Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én lettem ennyire kényes,...

Én lettem ennyire kényes, vagy a 2. terhességet alapból nehezen viseli az ember lánya?

Figyelt kérdés

10hónappal a szülés után újra terhes lettem.Az 1.vel ellentétben most szinte a kezdetektől megéreztem mindent.Émelygés,hányinger,undorodás bizonyos szagoktól...hirtelen nőtt a hasam is(bár 5-6kiló felesleggel indultam).És nem is voltam még 12hetes pocakos,mikortól majd kiesik a farcsontom,a medencém külön életet él.Itt fáj,ott nyom,állandóan pisilnem kell....szóval most 31hetesen már néha az is fáj,ahogy a babám mocorog.20perc fekvés után görcsöl,vagyis inkább zsibbad a combom,éjjelente ha nem erre akkor a pisilhetnékre kelek föl.A fiamat is nehezebb ellátnom,a kádba,pelenkázóra emelni,vagy csak sétálni,"szaladni" utána.

Ennyire eltunyultam volna,vagy tényleg ennyire macerásabb a 2.terhesség,főleg ha ilyen rövid időn belül van?


2010. márc. 22. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 év lesz a két gyerek között. Az első terhességemet szinte észre sem vettem, de ez a második... hát, nem semmi. Nekem is minden bajom van. A doki szerint ez általában így szokott lenni, már csak azért is, mert ott van egy másik gyerek és nem pihenhet az ember, amikor akar.

Szóval, ha te kényes vagy, akkor én is. :)

2010. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ajjajj!Ez így lesz?Én egyáltalán nem voltam kényes az elsővel, de most a második babán dolgozgatunk...Az első még csak fél éves.Na, most berezeltem egy kicsit.
2010. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam eddig pont fordítva van az elsővel szinte végig hánytam a 12 hetet, most meg szerencsére csak émelygek és hányingerem van.

Ki így ki úgy.

Persze nekem is nehéz a 14 hónapos után szaladni.

2010. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

16 hós a lányom, vele 34 hétig dolgoztam, semmi bajom nem volt. 15 hetes kismama vagyok, ikreket várok, hát már most akkora a hasam, mint a lányommal félidősen, nagyon nehéz őt emelgetni. Egyszerre még kiporszívózom az egész házat, de már a következőbe az a tervem hogy csak a szobákat egy nap, vagy délelőtt, a nappalit du vagy másnap. A 7 nagy ablakot is 2 napra osztom megpucolni, 2 napra főzök, és futok a nagy után. Tegnap fél óra séta után már lihegtem, nem tudom mi lesz a végére! Van nap hogy észre sem veszem hogy terhes vagyok (érzem már a mozgásukat, úgyhogy ez így nem igaz), vagyis hogy tiszta fitt vagyok, van hogy...áááááááá, inkább hagyjuk. Szerintem nem tunyultunk el, macerásabb, még akkor is ha nincs hányinger, stb. Kitartás, én azért mindennek ellenére nagyon élvezem a pocakosságot, és irtó büszke vagyok a lányomra és a pocakra is! :-)

Sok boldogságot!

2010. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én 2 hónappal a szülés után estem teherbe,mondhatni k.....a szarul vagyok.Az első babámmal viszont fel se vettem a terhességet.Semmi bajom nem volt most meg az is fáj ha állok az is ha ülök és az is ha fekszem.Soha nem gondoltam volna.
2010. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,én is ikreket várok.Lehet e miatt is nehezebb mondjuk.
2010. márc. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is 2. babámat várom, az első már 5 éves. Hát, azt kell mondjam, elég nehezen viselem. Az elsővel fel se vettem, hogy terhes vagyok, semmi problémám nem volt. Most viszont... Most vagyok 32 hetes, és fáj mindenem, nem bírok, már az is fáj, ha mocorog, itt nyom, ott nyom, állandóan pisilnem kell (az elejétől fogva), nem jó se ülni, se feküdni, stb. Sorolhatnám még. Mire egy szobát kitakarítok eltelik a nap. De szerintem ez azért is van, mert nem nagyon van időnk pihenni, meg csak magunkra koncentrálni. Engem a fiam állandóan szaladgáltat a házban fel-le, meg minden egyéb. Nem bánnám, ha már ott lennék, hogy mennem kell a szülőszobára.
2010. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na most egy kicsit megnyugodtam,hogy nem csak én vagyok így ahogy.

az 1.terhességem alatt a 7.hónapban hagytam abba az álló(futkosós) munkát,6.hónapig bicajoztam.Majdnem 8hónaposan költöztünk az új házba,amikor is én pakoltam be/ki.igaz akkor is lassan ment...

Minden nyűg ellenére büszke vagyok magunkra,a pocakomra,arra hogy egy újabb kishercegem lesz :-)

Viszont egyenlőre nem merek belegondolni,hogy mi lesz itt májusban a szülés után.

A legnagyobb bajom most az,hogy ezer millió dolgom lenne,de vagy nem bírom(mert nehéz,magasan van,húzogatni kellene...)vagy a fiam nem engedi,inkább őt lessem(az nem számít ha nem játszom vele,csak mást se csináljak)-és emiatt vagyok nagyon türelmetlen feszült.És ugye ez ok okozat formájában visszaköszön.

Mindezek ellenére vagy tudatában mindenkinek nagyon boldog és szép babaváró időszakot kívánok :-)

2010. márc. 22. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!