Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom hogy nem normáli ez de...

Tudom hogy nem normáli ez de mit csináljak?

Figyelt kérdés
Végre sikerült és megfogant a babám, mióta tudom nem telik el nap félelem nélkül. Ugyan is voltak vetéléseim. Már oltam orvosnál mert mondta menjek egybőll amint lesz egy pozitìv tesztem. Én 6 pozitìv tesztet vittem. Hüvely uh segìtségével megállapította a terhességet ki írt veszélyeztetett terhesnek. Meg felírt Progesterone Exeltis tabletát. Mindentol félek. Orvos szerint piszchologus og kellenni. Ha ìgy félek. De most mit tegyek? Csak a vetélések vannak a fejembe. Hibáztatom magam
2015. dec. 11. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hallgass az orvosra és keress fel egy pszichológust!
2015. dec. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj el pszichológushoz, mert még 9 hónap áll előtted, ami nagyon hosszú idő, ha végigparázod!
2015. dec. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vetélés(ek) után nagyon nehéz nem félni... azt hiba írom, hogy nin csértelme, mert az érzéseinket nem az értelmünk irányítja. A pszichológus abban segíthet, hogy racionalizáld a félelmeidet, nevezd őket nevükön, ne úgy "általában" félj mindentől, mert az tönkretesz. A megnevezett félelmet könnyebb kezelni is.


Hány vetélésed volt? Nem vizsgáltak ki a mostani terhességed előtt, nem derült ki, mi volt a baj?

2015. dec. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha valódi oka van önmagad hibáztatásának, mert például elestél, és nagyon megütődött a pocakod, és ettől lett vetélés a vége, akkor igyekezz ezeket a korábban rossz kimenetelűnek bizonyuló helyzeteket elkerülni, és gumitalpú cipőben menj sétálni ha havazik. Ha meg ónos eső esik és takaró jég minden, akkor mondjuk hagyd ki a sétát!

De ha csak úgy általánosságban parázol mindentől, és nem a te szamárságod miatt lett vetélés, akkor ne aggódj. Nem teszel jót az aggodalmaskodással a babádnak.


Mi a feleségemmel 20 évig lombikbébiztünk, mire egyszer a három beültetésből egy beágyazódott. Na, akkor a feleségem beparázott és ő is elkezdete félteni.

Mondom neki, ez a kis csöppség a mi gyerekünk. Őérte küzdünk 20 éve. Ne aggodalmaskodjál, mert ő ezt megérzi! Inkább biztasd! Beszélj hozzá, hogy jó helyen vagy anya pocakjában, biztonságban vagy, anya szeret téged, és vigyáz rád. És énekelj neki! Légy vidám és boldog, hogy a baba is érezze, hogy milyen öröm ez minekünk!!! Aztán amikor nagyobb pocakja lett, esténként a munkából hazatérve én is énekeltem a babának, odahajolva anya pocakjához. És beszéltem hozzá!

Vittem a feleségem társaságba, moziba, nyaralni. Óvtam a stressztől és a sérülésektől. De nem hagytam aggodalmaskodni!

Nem akarom sokáig húzni, most 6 éves a kisfiunk. És ugyanolyan falsul énekli a Nagy HoHoHo horgász főcímdalát, mint ahogy a feleségem enekelte, amikor még a pocakjában volt.

2015. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is elvetéltem, és én is nagyon féltem a mostani terhességemnél, ami lekopogom, rendben zajlik. Rémálmaim,pánikhullámaim voltak, én is tudtam hogy nem normális dolog, de nem tudtam abbahagyni én sem. A pozitív teszt(ek) után pár naponta mentem az orvoshoz, mert úgy éreztem, hogy a baba már nem él. 13.-ik héten kezdett csillapodni a dolog, még most sem engedtem el teljesen az aggodalmat, bár már nem sok van, márciusra vagyok kiírva. Sokat jelent hogy már érzem a babát, megnyugtat. Ha a doki pszichológust ajánl, akkor szerintem menj el, a stresszel is nagyon sokat lehet ártani a babának.
2015. dec. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudták megmondani miért ment el. Félelem uralkodik felettem. Mindenbe a rosszat láttom. Probalok jókra gondolni. Pozitivan gondolkodni de felek. Most pl a dr m ur mondta hogy két doboz progeszteronnál nem ír többet fel mert ha még is elmenne ne maradjon rám. És ez is felzaklatott. Probálkozom de végén ugyan ott vagyok. Kószönöm hogy meghallgatatok.
2015. dec. 11. 18:19
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Remélem, hogy azóta vannak pozitív változások az életedben!!!

Csak egy dolgot jegyeznék meg: legközelebb, ha exeltist írna fel a nőgyógyászod, nyugodtan mondd meg neki, hogy az nem terheseknek van (mert hogy annak az indikációjában nincs benne a terhesség). A meddőségi centrumokban, meg a legtöbb nőgyógyász az Utrogestan mikronizált progeszteront szokták felírni, mert az terheseknek van.

Nem hiszem, hogy emiatt ment volna el a baba, de minden esetre legközelebb mondd meg, hogy olyat írjon fel, ami ténylegesen erre való.

De remélem, hogy leginkább egyikre sem lesz szükséged, mert egészséges terhességed lesz!! :)

2016. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!