Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert veszelyes artalmas a...

Miert veszelyes artalmas a fajdalom csillapito a babaknak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

mert a fájdalomcsillapító idegrostokat tesz tönkre.


a kisbabának meg az agya fejlődésben van, és gondolom nemigen tesz jót neki, ha visszafejlődnek az idegi rostok, a későbbi tanulásra nézve

2010. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
A felnőtteknek is veszélyes,mint minden gyógyszer. Mindegyiknek vannak/lehetnek mellékhatásai. A babák immunrendszere pedig még nincs kifejlődve,és nagyon érzékeny.
2010. jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az elsőnek van igaza.A fájdalomcsillapítók a magzatnál a sejtosztódást befolyásolják.Tehát orvosi utasítás nélkül ne vegyél be.
2010. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
A fájdalomcsillapító hatóanyagától függ, hogy ártalmas vagy nem. Algopyrint pl. végig lehet szedni, ha szükség van rá...
2010. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség első három hónapjában.

A következő három hónapban csak az előny/kockázat, orvos által végzett gondos mérlegelését követően alkalmazható.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség utolsó három hónapjában.

Az Algopyrin alkalmazása során és az azt követő 48 órán belül a szoptatás kerülendő, mert kiválasztódik az anyatejbe.

És vigyázz!!!

Semmilyen paracetamol tartalmú dolog nem szedhető!!!!!!

2010. jún. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Ja és az lemaradt,hogy egy negyed algopyrinbe belehalhat a 3 hónapnál fiatalabb újszülött.

Jó lenne,ha ilyenekre csak az írna aki tudja is,hogy mit ír,és nem azt,hogy ő mit csinált.

2010. jún. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves Utolso!


Nem tudom hogy ezeket az informaciokat honnan szedted?

En ezekrol ilyen formaban meg nem hallottam,en ugy tudom pont a Algopyrin amit lehet szedni szoptatas es terhesseg alatt.Es hogy 48 orat kene varni ,keptelensegnek tartom.

2010. jún. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Az,hogy Te mit tartasz képtelenségnek,az egy dolog.Hogy mindenki marékszám szedte,míg nem volt vényköteles,az egy másik.

tTalán el kell olvasni a betegtájékoztatót,és terhesen nem kísérletezni kell,hanem megkérdezni a NŐGYÓGYÁSZT a szedhető fájdalomcsillapítókról.

2010. jún. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]


És íme a paracetamol (Panadol meg társai) tartalmú gyógyszer tájékoztatója.

Magzati károsodást nem kizárható!! Nem játék ám a fájdalomcsillapító!!

2010. jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mivel migrénes vagyok, a szoptatás alatt állandóan kórházba kerültem.

Az orvosok kizárólag algopirint adtak, mivel azt mondták azt lehet!

Amúgy régen a csecsemőknek is azt adtunk.

Biztos nem jó semmilyen gyógyszer, de ha muszáj nem tudsz mit csinálni.

2010. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!