Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki kritikus anyagi...

Van aki kritikus anyagi helyzetben várja a kicsit? Ti is csak a fő szükségleteket veszitek meg? Eléggé elvagyok keseredve. Na és az orvos fogadás. Aki nem gazdag mehet oda ahol éppen fogadják?

Figyelt kérdés
Sajnos elég kevés pénzből élünk.Nemrég kiderült hogy terhes vagyok,de olyan nagy áldásnak tartom,hogy meg sem fordult a fejembe hogy elvetetem...Sajnálom azokat akiknek nem lehet,és elítélem azokat akiknek megadta a sors és eldobta magától a kicsit.Nem ő tehet róla hogy ilyen kegyetlen világot élünk!
2010. márc. 22. 14:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Én nem vagyok gazdag, de oda mentem szülni, ahová én akartam. Ha vállaltad a kicsit, akkor ne legyél elkeseredve, inkább örülj neki. Ha már megtartottad, akkor úgyis elő fogsz teremteni mindent amire szüksége van. A gyereknek teljesen mindegy, hogy 200ezer forintos babakocsiban tolják a popsiját, vagy 10ezres használtban. Mindegy, hogy c&a-s ruhát veszel neki horror áron, vagy ugyanennyi pénzért turkálsz egy komplett ruhacsomagot. Kiságyból is tökéletesen megfelel az ikea-s 8000-ért. Nekem is tetszene a brendon-os 80-ért, de minek? Jót alszik a gyerek a másikban is, és mint írtam neki nem ez a lényeg, hanem a szeretet, meg a törődés (plusz, hogy tele legyen a pocakja)

Ne lásd ilyen sötéten a dolgokat, lesz egy kisbabád, inkább örülj.

Nem kell ezt ennyire gyászosan felfogni, nem lesz semmi gond.

2010. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
37%

És azt nem itéled el akinek a gyereke nélkülözik, és semmi esélye nincs a kitörésre csak mert az anyja olyan önző volt hogy neki joga van gyerekhez és nem képes elvetetni vagy normálisan védekezni? Azért az anyai ösztönnek a logikát nem kéne felülírni.

Már elnézést de semmi jogod nincs elítélni azt aki elveteti mert nem tudhatod milyen helyzetben volt!

2010. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Igen-igen:)

bár ez az orvosos dolog is..:S

100ezrekért vállnak +havi 5ezertől-10ezerig...

Ez szörnyű.

Hogyne örülnék,én vagyok a legboldogabb,de félek is...

Pont most vettem meg az ikeás kiságyat:D

Bár 5ezerért egy éveset vettem használtan.

De jó az:)

Inkább az orvostól félek/anyagilag...

2010. márc. 22. 14:37
 4/25 A kérdező kommentje:

Bocsi,de azt ítélem el aki saját önzősége miatt nem vállalja!!!

Nincs joga elvenni egy kis életet,mert éppen nem akar meghízni,vagy akkor a saját szájából kéne elvenni az ételt!

Én még azt is odaadnám a kicsinek,csak éljen!

Ezt ítélem el!

Vannak esetek amelyeket megértek.

Pl túl fiatal valaki,még tanul,szüleivel él,vagy

egyéb ilyen esetek...

2010. márc. 22. 14:40
 5/25 anonim ***** válasza:
47%

Nekem kicsit mártírkodás-szagú a kérdésed, ne haragudj. Tényleg nem akarlak megbántani, de úgy tűnik a soraidból, mintha kitüntetést várnál, amiért vállalod a babádat a szar helyzet ellenére is. Nagyon sokan vannak így, de mégsem sajnáltatják magukat. És egyetértek az előzővel, ne ítélj el senkit, ha nem tudod, mi a háttere a dolgoknak. Lehet nem egyetérteni, meg bírálni, de amíg nem voltál a cipőjében... Na mindegy.

Amúgy az elsőnek is igaza van, nem kell milliókat költeni a babára, mi nem állunk rosszul anyagilag, mégsem költöttünk 100-nál többet. Nem is láttam értelmét, így is mindenből azt kapta, ami megtetszett, és sokat használtan vettünk. Ezt te is megteheted, így sokat spórolhatsz.

Boldog babavárást neked!

2010. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Na de még 1-re válaszolj!

Aki nem gazdag ne szüljön akkor???

Mert az utolsó válaszoló kb ezt mondja!!!

2010. márc. 22. 14:42
 7/25 anonim ***** válasza:
52%

Bocsi, így már érthető.

Visszavonom az elítélőset. Nyugi, ügyes leszel, nem lesz hiánya annak a kicsinek, biztosan nagyon fogod szeretni:D

Vigyázzatok magatokra! És még egyszer bocsi:)

Utolsó

2010. márc. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%

Pont ezért ne parázz, mert nyugodtan szülhet az is, aki nem gazdag. Te is mindent megadsz majd a kicsidnek, pedig nem vagy gazdag!

Dokit meg szimpátia alapján válassz, menj hozzá sztk-ba, és figyeld, milyen. Ha rendes, segítőkész ott, akkor később is az lesz, pénz nélkül is!

Nekem volt fogadott dokim, de nem vele szültem (külföldön volt), mégis egyben vagyok, és minden rendben ment.

Válassz fiatal orvost, az nagyon gondoskodó lesz, plusz az összes ügyeletes rátok fog nézni, hogy minden rendben van-e, mert a dokid még fiatal:))))

És ők még tankönyvszerűen dolgoznak, nem (néha rossz) beidegződésből.

2010. márc. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Igen kedves.

Elég mártírkodás ha valaki

megkérdezi más hogyan éli meg a szar anyagi helyzetet egy gyerekkel...

Mert nem mindenki lehet jó anyagi helyzetben...

Amúgy meg ti is csak nagyzoltok itt,fogadjunk nem volt gond kifizetni a havi 10ezret orvosra+a 100ezret szülésnél...

Ezek a mai nők tömik tele az orvosok zsebét is,jól elcseszik őket!

2010. márc. 22. 14:45
 10/25 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell ehhez gazdaknak lenni! De azért egy MINIMÁLIS anyagi biztonság igenis szükséges! Szerintem aki nem tud ételt venni, ruhát, egy csekket kifizetni stb az azért inkább ne szüljön (és most nem rólad beszélek, mert nem tudom hogy élsz, de elég sokan vannak akiknek még egy tető sincs a fejük fölött de azért verik a mellük hogy nekik joguk van a gyerekhez) Seninek nincs joga a gyerek egész életét tönkre tenni csak mert neki szerencsétlenül alakult az élete. A felelősség gyakran lemondással jár.
2010. márc. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!