Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha pontosan tudom, hogy a...

Ha pontosan tudom, hogy a baba csak nov.5-i együttlétből foganhatott, akkor onnantól számoljak 38 hetet a szülésre?

Figyelt kérdés

Előtte tudom, hogy egy gyógyszer miatt két hétig nem voltunk együtt a férjemmel, utána pedig elutazott. Tehát biztosan az 5-i együttlétből sikerült a baba és mivel 19-re (nem)vártam a menstruációt, így a peteérést is épp arra a napra tippelem.

A szülés várható dátuma ebben az esetben a november 5-e + 38 hét?


2015. nov. 21. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de azért pár nap eltérés lehet, mert eltelhetett 1-2 nap a fogantatásig.
2015. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, tehát 5-e és 7-e között fogant biztosan és ehhez számoljam a 38 hetet. Köszi.
2015. nov. 21. 12:55
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól számolom, július 28. és 30-a között telik le a terminus.
2015. nov. 21. 12:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt nem értem miért kell ezt napra pontosan számolgatni! a babák 3%-a születik a kiírt napon!


másrészt, nem te, hanem az orvos fogja megmondani a szülés várható időpontját és az az utolsó mensi első napjából lesz kiszámolva.

2015. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség hossza se egységes. 2-3 héttel korábban is érkezhet különösebb ok nélkül, illetve 1-2 hetet rá is húzhat. Nem mindenkinek 280 napos a terhessége.
2015. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mivel még nem voltam orvosnál, meg legalább 2 hétig nem is szeretnék menni, így magamnak ki akartam számolni. Nyilván nem napra pontosan, csak hozzávetőleg. Unokatesómnak 2016 júniusában lesz az esküvője és érdekelt, hogy akkor én hány hetes leszek, meg ilyesmik. De ha nem szimpatikus a kérdés, akkor nem kell rá válaszolni.
2015. nov. 21. 13:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, most esett le, hogy az én kislányom is, (aki már 4 éves) november elején, 1-2-anán fogant. Vele július 24-re voltam kiírva és július 20-án született. :)
2015. nov. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*nov.1-2-án akart lenni.


Szóval jól számoltál. :)

2015. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyszerű, köszi egyes.
2015. nov. 21. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Sokan mondják, hogy menzesz első napjától kell számolni, mert tök mindegy 1-2 hét eltérés, de ez nem igaz, csak annál jó így számolni, akinek ténylegesen a 14. ciklusnap körül van a peteérése, mert mi van, ha a Kérdezőnek nem 28, hanem 35 napos a ciklusa, vagy esteleg hosszabb? Vagy ha szimplán az adott ciklusban 1 héttel később van peteérése?


Két következménye is lehet annak, ha a menzesz alapján számolják, de egy hét eltérés van, és egyik sem kellemes. A 12. heti uh-n, ha egy héttel korábban megy, már riogathatják, hogy nem stimmel valami, a végén pedig indítani akarhatják a szülést, miközben még lenne egy hét, hogy bentlehessen, és magától megindulhasson a szülés.


Szóval Kérdező, szerintem ezek miatt is jó hogy akarod tudni pontosan, nem csak a netes kalkulátorok miatt:) És igen, jól számoltál. 1-2 nap eltérés tényleg nem számít, de egy hetes már igen.

2015. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!