Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babakocsi vásárlás előtt...

Babakocsi vásárlás előtt állok, és nincs sok tapasztalatom. Találtam egyet, szerintetek megérné?

Figyelt kérdés
www.teszvesz.hu/item957351240_piere_cardin_babakocsi.html
2010. márc. 23. 10:37
 1/9 A kérdező kommentje:
//www.teszvesz.hu/item957351240_piere_cardin_babakocsi.html
2010. márc. 23. 10:39
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicsi babának vennéd, és nem lehet vízszintesig dönteni, akkor nem éri meg. Szerintem ezt a típust csak 170'-ig lehet dönteni:(
2010. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hát nem is tudom!Eléggé használt,mármint nem valami megkimélt állapotú!30 ezerért már új kocsit tudsz venni!Tudom,hogy van akinek ez is sok!Én még körülnéznék a helyedbe!26 hetes kismama
2010. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a brendonban 28 ezerért már lehet vadi újat venni, ez pedig tényleg elég strapásnak látszik.

melyik városból írsz? nincs ott bababizományi bolt?

ott elég jókat lehet kapni!

2010. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem véletlenül van ennyiféle kocsi, mindenkinek más az ideális. A legfontosabb kérdés, hogy egy babakocsit tervezel végig használni vagy netán vennél egyet az első időkre, egy sportkocsi pedig későbbre.

Szempontok:

- 180 fokig dönthető kell legyen a kocsi egy újszülött babának (vagy ugye nyilván mózeses kell legyen)

- állítható-e a tolókar magassága (akkor lehet fontos, ha te vagy apa magasabbak vagytok az átlagnál)

- átfordítható-e a tolókar (tehát tudod-e úgy tolni a babát, hogy szemben is lehet veled meg háttal is) ez akkor fontos, ha egy kocsit akarsz végig használni.

- levehető és mosható legyen a huzat (ez akkor fontos, ha használtan veszed meg a babakocsit és akkor, ha végig ezt a kocsit tervezed használni mivel később a játszótéren nem kicsit lesz koszos a gyerkőc ruhája, cipője és ezáltal a babakocsi is)

- tárolórekesz nagysága (ez akkor lehet szempont, ha te jársz majd boltba a picivel)

- esővédő és lábzsák (ha nem tartozik a babakocsihoz, nézz utána, hogy mennyiért lehet kapni hozzá valót, mivel ezek szintén fontosak)

- levehető karfa (ez akkor jön jól, ha már viszonylag nagyobb a gyerkőc és tél van, mivel elég nehéz beleszuszakolni overálostól a babakocsiba)

- állítható lábtartó (ez akkor jön jól, ha úgy tervezed, hogy aludni is fog a kocsiban, ha viszonylag nagyokat sétáltok, sokat vagytok a friss levegőn)

- súly (ez nagyon fontos minden esetben. Ha két babakocsit akarsz venni, akkor a mélykocsi súlya nem szempont, hiszen azt többnyire nem hurcolja az ember buszon, villamoson hanem akkor inkább kenguruba, hordozókendőbe viszi magával a csemetét. Ha viszont egy kocsit tervezel végig használni, akkor ez nagyon fontos szempont lehet. Egy 10 kg-os gyereket egy 15 kg-os babakocsiban nem fogsz tudni feltenni semmilyen járműre)

- mérete összecsukva (ez is nagyon fontos, főleg ha autótok is van és mentek látogatóba nagyszülőkhöz, stb. Ha nem fér be a csomagtartóba, akkor az enyhén szólva kellemetlen)

- kerék (ha nem csak műúton használod a babakocsit, akkor a megfelelő rezgéscsillapításra is célszerű figyelni, hogy ne rázd agyon a gyereket)


És végül még valami. Ha csak egy babakocsit tervezel végig használni, akkor ne vegyél használtat. Az ilyen babakocsikat 3 évig nyűvik többnyire az anyukák és ha megnézed a fórumokat, nem ritka, hogy a nagyobbik testvér is utazgat a kicsivel a babakocsin, tehát túl van terhelve. Nem célszerű túl régi típusú babakocsit sem venni, mivel félő, hogy nem lesz már hozzá alkatrész, ha bármi baj van.

2010. márc. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

babakocsibolt.gportal.hu


Én ami babakocsinkat szinte új álapotban vettem bababiziben! 27 ezerért!És mikor megszültem katalógusban láttam ugyanezt esővédővel pelenkázó tasival 23ért:Snagyon mérges voltam... Pedig szinte minden boltban voltunk a környéken mert 37 hetesen vettük meg ezt is!

2010. márc. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz, és mint írta, vízszintesig dönthető. Én nem látom olyan lestrapáltnak, használt, de néhány ezer forintba kerülne csak. Ha nem szántok több pénzt rá, akkor vedd meg nyugodtan, a szomszédunknak ugyan ilyen van, két gyereket kibírt, semmi baja, strapabíró típus. Az hogy kicsit kopott a sötétkék huzat, nem jelenti hogy le van amortizálva.
2010. márc. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kopott! Jó állapotunak látszik!

Nekem ilyen van és nagyon szuper, könnyen tolható, a baba is kényelmesen elfér benne!

Nem utolsó szempont, hogy a márkája is ott van az elsők között!

Szerintem érdemes megvenni, főleg hogy ilyen olcsón kinálja az eladó.

Érdemes lecsapnod rá, még mielőtt valaki észere veszi és elviszik az orrod elől.


Nagyon klassz kis kocsi minden szempontból!

2010. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztem jó kis kocsi,de ha felétek rossz az út,járda ettől nagyobb kerekűt keress.
2010. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!