintén nagyon ritka rendellenesség derült ki a genetikai uh-n,15. hétig volt velünk a kis magzatunk.A mi döntésünkre lett vége, de minimális esélyt adtak arra, h élve meg tudna születni egyáltalán.Velünk ez szeptemberben történt, szeretnénk, ha tavasszal sikerülne baba, és jo lenne nem folyamatosan félni közben...
2015. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat.Sajnos èn is nehezen dolgozom fel,pedig van kèt egeszseges gyerekem.De mèg is nehèz.Szerintetek mi okozhatta?Tervezett baba volt rákèszültem a terhessègre ès mèg is...Remelem lehet mèg egèszseges kisbabank.
2015. nov. 6. 15:10
 7/21 anonim ***** válasza:

Húú nagyon sajnálom:-(

Ez mennyire tehetetlen helyzet:-((

Megkérdezhetem, hogy végeztek nálad kombinált vagy integrált tesztet?

Esetleg 12.hetin utalt már valami erre?

2015. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A 12 hetes ultrahangon mindent rendben talaltak es a kombinalt teszt eredmenye sem volt rossz a doki szerint.Kicsi volt a kockazati esely erre a betegsegre de akkor valamit lathatott mert mondta hogy javasolna ha megnezne egy masik orvos is.Nem akart ram ijeszteni es nem is mondott mast.Akkor fel sem merült bennem hogy ilyen nagy baj lehet ket egeszseges gyermeket szültem.Es o is tervezett baba volt.17-18 hetesen voltam egy komolyabb ultrahang vizsgalaton ahol a doktorno egyertelmuen latta a problemat ami nagy eselyel triszomia 18.Masnap mentem vissza a magzatviz vizsgalatra.Kb masfelhetet vartam az eredmenyre es sajnos valoban triszomia 18 betegsege volt a kisbabanknak.Beinditottak a szulest es 12 oras vajudas utan vegleg el kellett bucsuznom tole 😢
2015. nov. 6. 21:35
 9/21 anonim ***** válasza:

Uramisten, ez borzasztó lehetett:-( Nagyon sajnálom, hogy át kellett ezen menned, fogadd őszinte részvétem!:-(


Ezek szerint már a 12 hetesen látott valamit? Mit? Hogyan lehet ezt észrevenni?


Mikor történt a szülésindítás? Jaj, belegondolok min mehettél, mész keresztül, ugyanúgy vajúdni stb. Nyilván ez volt a helyes döntés mivel nem is volt igazán választásod sem, de akkor is vesztesèg!

2015. nov. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Amikor kontroll vizsgalaton voltam mar a szules utan,akkor megkerdeztem hogy mi volt az elso jel ami alapjan tovabb kellett menni vizsgalatokra.A koldokzsinorbol hianyzott egy arteria,de a tobbit nem latta.Egy nagyobb felbontasu ultrahangon latszott az edwards szindroma szamtalan jele...Nagyon nehez volt ďe itt van a ket szep gyerekem es a szereto ferjem a legjobb gyogyszer a lelkemnek.
2015. nov. 6. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!