Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is bepánikol terhesség...

Más is bepánikol terhesség alatt, hogy mi lesz ha meglesz a baba?

Figyelt kérdés

Tegnap este totál bepánikoltam. Odamentem a férjemhez és elkezdtem sírni hogy én semmit nem fogok tudni csinálni a babával. Alkalmatlan vagyok rá meg különben is balf * sz vagyok. És mi van ha leejtem??? ÚrIsten mit vállaltam én, ezt úgy értve h nagyon szeretem a kisbabánkat már most is és tudom hogy nagyon nagy felelősséggel tartozom, de ehhez képest alkalmatlan vagyok anyának! És ne mondja senki h majd minden jön magától mert mi van ha nálam nem? Ha figyelmetlem leszek és kárt teszek benne? Vagy csak simán nem tudom ellátni? Most úgy érzem nem nyugszom meg de hát te leszel/vagy az anyja tudni/érezni fogod mi kell/jó neki! És ha nem?

A szüléstől nem félek (még), ott majd lesz valami..- de majd otthon ott leszek egy kisbabával aki csak rám számíthat! Miközben én a világ legnagyobb balfékjének érzem magam!

(30 hetes vagyok most.)

Más is volt így? Mit csináltatok?



#félelem #alkalmatlanság #terhességi pánik
2015. nov. 27. 08:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Éreztem! Miután megszületett igen balf..szoskodtam:-) de azért az ösztöneid sokat segítenek majd:-) Tényleg tudni fogod mit hogyan tégy! Nd parázz,sodródsz az árral majd és észre sem veszed majd és már ki is alakul a kapcsolat köztetek,a feladatok a babakörül gyerekjáték lesz majd! Nyugi. :-) Meg fogsz érni a feladatra mint a legtobb édesanya.
2015. nov. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Tegnap egyedül voltam munka után itthon (van most egy stresszes projektünk, járt az agyam össze-vissza), akkor a magzat nagyon forogni kezdett.


Én bepánikoltam, hogy úristen, meg fogok halni, mi van ha ezentúl mindig mozogni fog így:D Aztán egy mp múlva, úristen és ha nem fog mozogni ezentúl, mert baja lesz? Aztán egy mp múlva: úristen a császármetszés, felvágják egy belső szervemet. Aztán egy újabb mp múlva: úristen, meg fog születni és itt lesz és mit kezdünk vele (én nem egyedül leszek vele, a férjem itthonról dolgozik, de akkor is!!!):)))


Aztán elaludtam. Szerintem ilyenkor aludj rá egyet, vagy igyál meg egy kakaót.:)


Nekünk nagyon nem jó a védőnőnk, így mi vettünk megnyugtatásul egy gyerekgondozási könyvet, már elolvastuk, de ha nem tudunk majd valamit, belenézünk. Max nem fogadjuk meg a tanácsát. Sajnos a környezetemben még senki sem szült (28 vagyok), anyukám meg érthető módon alig emlékszik a dolgokra 28 évvel ezelőttről és amúgy sem úgy vannak már az új kutatások szerinti elvek...


24 hkm

2015. nov. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2-es! A mozgással kb én is így vagyok. Baja van azért mozog ennyire? vagy hiperaktív lesz? Ha meg nem mozog akkor miért nem? :)

Pont a parentis szülőképző videóját néztem a szoptatásról amikor előtört ez az egész belőlem. i is vettünk könyvet meg tudom ott a net! de ez az ügyetlenségemen még mindig nem segít. :P

2015. nov. 27. 09:09
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
En nem pánikoltam be terhesen de miután megszületett volt ijedtség bőven. Terhesen inkább a sok hülye álom akasztott ki ami bizony tükrözte a félelmeimet. Hiába próbáltam nem gondolni rájuk.
2015. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hülye álmok? Na az is volt már. 24 hetesen azt álmodtam megszültem és a baba nem élte túl... brrrr...
2015. nov. 27. 09:33
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Húúú az álmok nekem is jönnek sorra pár hete! :)

Én is parázok rendesen. Mondjuk én korai fejlesztőként dolgozom, így azért sokat tudok a babákról, de napi 24-ben még nem volt hozzájuk szerencsém. Azt tudom, hogy mikor mit kell tudnia és hogy vegyem rá a babákat. De a hétköznapi dolgokat (szoptatás, böfi, fürdetés, stb.) háááát... fogalmam sincs. Plusz amellett, hogy imádom a gyerekeket, néha olyan jó érzés volt munka után, hazajönni és az anyukájával hazaküldeni a gyereket. De a sajátom itt lesz, folyamatosan! :) És ha nem jövünk ki jól? Ha nem tudom majd megnyugtatni? A munkahelyemen imádják a babák, ha énekelek, a leghisztisebb is lenyugszik nálam! De ha a sajátommal nem tudok majd mit kezdeni? Annyi szerencsém van, hogy az első pár héten itt lesz a párom, utána az anyukám- Persze őt sem használom ki a végtelenségig, csak amíg bele nem jövök a dolgokba! :)

A szüléstől érdekes én sem félek. Bennem nem marad az biztos. :)


36 hkm

2015. nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"És ha nem jövünk ki jól?"

Na ja erre én is gondoltam. Sőt arra hogy utálni fog! vagy már most utál. Mondjuk egyszer nagyon nyugtalan volt a pocaklakó és amikor a kezem rátettem a hasamra akkor olyan volt mintha odafúrta volna magát. Tudom hogy ez lehet csak hülyeség én gondolom tovább, de akkor annyira jó volt :) <3

2015. nov. 27. 10:24
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor parázok,pedig nagyon vágytam és vágyok is rá! Nem értem magam se,de van mikor rápillantok a babaholmikra és "úúristen de jó,hogy még bent van én nem készültem fel rá". Sok rémálmom volt ennek kapcsán,hogy nem bírtam életbe tartani,meg elfeledkeztem róla :D

Nekem az segít,ha más terhességét követem, újra jobban átszellemülök :)

26 hetes

2015. nov. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mi is nagyon akartuk a babót!

Más terhességét követed? Ezt hogy érted pontosan?

2015. nov. 27. 11:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen mindenki átesik. Mivel már van kettő, ilyenen most nem parázok, de hangulatingadozásaim vannak. Tegnap totálisan bőghetnékem volt, meg tiszta depis hangulatom. Alig csináltam valamit, szalad a háztartás, amitől még rosszabb kedvem lett. Mindjárt összeszedem magam és nekiállok, hogy utolérjem kicsi magam. Meg szokott fordulnia a fejemben, hogy csak én vagyok ennyire béna, vagy más sem tud mindig tip-top rendet tartani 2-3 gyerek mellett??

Visszatérő álmom egyébként nekem is rendszeresen van, az, hogy mindjárt szülök, de akkor vettem észre, hogy terhes vagyok, és megijedek, mert egyetlen vizsgálaton sem vettem részt, és nem tudom, hogy egészséges-e a baba.

2015. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!