Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal kismamák! Rólatok is...

Fiatal kismamák! Rólatok is mindenki azt hiszi, hogy csak becsúszott a baba? 23/N

Figyelt kérdés
Komolyan kezd elegem lenni a beszólogatásokból. Terveztük a babát, mégis mindenki szurkálódik, hogy biztos csak becsúszott, és amint mondom, hogy tervezett baba, olyan "ezt azt hiszed elhiszem?" tekintettel néznek rám. Hogyan szoktátok az ilyen szurkálódásokat kiiktatni? Miért kellett volna mindenki orrára kötnöm, hogy mi most épp védekezés nélkül szexelünk, mert babát szeretnénk?

2015. nov. 21. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Mert pl. nincs sajat lakasotok, sem megfelelo anyagi hatteretek.
2015. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
van saját lakásunk, és van megfelelő anyagi hátterünk is
2015. nov. 21. 18:38
 3/16 A kérdező kommentje:
és nem ez volt a kérdés
2015. nov. 21. 18:38
 4/16 anonim ***** válasza:
33%

én 22 éves vagyok, de mindenki 16-nak néz, de senki nem kérdezte meg, hogy tervezett vagy becsúszott... bár nekünk tényleg csak becsúszott...

konkrétan rákérdeznek? nem lehet, hogy csak bebeszéled magadnak?

2015. nov. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Konkréten rákérdeznek, pofátlanul. Komolyan legszívesebben úgy visszaszólnék valami bunkót, de türtőztetem magam. A közeli barátok, rokonok nagyon örülnek de a kicsit távolabbi ismerősöktől megkapom rendszeresen, hogy "terveztétek?"
2015. nov. 21. 18:49
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
ez nem a Te korod miatt van hanem a kornyezeted eretlensege miatt. feltetelezem a barataid celozgatnak akik veled egy.idosek....en 28 evesen.szultem megis megkerdezik a velem egyidos barataim hogy tervezett baba volt e mivel nekik nincs még es el sem tudjak kepzelni hogy nilyen ha valakik honapokig tervezik a babat (sokszor még a biologiai hatteret se tudjak.vagyis hogy pusztan egyszeri egyuttletbol minimalis az eselye hogy becsusszon mert még a tudatos gyerek mogott is honapokig tarto peteeres figyeles stb van) nem kell vele foglalkozni. valaszold meg szepen a tobbi meg ne erdekeljen
2015. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Mert manapság 30 felett szülni a divat. És ha valaki nem áll be a sorba, rögtön azt gondolják, hogy csak b....szni tud, védekezni nem. Nem kell ezzel foglalkozni. 23 éves vagy, nem 15. Csak engedd el a füled mellett és kész. Vagy mondd meg nekik, hogy szerinted 23 évesen egyáltalán nem vagy annyira fiatal a gyerekvállaláshoz, és képzeljék el, "direkt" volt, nem "véletlen".
2015. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Tapintatlan kérdés. Kérdezz vissza hasonlót, pl "neked mennyi a fizetésed?" vagy "milyen gyakran van potenciaproblémája a férjednek?". Ha megdöbbenten néznek, akkor tettetett zavarral mondd azt, hogy te félreértetted a helyzetet, azt hitted, hogy most tapintatlan kérdéseket kell feltenni.


De egyenesebb megoldás a "nézd, ez magánügy, tapintatlannak érzem a kérdésedet", majd témaváltás. Aki meg ennek ellenére sem áll le, azzal nem biztos, hogy ápolni kell továbbra is a kapcsolatot.

2015. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg nem itt kell vergődni, hanem ott a helyszínen, melegében visszaszólni. Jah, h nem mersz kiállni magadért. Akkor mégiscsak korai volt szülni.
2015. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

Mindenkinek beszólnak. Mi 28,36, biztos háttér, és mégis kérdeznek ilyen dolgokat. (Nem akartad először befejezni a doktoridat? Nem kellene nagyobb lakást vennetek? Nem akartatok többet várni, amíg a világ minden szegletét látjátok? stb.)


Szerintem valahogy úgy vannak vele, hogy közük van a gyerekedhez, mert a tested már közkincs lett terhesség alatt. Pedig ettől még csak a tiéd.


24hkm

2015. nov. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!