Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan hüvelykapszuláról...

Utrogestan hüvelykapszuláról tapasztalatok, vélemények? Kinek miért kellett használnia? Volt valakinél mellékhatása?

Figyelt kérdés
2015. nov. 27. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Barnáztam, az orvos UH-n nem látott semmit miért lehet és felírta. 6 hétig szedtem. Nem tudom mi köze hozzá de hamar székrekedésem lett ami elmúlt 2 nappal később, ahogy el kellett hagynom. Ezen kívül szintén nem tudom, hogy volt-e köze hozzá de 9 hetesen egy nagyon csúnya gombás fertőzésem lett.

De.. megmaradt a baba és ez megért mindent. :)

2015. nov. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is vérzésre, barnázásra szedtem, az első szem után el is múlt a 3 napja tartó pecsételés, szóval szerintem az segített. Mellékhatása nem igazán volt, csak utáltam, hogy mindig csordogált belőle, a 14. hétig szedtem. Utána, igaz, hogy nekem is gombas fertőzésem lett, de nem tudom, hogy attól vagy csak azért mert amúgyis jellemző terhesság alatt. De bármilyen mellékhatást megért, már 19 hetes vagyok a kisfiammal :)
2015. nov. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én most fogom fokozatosan elhagyni.

Mellékhatást nem igazán éreztem, elöször 3x1-et szedtem szájon át aztán a laborban a májértèkek kicsit gyengék lettek amit okozhat az utrogestan ezért hüvelyire váltottunk este napi 2-re. A hüvelyinél annyi volt hogy mindig sok fehér folyás volt, mert a bogyó vivőanyaga ugye nem szívódik fel és kijön...a sárga része meg felszívódik. Mivel nekem este kellett 2 így vízszintesbe maradtam , de am figyelni kell hogy feloldódás után ne follyon ki a sárga progeszteron. Igazából semmi mellékhatása nem volt esetleg annyi , hogy ha délután nem pihizek le 1-2 órára akkor este 8kor már durmoltam.

Azért kaptam mert barnáztam , de később kiderült nem a méhemből jött , de akkor már elkezdtük, nem hagytuk abba...meg am is jól jött a támogatás..legalább a lelkemnek :D mert full idegelős tìpus vagyok :D

2015. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

En hematomara szedtem mert bevereztem utanna pedig barnaztam. Nekem nem maradt meg a baba de nem az ultrahestan miatt ....hanem kromoszóma problema miatt.


Barnazni alltalaban sargatest elegtelenseg miatt fordul elő.

Ultragestan jó mivel segit megtartani a babat ha barnazol. Ha esetleg henatomadvan akkor pedig segit kiüríteni vagy felszivodni,fő a nyugalom es ne stresszelj miatta. Mindent csak pozitívan. Es próbálj sokat piheni.

2015. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vetélés utáni terhesség első napján rózsaszínezés volt, ezért írattam fel.


A 12. hétig szedtem. Egyébként a progeszteron szintem tökéletes volt, de mégis adták. Hüvelykapszulát és sima szájon át adhatót is próbáltam (a gyógyszertárban helyettesítő termék, elmondásuk szerint ugyanaz a kettő.).


Amit nem szerettem a szájon át szedhetőben: szerintem attól szédültem. De ez nem biztos, mert a 12. héttel amúgy is csökkennek a tünetek.


Amit nem szerettem a hüvelykapszulában: minden bugyim tele volt vele (bár ezt a betét megoldja, de engem 40 fokban nagyon izzasztott) és a férjem péniszéről lemoshatatlannak bizonyult a kapszula...:/ Ez persze nem szempont, de ha már lehet a kettő között választani, maradtunk a szájon át szedhető mellett.


A nődokim (akit végül otthagytunk) azt mondta, hogy "azt szoktuk adni" a hüvelykapszulára, de ezt mi nem találtuk elég jó érvnek, így mást választottunk.:)


24 khkm

2015. nov. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk aki kapja az utro huvelytablettat, nem szokott a párja peniszen maradni mivel a szex kb tilos, legalábbis nekünk az volt így erről nincs tapasztalatom.

1-es

2015. nov. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Korábban volt 2 vetélésem, most minden rendben van. Azt mondta a doki előzmények miatt javasolja, hiába nincs panasz. A folyást esetleg elszínezheti?
2015. nov. 27. 09:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Én inszemináció után kaptam.


Első körben semmi, második körben egy enyhe gombás fertőzésem lett, ami 1-2 napon belül magától elmúlt, hogy abbahagytam

2015. nov. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6os annak tilos a szex akinek ténylegesen méhből jött a vérzés.
2015. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

12. hétig kellett használnom, napi háromszor egyet. Azért kellett használnom, mert eleve gyógyszeres segítséggel tudtam csak teherbe esni (nem volt peteérésem), így kellett a plusz progeszteron a szervezetemnek.

Mellékhatást nem tapasztaltam egyáltalán.

2015. nov. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!