Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek májas hurkát...

Szerintetek májas hurkát ehetek "nyersen"?

Figyelt kérdés
Kerülök mindenféle nyers húst, nem eszem kolbászt, szalámit sem mióta babát várok. Tegnap naptam egy darab májas hurkát, angyon kívánom, de az a baj, hogy sülve nem szeretem, csak úgy naturban. De az végülis az nem nyers, mert minden meg van főzve benne, én úgy tudom. Jól tudom? Alaposan meg van főzve benne minden?
2015. nov. 26. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Disznóvágós tapasztalataim alapján a hurka azokból az alapanyagokból készül, amiket előtte az abalében megfőztek. Plusz jön hozzá a rizs vagy zsemlekocka. Egyetlen kivétel a véres hurkánál a vér.


Sőt, mikor kész a hurka, még forró vízbe bele szokták lógatni pár percre. Ahány disznóvágáson eddig voltam, ott mindig így csinálták.

De pl. van aki a májas hurka alatt valamilyen kenőmájashoz hasonló dolgot ért, amit nem kell sütni, sőt van a bácskai májas, amiben máj darabok vannak, és szintén nem sütik meg.


Nem tudom, te melyikre gondolsz, de szerintem egyik májas verzióban sincs nyers összetevő.

2015. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

:-)

simán megeheted nincs benne olyan ami ne lenne megfőve benne

legalábbis nálunk csak olyat kapni

sőt még a véres hurka is így kerül a boltba !

2015. nov. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vilcsianyuja ***** válasza:
40%
Nyugodtan eheted, tényleg a hozzávalók nagy részét is megfőzik már bekeverés előtt, aztán a betöltött hurkát is kifőzik még. Szóval abban nincs semmi nyers. Jó étvágyat!
2015. nov. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ettem belőle, köszönöm!
2015. nov. 26. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!