Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell számolni, hogy...

Hogyan kell számolni, hogy hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Bocsánat a buta kérdésért, nem igazán tájékozódtam még a témában!

Nov. 21.-én voltunk együtt akkor estem teherbe, 2 tesztet is csinéltam mindkjettő pozítív! Még nagyon nagyoin pici, nőgyógyászhoz érdemes ilyenkor menni, vagy csak pár hét múlva? Szívesen fogadok ötleteket milyen könyvet olvassak, még nagyon tudatlan vagyok, a legelső próbálkozásra meg lett a baba, semminek nem néztem még utána! :)



2015. dec. 5. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Utolsó menstruáció első napja a kezdőnap. Mindenhol így számolják.


A neten rengeteg anyag van, de amit jó szívvel ajánlok, az a Mérei-Szakács féle Gyermeklélektan. Tankönyv, de olvasmányos és könnyebb megérteni a fejlődési állomásokat.

2015. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rá keresel terhességi kalkulátor ott megadod a utolsó menzeszed első napját . De biztosat úgy is az orvos mond hogy mekkora a picikéd. Én 6 hetesen voltam orvosnál , pozitiv teszt utàn egy héttel. Nekem leletet a védőnöhöz a 8. Héten adott.

Gratulalok:)

2015. dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem minden rendben lesz velünk! A környezetemben annyi vetélés volt mostanában nagyon félek!
2015. dec. 5. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg az utolsó menstruáció első napjától kezdve. Ekkor még ugye nem fogant meg, majd csak 2 héttel később, peteéréskor. Ha pl. valaki 8 hetes terhes, az embrió valójában csak 6 hete fogant. De ugye mindenkinek más a ciklusa hossza, máskor is lehet peteérés. A 12. heti ultrahang pontosíthat, de ha nincs nagy eltérés, akkor marad a mensi szerint számított kor. (Vagy orvosa válogatja melyiket veszi figyelembe.)

Én pl. nem tudtam az utolsó mensi napját (nem terveztünk gyereket, így nem figyeltem rá), így ezzel nem tudtak számolni, hanem a 12 hetes uh. alapján nézték a korát.

Szerintem úgy a legpontosabb, ha 100%-ra tudod a fogantatást, ahhoz adod hozzá a "tankönyvi" 2 hetet. (Én is így számoltam magamnak, mert csak egyszer voltunk együtt abban a hónapban, de jóval peteérés után-vagyis csak hittem, hogy utána).


Vagyis a lényegre térve: 2 hete voltatok együtt, akkor a terhességed kora 4 hetes. Ha mielőbb szeretnél orvoshoz menni, szerintem már jövő héten mehetsz, de lehet, hogy akkor még nem lát semmit. Ilyenkor visszahív 1-2 héttel későbbre.

2015. dec. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!