Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a babának? Hosszú évek...

Árthat a babának? Hosszú évek óta dohányzom, viszont ha gyerekvállalásra kerül a sor, természetesen le akarom tenni. Ha hirtelen megvonom magamtól a nikotint az kihathat a baba fejlődésére, hogy úgymond elvonási tüneteim lesznek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak abban tudok Neked válaszolni,hogy én is nagy dohányos voltam... Igazából mi nem terveztük még a babát,úgymond becsúszott... Nálam az 5-6.héten kezdődtek a rosszullétek,de olyan mértékben hogy a cigi volt az első amit leraktam,olyan szinten rosszul voltam.Na ez már gyanus volt,mert elötte nem tudtam olyan beteg lenni,hogy ne gyújtsak rá. :) Aztán kiderült hogy babás vagyok onnantól rá se gondoltam a cigire.
2010. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A dohányzás nem egészséges,de az ártalmait erősen eltúlozzák.Több ismerősöm is halt meg vagy betegedett meg tüdőrákban,pedig sem ők,sem a környezetük nem dohányzott.Viszont sok 70-90 évest ismerek,akik dohányoztak egész életükben,és egészségesebbek,mint sok nem dohányzó fiatal.Ismerek több anyukát is,akik a terhességük és a szoptatás alatt is dohányoztak,és minden gyerekük egészséges.

Ezek a tapasztalataim.De ezzel nem arra akarlak bíztatni,hogy dohányozz csak nyugodtan továbbra is.

Ha jól értelek,még nem vagy terhes,viszont leakarsz szokni.Addig szokj le,amíg nem lesz útban a baba.A leszokás nem csak a nikotin elvonási tünetek miatt nehéz.Én 20 év dohányzás után,gyógyszer segítségével szoktam le.Pár nap után maga a nikotinéhség nem volt kibírhatatlan.Inkább hiányzott a megszokott mozdulat,rendkívűl nyugtalan voltam,minden apróságon ideges lettem ( pedig nagyon nyugodt a természetem).A környezetemmel türelmetlen voltam.Társaságban nem tudtam mit kezdeni a kezeimmel stb.Mindennek tetejében elkezdtem hízni,pedig nem ettem többet,mint az előtt. Kb.félévbe telt,mire úgy-ahogy túljutottam ezen az időszakon.Addigra felszedtem 10 kiló pluszt,amit később nagyon nehezen tudtam leadni.

Másoknak is hasonló tapasztalataik voltak azok között az ismerőseim között,akik szintén leszoktak.

Ezért javaslom,hogy előbb szokj le,azután jöjjön csak a babavárás.A terhesség egyébként is hormonális változással jár,akkor csak nehezíti az életedet,ha még a leszokás miatti stressz is ér.

Sok sikert és kitartást kívánok a leszokáshoz neked.

2010. márc. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) anyukám míg engem várt végig dohányzott én pedig aszthmás lettem és volt annyi eszem h én is rászoktam... :S már leszokóban vagyok, egyre kevesebbet szívok (eddig naponta 1-2 doboz mostmár hetente 1 doboz) valóban még nem tervezünk babát csak tájékozódom :)
2010. márc. 22. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor a teherbeesés előtt 3-6 hónappal tedd majd le, hogy ki is ürüljön a szervezetedből a méreganyag. És a stressz is elmúlik a pár hónap alatt, ami a cigihiány miatt lesz esetleg.

Én így csináltam.

2010. márc. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!