Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy számoljátok a szülés...

Ti hogy számoljátok a szülés várható idöpontját?

Figyelt kérdés
Ultrahang szerint vagy mensi szerint?

2015. nov. 16. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Menzesz szerint. Ha UH alapján néznénk minden alkalom után lehetne módosítani, hiszen mindig van kis eltérés, még az előzőhöz képest is. Akkor érdemes az Uh szerintit néni, ha nagy az eltérés, vagy az utolsó menzesz időpontja valamiért nem ismert.
2015. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az utolsó menstruáció első napjától számítottan 40 hét a terhesség.
2015. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ezt nem az anyukák számolják, hanem az orvosok. első körben az utolsó mensi első napjától számolják, utána a 0. uh dönt. ugyanis 12. hétig minden picurka ugyanakkora, így pontosan meg tudják mondani, ekkor az orvos ugye megmondja a szülés várható idejét, ami nem változik már.

aztán persze a 12. hét után az uh-on mondanak egy becsült kort ami nem azt jelenti, hogy előbb vagy később fog születni, hanem hogy az átlaghoz képest kisebb vagy nagyobb a baba, semmi mást nem jelent.

egyébkén is a babák 3%-a születik csak a kiírt napon, szóval teljesen mindegy, úgyse anyuka dönti el :D

2015. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem csak de az orvos is mindig az utolsó menstruáció első napjától számolja.
2015. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos az ultrahangos adatok alapján számolta, mert kb. 1 héttel később fogant, és pl. a genetikai uh-n nem mindegy a magzat kora, és a végén sem mindegy, ha túlhordásnak mondják, és indítani akarják, amikor lenne még idő.
2015. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én már teljesen belekavarodtam :D

Az utolsó menzeszem első napja május 12. volt, netes kalkulátor szerint így most vagyok 27 hetes, és február 18-án fogok szülni (érdekes, van olyan kalkulátor, ami ugyanezekből az adatokból 15-ét számol).

Az orvosom viszont folyamatosan egy héttel kisebbnek mondja, ultrahang szerint is kisebb egy héttel, már az első alkalommal is így mondták, és onnantól kezdve folyamatosan. Viszont a dokim másik naptól kezdi mindig az új hetet, úgyhogy néha összecsúsznak a számolások. Én már letettem róla, hogy ezt követni tudjam, maradok a naptárnál, csak úgy számítom, hogy valószínűleg kicsit tovább bent fog maradni, mert valójában fiatalabb egy picit. De ha valaki megkérdezi, hogy hány hetes vagyok, akkor a naptár szerintit mondom.

2015. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2015. nov. 18. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!