Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen és mennyi vitamint...

Milyen és mennyi vitamint vegyek be 4+4 hetes terhesen?

Figyelt kérdés

Van itthon folsavam, 3mg-os. Van magnesti citrici (magnézium), neo ferro folgamma (vas és folsav), Vigantol (D vitamin) és Cebion (C vitamin)

Arra gondoltam, hogy nem vennék külön terhes vitamint, hanem ami kell azt bevenném a felsoroltakból. Amúgy elég változatosan táplálkozom, heti 2-3 alkalommal eszem főzeléket, naponta többször gyümölcsöt, zöldséget, mindenféle húsokat, halat, tejterméket.


2015. nov. 23. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én ezt szedem [link]

+ Mellé folsavat. Meg sok zöldség és gyümölcs mellé :) Gratulálok!

2015. nov. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A femibion szerintem is jo. Melle meg nyugodtan szedhetsz c vitamint(en amugy 1000 mg ot szedtem es igy folytattam vegig terhesseg alatt is). A cebion babaknak jo de egy felnott raadasul terhes nonek mint halottnak a csok.Magneziumbol pefig 100-250 mg 1x alapbol, ha kicsit gorcsolgetsz akkor 2x ha erosebbek akkor nyugodtan meg tobbet. A d vitamonrol a haziorvosodat kerdezd meg inkabb.
2015. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor úgy néz ki, hogy mégis vegyek valamilyen terhes vitamint és azt egészítsem ki.

Arra szedtek még folsavat, C vitamint?

Magnéziumot muszáj bevennem, mert görcsölök. Van egy 15 hónaposom, aki után egész nap loholok és gondolom azért a görcsök.

2015. nov. 23. 20:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak Femibion 800-at szedtem, abban benne volt minden, de nézd, itt van egy leírás, hogy melyik vitaminban miből mennyi van. Válaszd ki a legjobbat számodra:


[link]

2015. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb bevenni napi egy kismamavitamint, mint titrálgatni a mennyiségeket, 3 mg folsav jóval több, mint amennyi kell, d-vitaminból is megvan az optimális adag, kismamaként inkább szedd a kismamáknak összeállított vitamint.
2015. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Gravida lesz, mert nekem kell a vas és az csak ebben, meg az Elevitben van.

2015. nov. 23. 21:12
 7/7 anonim ***** válasza:

A 3 mg folsav tul sok, 0,8 eleg terhesen, vagy esetleg 1mg. Olyan pici az a szem, hogy nagyon nehez eldarabolni is. De kapsz drogeriaban kisebb hatoanyag tartalmut is.


Ezen kivul a D vitamin nagyon fontos, annyira, mint a folsav.

A vas is kell es a c-vitamin is jo, foleg telen. Illetve en az omegat is ajanlanam.


Nah, ezert szedtem en terhesvitamint vegul, sokkal egyszerubb es ezeket kulon-kulon megvenni is eleg kiadas.

2015. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!