Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire viselt meg a terhesse...

Mennyire viselt meg a terhesseged utolso par hete?

Figyelt kérdés
Az elso terhessegnel nem volt gondom,mintha pocaklako se lett volna,egyszer csak elfolyt a magzatviz es szules. Most ez maskepp alakul,37+3hkm vagyok,tobb mint 2 hete joslozom es kemenyedek,de 2 napja atleptunk a nagyon faj helyzetbe. A derekam szetmegy,minden lepes faj,de meg a fekves is,nem tudok ugy megmozdulni se hogy ne sziszegjek kozben,mensis gorcsok egesz nap,nem rendszeresek,meddig birtatok igy? Megorulok! Az elso 4 hettel korabban szuletett.
2015. dec. 9. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Így voltam én is. Az elsőnél csak a hasam nőtt, aztán egyszer elfolyt a magzatvíz, minden előzmény nélkül.

A másodiknál az utolsó pár hét nagyon rossz volt.

Kb 10 m séta után le kellett ülnöm, mert egyszerűen menni nem bírtam, annyira fájt a hasam. Este alvásnál a szeméremcsontom annyira beállt, h megmozdulni alig tudtam a fájdalomtól. Az utolsó 2-3 héten már jóslózgattam, napi 3-4 órán át kb 15-20 perces fájásaim voltak.

39+5 naposan hajnalban sűrűsödtek a fájások és egyre erősebbek lettek, aztán elfolyt a magzatvíz. A baba szerncsére gyorsan meglett, 5 óra volt az egész szülés a víz elfolyásától számolva és az utolsó fél óra volt csak fájdalmas.

Kitartás. :)

2015. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nekem is őrület volt, de én határozottam meg vagyok győződve arról, hogy az életmódom miatt.

nem pihentem, nem ettem szinte semmit, depresszióskodtam, jóhogy a baba se bírta, folyamatos keményedés, de ami egész éjszaka is tartott, vagy egész nap is tartott szünet nélkül..nem akartak megvizsgálni, csak ha befekszek, az megint veszekedés, stressz volt, ott is hagytam a kórházat akkor...

a végén(1 hétre rá 38-on) magzatvízelfolyással mentem be

2015. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy a 34. héttől már nagyon-nagyon-nagyon terhes volt az egész. 40 fok, extra vizesedés, alig bírtam cammogni, fájt minden lépés, akkorákat rúgott hogy azt hittem, ott halok meg. 38+4-re született meg.
2015. dec. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első babával csak akkor fájt a derekam, hasam, amikor szülésre került a sor. A második babával a 36. héttől kezdve minden éjjel jóslóim voltak, alig vártam hogy a szülés miatt legyenek csak fájdalmaim, ez miatt alig aludtam. 39+5 h született. A harmadik babámmal 29+4 vagyok most, és már most leszakad éjszaka a derekam, ha oldalt fekszem fáj a csípőm. Kitartás, egyiket sem kapjuk ajándékba:)
2015. dec. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bárcsak mondhatnám, hogy az utolsó hetekben voltam így.

Csak 33 hetes vagyok, de már legalább 27 hetes korom óta keményedik a hasam, aztán kb. 2 hete fájásaim is vannak, egyre fájdalmasabb és egyre hosszabb, fáj a szeméremcsontom, elég sokat sziszegek én is.

Egyenlőre lassan még tudok sétálni, csak az elindulás igen fájdalmas.

2015. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Naponta 2x zuhanyzom, csak azért, hogy ne fájjon mindenem. Az utolsó napok szintén rosszak, de inkább a lelki része miatt, mert nagyon unatkozom :( emiatt hisztis és szomorú vagyok. Nem is tudom, ki várja jobban hogy kibujjon. A férjem vagy én :)
2015. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem első baba, most vagyok 37+6 hetes. Semmi előjele nincs, hogy ki akarna bújni. Egyik nap volt egy kis menstruációs görcsölésem (kb 3-4 óráig tartott, de nagyon gyengén épphogy éreztem) azóta semmi. Teljesen zárt vagyok, de az NST már 80-as erősségű méhtevékenységeket mutatott, amiket én nem is éreztem. A baba borzasztó aktív, pedig elméletileg már be kellett volna lassulnia.

Én is aktívabb vagyok, mint valaha. Kicsit feszül a hasam alja ha sétálok, néha fáj a szeméremcsontom, de 4-5 lépés után bejáratódik.

Kíváncsi vagyok, meddig húzzuk még! Jó lenne ünnepek előtt itthon lenni! :)

Kitartást és könnyű szülést, Kedves Kérdező! :)

2015. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jott valasz boven :) Latom nem csak en kinlodom,de kibirjuk,irigylem az apukakat hogy ok mar kezbe kapjak a kis csodakat :) Koszonom es kitartas mindenkinek,konnyu szulest :)
2015. dec. 9. 15:53
 9/10 anonim ***** válasza:

En az elso babaval kinlodtam sokat a harmadik trimeszterben. Sokat is hiztam akkor sajnos, amitol csak rosszabb lett a helyzet.

A 37. hetig olyan szinten egett a gyomrom, hogy ulve aludtam, mert mar nyelocso gyulladasom lett. Akkor leszallt a hasam, beilleszkedett a baba feje es ezzel egyszerre kijott az aranyerem. Mivel vegig szekrekedesem is volt, igy az aranyer volt a borzalom legfelsobb foka. Mar delelott ugy fajt, hogy ulni, menni alig birtam, szo szerint volt, hogy sirtam miatta (amugy vajudas alatt nem, azt jobban birtam, mint az aranyeret).

Barmit hasznaltam ra, nem segitett.

Fajt a hasam, nagyon neheznek tunt es a csipom is sokat fajt, szerintem akkor alakult at a medencem, vagy nem tudom.


Ehhez kepest a masodik babaval semmi bajom nem volt. Vegig aktiv voltam. Nem is hiztam sokat, aranyerem sem lett, nem is vizesedtem, a gyomrom sem egett. A hasam sokat kemenyedett, ki is nyilt a mehszajam 3 ujjnyira mire 39 hetes lettem es igy meg is inditottak a szulest korhazban, mert a doki attol tartott, hogyha igy nyilik tovabb a kemenyedestol, akkor nem erek majd be a korhazba.

de szo szerint semmim sem fajt.


Az elo babar ha 4 hettel korabban jott es most mar ilyen eros josloid vannak, akkor az sem biztos, hogy nem tagulsz meg. Mikor nezett meg utoljara orvos?

Csak azert, mert ahogy irtam nekem masodik babanal a sima kemenyedestol is ugy nyilt a mehszajam, mint az elso szulesnel a legdurvabb fajasoktol...

2015. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Orvos tobb mint 2 hete,akkor is csak uh-zott,mar tokom tele vele szo szerint,hetfon kellene menni hozza ujra ha addig kihuzom ugye. De meg ha fejre is all akkor is megnez mindenhogy,munka ido alatt ne siessen sehova.
2015. dec. 9. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!