Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes babás vagyok. Párom...

12 hetes babás vagyok. Párom mostanában hanyagol. Mármint úgy értem, hogy nem segít a háztartásban. Mondjuk eddig se sokat, de ha kértem megcsinálta. Most is megcsinálja ha kérem de nem tetszik neki és ezt hangoztatja is. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok táppénzen és éjjel nappal takarítok,főzök stb.Ő délután 5ig dolgozik.De hétvégén itthon van.Akkor is takarítok,meg szokott lenni nagytakarítás is,és ő önmagától nem éri fel ésszel hogy segítsen,hanem beül a tv elé és meccset néz.Már nem birom idegileg.Most is ablakot takarítottam stb,őt hidegen hagyja,de már nem is szólok.Már kisírtam magam,persze ő ebből semmit se sejt mert természetesen meccset néz.
2010. márc. 21. 12:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha mondok neki valamit,akkor kimutatja nem tetszését és ebből mindig vita van.Sosem tud semmit se szó nélkül hagyni.
2010. márc. 21. 12:22
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarlak, de mit tudsz annyit takarítani? Minden nap? Én nem vagyok egy koszos lélek, de ez rengetegnek tűnik.

Ha otthon vagy táppénzen, miért nem lazulsz többet, miért nem pihensz? A párodnak és neked is szükségetek van pihenésre, nem állhatnak a napok csak házimunkából. Gondolom ő is elfárad a munkahelyén, neki is kell pihennie.

Nincs valami más ok inkább a sírásodra? Inkább nem az a bajod, hogy meccset néz, és nem veled foglalkozik? Beszéld rá, hogy menjetek sétálni, kirándulni, stb.

2010. márc. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most ezt ne úgy értsd hogy éjjel nap vixolom a lakást.De minden nap felsöprögetek,felmosok.Kétnaponta mosok,terigetek,felporszívózok stb.

Most azért takarítottam az ablakot,mert jön a húsvét.

2010. márc. 21. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Elég hetente egyszer takarítani. Inkább ülj le mellé, és nézzétek együtt a meccset, mielőtt tönkremegy a kapcsolatod. Gondolom ő dolgozik hétvégén, nem hiszem, hogy elvárhatnád, hogy még a házimunkában is segítsen, a hétvége azért van, hogy pihenjen/jetek.
2010. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Írtam hogy nem dolgozik 7végén.
2010. márc. 21. 12:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazad van valamennyire, de kicsit úgy érzem, te talán már azért is takarítasz ennyit, hogy a férjed észre vegye magát. Nem jó taktika. Inkább beszéld meg vele, hogy te mindent megteszel azért, hogy tisztaság és rend legyen, de nem csak te laksz ott, hanem ő is, szeretnéd, ha ő is segítene. Nem kell elvárni, hogy munka után azonnal szaladjon mosogatni, de segítsen.

Amerikában van egy ilyen "szokás" vagy inkább módszernek nevezném, nem is tudom megnevezni, amit úgy mondanak, hogy organizing. Szépen előre megtervezik, napi és heti, illetve havi lebontásan, hogy milyen házimunkákat kell elvégezni, és pontosan mikor, és kinek. Javaslom ezt nektek is, vond bele a férjedet is a tervezésbe. Beszéld meg vele először is azt, hogy szeretnéd, ha ezentúl a házimunkának is meglenne a rendje, igazodva az egyéb elfoglaltságaitokhoz persze. Együtt beszéljétek meg, hogy igazságosan ki miben veszi ki a részét. Pl. a napi mosogatás egy részét bízd rá, mondja meg ő, hogy mikor akarja bevállalni, hogy ne az legyen, hogy te minden idejét elveszed. Mármint hogy ne mondhassa ezt. Egy mosogatás amúgy is max negyed óra. Tervezd el, hogy a héten mikor mit akarsz elvégezni, és ezekből miket szeretnél a férjedre bízni. Ha ő is tudja, hogy mikor mi a dolga, és nem csak úgy váratlanul lesz megbízva a dolgokkal, akkor neki is kiszámítható az egész, úgy tudja szervezni az egyéb dolgait. És te is jobban átlátod, hogy mikor kell valamit csinálni, és mikor tudsz pihenni.

Nekem ez a módszer nagyon jól bevállt, tudom, hogy mikor mit kell csinálni, és így bőven tudok időt hagyni magamnak arra is, hogy pihenjek. Pedig én egyedül vagyok egy gyerekkel, és dolgozom is. De nagyon jó, hogy így meg vannak szervezve a dolgok. Anyukám is átvette ezt a módszert, pedig apukám sem volt híres arról sose, hogy nagyon lelkesedne a házimunkáért, de mióta pontosan tudja, hogy mikor mit kell megcsinálnia, meg is csinálja, mert nem éri váratlanul, reggel, amikor felkel, tudja előre, hogy délután négykor el kell mosogatnia, vagy este neki kell kiteregetnie.

2010. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha csak én írtam volna ki a kérdést!

10 hetes voltam mikor kiírattam magam a munkám miatt, azóta itthon vagyok, és mindent én csinálok, minden nap takarítok, mosogatok, főzök... Párom nem sokat segített nagyon sokáig, mndván, h ő hozza haza a pénzt, ő tart el, stb. Azóta kezdett el segíteni, mióta elkezdett látszani a pocakom, és látta rajtam, hogy egy egy dolog már megerőltető, meg mikor a második trimeszter közepe fele közölte a védőnő, hogy jó lenne ha kicsit visszavennék a tempóból, mert ilyenkor sokan úgy érzik, hogy nagyon jó erőben vannak mindent meg tudnak csinálni és akkor ne adj isten bekövetkezik a koraszülés, mióta ezt tudja a párom inkább segít, nehogy a babának vmi baja legyen. Bár így is elég sokat ugrálok, de közel sem annyit mint előtte, és néha elengedem magam. Nem főzök, csak hideg kaja van, nem takarítok, szalad a lakás 1-2 napig de nem nagyon foglalkoztat, majd később megcsinálom, mert ahogy neki nekem is kijár a pihenés. Ha éppen pihenős közlöm vele, hogy mit szeretnék, hogy megcsináljon, mert nagy segítség lenne, ráhagyom, hogy mior csinálja meg. És így meg is csinálja, lehet hogy nem egyből, csak pár óra múlva, de a nap végére kész lesz...

De volt egy időben az is, hogy el kellett mennem, rábíztam, h mosgasson el meg söpörjön fel, majd mikor haza értem ugyanúgy volt minden ahogy itt hagytam, erre fogtam magam, minden szó nélkül elkezdtem csinálni, utána hulla fáradtan zuhantam az ágyban, mit ne mondjak páromnak elég nagy lelkiismeret furdalása volt.

33 hetes km

2010. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!