Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az 1. trimeszteri kombinált...

Az 1. trimeszteri kombinált down-kór szűrővizsgálatot most már kötelező minden kismamának elvégeztetni?

Figyelt kérdés
9 hét 3 napos kismama vagyok, ma voltam ultrahangon és a nőgyógyászom azt mondta hogy végeztessem el ezt a kombinált szűrővizsgálatot, ami persze mint tudjuk nem tb. támogatott, elég borsos ára van. 28 éves vagyok és idáig úgy tudtam hogy ez nem tartozik a kötelező vizsgálatok közé, de viszont a doki nem mondta hogy nem kötelező, szóval biztos hogy muszáj. Egyébként az uh-on mindent rendben talált. Szeretném kérdezni tőletek hogy akkor most már mindenkinek kötelező lett ez a vizsgálat? Válaszotokat előre is köszönöm. Jah, és debreceni vagyok!
2015. nov. 9. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Tavaly nem volt kötelező.
2015. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötelező csak ajánlott
2015. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Biztos nem véletlenül mondta a doki.

Ok 1: nem vàllalja a tovàbbi terhesgondozàsod,ha nem csinàltatod meg

Ok 2: orvosilag tartja indokoltnak

2015. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem kötelező (egyébként semmi sem az!) nekem nem mondta az orvos, hogy csináltassam meg, még csak nem is javasolta, 32 éves vagyok.
2015. nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miert lenne kotelezo? Van aki 12 hetesen meg azt sem tudja, hogy terhes. Ha nem akarod, nem kell elvegezni. En sajnos megcsinaltattam, kaptam egy olyan eredmenyt hogy 1:6 Down-ra, 1:135 Patau szindromara, ezt kovette 3 het pokol a Nipt eredmenyig, ami viszont jo volt, nem kivanom senkinek. A kombinalt teszt az egy eselyszamitas, se fule se farka. Soha az eletben tobbet nem csinaltatom meg! Arrol ne is beszeljek, hogy nagyon jo kombinalt teszt eredmennyel is lehet downos babad.
2015. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gratulàlok annak aki lepontozott,eszéhez mérem.
2015. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat csajok!
2015. nov. 10. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!