Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhesség stressz mentese...

Első terhesség stressz mentesen. Második full stresszen telik? Babára ez h hat?

Figyelt kérdés

Első terhesség alatt semmi probléma nem volt. A babám aki már 21 hónapos vidám jó kedvű mindig mosolyog, kisebb korában sem volt sose sírós :)


Most h a 2ik terhességem eléggé stresszesen telik kezdek aggódni h ez a babára is kifog majd hatni :(

Volt már valaki így?

Aki sokat idegeskedett a terhesség alatt milyen babája született? Nyugodt - sírós - nyugtalan stb?!

Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra h van e össze függés. Köszönöm



2015. nov. 8. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért vagy ideges? Nyilván nem tesz jót a babának a sok stressz. Próbálj megnyugodni és elhessegetni a rossz gondolatokat. Én is kénytelen voltam, mert elég szörnyen indult a terhességem, de azóta csak a pozitív dolgokra koncentrálok!
2015. nov. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem az első terhességem, iszonyú volt, lelkileg...

Anyóshoz akkor költöztem s teljesen kikészített, minden nap bőgtem, plusz jött rá pajzsmirigy túlműködés ami úgy-e alapból nyugtalansággal, nagyon magas pulzussal jár... szóval ez még rátett egy lapáttal.

Végig hordtam, pedig aztán folyton görcsöltem is.

De hál Isten a fiam egészséges 5 éves :D

2015. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A második terhességemet végigidegeskedtem. Volt egy vetélésem, aztán az sem volt biztos, hogy megmarad a baba. Majd rossz lett az AFP-m, genetikai ultrahangon magzatvíz mintavételt javasoltak, mert láttak esélyt a Down-kórra. Féltem, hogy beteg lesz, hogy elreped a magzatburok..stb, de nem lett baj. Aztán elkezdtem egyre többet görcsölni, és azt hittem, hogy koraszülött lesz, de ez sem történt meg. A pocim miatt nem tudtam rendesen ellátni a háztartást, kb. feküdnöm kellett volna egész nap, de ezt egy ovis gyerek mellett elég nehéz kivitelezni. Emellett volt még egy csomó más stresszfaktor abban az időben, de végül egy teljesen egészséges, nagyon nyugodt természetű babám született.
2015. nov. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Az első terhességem nekem is nyugodt,békés volt :) Most a második nagyon stresszes...eszméletlen mennyit sírtam,hisztis voltam,semmi nem tetszett! Csoda hogy a párom elviselt ,de szerencsére megértő volt :D de nekem elmúlt a 16.hét környékén.Azóta nyugodt vagyok :D 19+3 hkm
2015. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első terhesség probléma mentes volt, nyugodt voltam végig,született egy gyönyörű kislányom,aki nem volt kimondottan sírós, de azért a tudtomra adta, ha gondja volt. :) második terhességem két vetélés után maga volt a pokol.végig rettegtem szó szerint. Az sem volt biztos, hogy megmarad. Elején vérzés keserítette a napjaimat, ez után minden nap rettegtem, hogy elveszítem, aztán kinyílt a méhszáj, iszonyú keményedéseim.voltak, 35 hetesen megindult a szülés, akkor vissza tartották,de 37.héten megszültem. Ja,és közben meghalt apósom, meg ugye fizikailag is lefáradtam a nagyobb mellett. Ezek után azt hittem, hogy egy idrgroncs gyerekem lesz.ennek ellenére még sosem láttam ilyen nyugodt gyereket.az első másfél órában 3órát aludt,utána felkelt,nyögött kettőt,szopizott,aztán megint 3óra alvás, és így tovább. Sírni csak akkor sírt,ha már valami miatt sokat várattam az etetéssel. A legelső igazi sírása akkor volt, mikor két hónaposan oltást kapott. Azóta meg annyira vidám baba,hogy reggel felkel, meglát, elkezd mosolyogni,és egész nap mosolyog,kacag,huncutkodik. Az orvos is megjegyezte, hogy nagyon ritka az ilyen nyugodt baba

Mondtam neki, hogy csak azt nem tudom, hogy lett ilyen, mikor a terhesség alatt csak idegeskedtem. Most 4hónapos, remélem ez a vidámság megmarad neki.

2015. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Másfél hónapban, nem másfél órában
2015. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!