Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A fájdalom csillapító árt a...

A fájdalom csillapító árt a magzatnak?

Figyelt kérdés
Nem szoktam fájdalom csillapítót szedni, de most muszáj voltam, mert nagyon fájt a fogam. Rosszul tettem, hogy vettem be?

2015. dec. 4. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyet vettél be.
2015. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mit, mennyit és mennyi idősen.

Ha nagyon kell, akkor a panadolt szokták ajánlani a hatóanyaga miatt.

Nagyon szenvedni azért nem érdemes, ha szükség van rá, beveheted.

2015. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem erre mindig azt mondta a dokim (mmint minkét terhességemnél),hogy egy szemtől senkinek semmi baja nem lesz.
2015. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt nem szabadna úgy gyógyszerezni magad, hogy előzőleg nem kéred ki a nőgyógyászod véleményét.


Nekem is volt kínzó migrénem, felhívtam, hogy mit vehetek be rá, mert lassan fejbe lövöm magam. Elmondta az opciókat, max adagot és ennek fényében vettem csak be.


Tehát, ha rossz gyógyszert választasz és arra érzékeny trimeszterben vagy, akkor igen, árthat neki.

2015. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Paracetamol tartalmút nem lehet, nekem azt mondták, Algopyrin, Algoflex, és ibuprofén alapúakat lehet. De inkább tényleg kérdezd meg a dokid.:)
2015. dec. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ibuprophent pont nem ajánlott. [link]

Paracetamolt lehet.

2015. dec. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
paracetamolt lehet, plusz 1-1 szem algopyrint, ibuprofen tartalmút tilos
2015. dec. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Ezt a KEZELŐorvostól kell megkérdezni. Nekem ibuprofent javasolt. Mivel mindenki szervezete, esetleges alapbetegségei, stb. eltérőek, egységes választ nehéz adni. Ezért kell a kezelőorvost megkérdezni, nem az itt összegyűlő boltosokat, közgazdászokat, asztalosokat vagy építészeket, akiknek nem ez a szakmája.
2015. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!