Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan történetekre lennék...

Olyan történetekre lennék kíváncsi, amikor valaki csak GYES-t kapott a gyermek megszületése után?

Figyelt kérdés
Hogy hogy így alakult? Hogyan tudtátok megoldani? Mennyire estetek kétségbe ez miatt? Jelenleg nem lennék jogosult (még)GYED-re, pont ezért próbálok egyelőre gyűjtögetni egy picit, mert mi van ha... Mégis azon aggódok, mi van ha véletlen teherbe esek. :( Nem kell félreérteni, védekezünk, de ha már késik egy napot, eszembe jut, mi van ha...
2015. dec. 9. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Nem vagyok ebben a helyzetben szerencsére, de gondolom ha valaki a józan paraszti eszére hallgat, akkor visszamegy dolgozni, amint lehet. Addig meg ez van. Ha nem jogosult gyedre, akkor előtte sem volt rendszeres munkaviszonya, szóval nem lesz nagy újdonság, hogy keveset visz haza.
2015. dec. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem biztos, h nem dolgozott.

Ket eve vagyok ugyanezen a helyen, nyaron, szunidoben nincs szerzodesem, ha most teherbe esnek, nekem sem jarna gyed, csak gyes.

Nagyon gondolkozunk a baban, lehet, h megoldjuk majd bejelentessel, mas helyrol.

2015. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én a második gyerekkel így voltam, mivel a határozott idejű munkaviszonyom megszűnt, amíg az elsővel voltam Gyeden. Tudtam, hogy csak fél évig kapok Tgyást, utána csak a Gyese lesz, de az is nyilvánvaló volt, hogy nem fogom tudni beadni az elsőt sem bölcsibe, mert nálunk csak akkor veszik be, ha van munkád, így meg nem vettek volna fel sehova dolgozni, hogy a gyerek nincs a bölcsiben és nincs nagymama sem a közelben. Mindenképp 2 gyereket terveztünk és úgy döntöttünk, bevállaljuk őket emiatt kisebb korkülönbséggel és majd a 2. után megyek dolgozni, A férjem fizetéséből megéltünk, volt hitelmentes lakásunk, autónk, és van félretett pénzünk, ha huzamosabb ideig nem lett volna a férjemnek se állása, akkor is megéltünk volna.

A 2. gyerek után elkezdtem munkát keresni, de tényleg az volt, amire már az elsőnél gondoltam, hogy bölcsibe nem vették fel, az állásinterjúkon meg az volt az első kérdés, hogy mekkora a gyerek, bölcsibe jár-e már és ki lesz vele otthon, ha beteg... 2,5 évesen oviba akartam adni őt is, mert már fél éve szobatiszta volt, de nem vették fel, merthogy nem kötelező 2,5 évest felvenni... Úgyhogy kénytelen voltam kivárni a 3 évet, akkor mehetett oviba, én meg akkor tudtam elmenni először egy intenzív nyelvtanfolyamra majd utána kaptam munkát is :)

2015. dec. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

CSED-re még jogosult vagyok, GYED-re meg majd csak akkora összegben, mintha GYES-en lennék.:/ Két, évente hosszabbodó 4-4 órás határozott szerződésem van, de az egyiket megszüntetik (új főnökünk lesz, és neki kell az álláshelyem a saját csapatához).


Én dolgozom, amíg tudok, aztán CSED-re megyek, és fél éves kortól szeretnék a szakmámban dolgozni otthonról (fordítás, olvasószerkesztés, ebből szerencsére most is mindig csurran-cseppen egy kis pénz), majd pedig visszamenni lehetőleg kötetlen munkaidővel, amint a törvény engedi (a férjem bármikor bármennyi időre tud home office-t kérni és a kicsivel lenni itthon).


26 hkm


3 diplomám van, 4 éve dolgozom itt, és ezt érdemlem az állambácsitól, akinek dolgozom.:)

2015. dec. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3. vagyok: mi előtte legalább egy évig írtuk a havi kiadásainkat, rezsi, kaja, minden, hogy kb mennyiből jövünk ki havonta és mennyi marad a nem tervezett kiadásokra. Emiatt mertem bevállalni, mert gondoltam, hogy ha kell, a félretett pénzből veszek majd ki ha kell, kiegészíteni a férjem fizetését. Nem kellett kivenni szerencsére soha sem, csak a lakásra, amit közben még folyamatosan felújítottunk, így a férjemnek nem kellett szabira menni, amíg jöttek a mesterek.
2015. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Annak idején, köszönhetően a Bokros csomagnak. Túléltük. Volt kis tartalék, a férjem másodállást vállalt, én mielőbb mentem vissza dolgozni, a lányom meg bölcsibe.
2015. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én veszélyeztetett terhes lettem, akkor derült ki, hogy nem voltam bejelentve, hiába pereskedtünk, külföldi tulaj volt, sz.rtak a fejemre a bíróságon. Saját lakásunk, autónk volt, nagyszülők mindenben segítettek, segítenek, anyagilag is, pedig nem gazdagok, de nem is önzőek. Kislányom 2 évesen bölcsibe került, én dolgoztam, jó bérrel, biztos bejelentéssel. Így vágtunk bele a tesó próbálkozásba, most 16 hetes vagyok. Anno én is féltem, hogy mi lesz, pont belevágtunk egy új lakásvásárlásba, utána való hónapokban derült ki, h átvágtak, de kb. ugyanúgy éltünk mintha Gyedet kaptam vna.
2015. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igy voltam. Mivel papiron egyetemrol mentem szulni es hivatalosan csak diakmunkaim voltak.

Nem volt semmi se. Mivel amugy dolgoztam igy megkerestem en a pelenkaravalot. Pedig bonusz alberleteztunk is. Mar a masidik is elindult jarni mire sajatba koltoztunk . A gyesen meg a csaladin kivul sose jart semmifele tamogatas. Nem kell ketsegbeesni, dolgozni kell. No meg nem art ha van ferj is aki dolgozik szinten.


Az a resze viszont tok jo hogy sose fuggtunk se rokonoktol se tamogatasi rendszertol. A szabadsag jo dolog. (Amugy oraado vagyok... szal terhesseget kisbabakort mindent vegigmeloztam)

2015. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Azért alakult így, mert Bokros eltörölte a gyedet... sikerült pont akkor szülnöm.
2015. dec. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Túl lehet élni nyilván, csak ugye nem ez a legideálisabb, ha folyamatosan parázol otthon h miből veszel holnap kenyeret.

Helyedben duplán védekeznék, hogy megnyugodjak, ha a gyerekvállaláshoz már csak annyi hiányzik, h elérd a GYED-re jogosultságot. Ha most folyamatosan ezen parázol, akkor amikor eljön az ideje majd azért nem tudsz teherbe esni, mert állandóan stresszben voltál a teherbeesés miatt.

2015. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!