Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez csak az én tapasztalatom?...

Ez csak az én tapasztalatom? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Keserű tapasztalatom,hogy szerintem 30-40 évesen menő babát várni,huszonévesen szinte ciki. Főleg ha nincs autód,ha mondjuk a nagyobbal együtt tömegközlekedsz. Átnéznek rajtad vagy jól megnéznek,de szinte mindig úgy kell megkérni valakit,hogy ugyan adja már át a helyet. 26 éves vagyok,már van egy 2 évesem,nemsokára jön a tesó. A fiatalok,velem egykorúak vagy fiatalabbak néha olyan furán néznek rám,mintha égő lenne ennyi idősen anyának lenni. Múltkor egyetlen szabad ülőhelyet egy 20-21 éves lány foglalta el az orrom előtt és elkezdett Oriflame újságot nézegetni. A legidősebb néni adta át a helyét. Fiatal srácok múltkor összenéztek,amikor megkértem az egyiket,hogy segítsen leszállni. Nem hiszem,hogy fiatalabbnak nézek ki a koromnál. Volt példa nem egyszer,hogy szintén kismamák vagy pici gyerekesek tolakodnak elém,vagy majd fellöknek,vagy észre sem vesznek a boltban,az utcán,akárhol,mert ők idősebb érett nők,rázzák a slusszkulcsot,tömve vannak lóvéval,nem hiszem hogy egy kalap alá vesznek magukkal,mert én csitri vagyok a szemükben. Ha csúnyát akarnék mondani szerintem kettőnk közül egy ilyen "érett" anya égő,mert olyan hihetetlenül büszke és elnyomó szegény gyerekével,akit olyan későn hozott a világra. Jaj,elég cifrán fogalmazok,remélem van aki kihámozza mit is akarok mondani:S Pedig nem vagyunk csórók,szép ruhában,cipőben járunk,csak épp nincs autónk(remélem idén lesz az is)és buszoznunk kell 12 szatyorral,2 évessel,pocakkal. Miért többségében a nők ilyenek??? Mert a férfiak előzékenyebbek. Másnak is vannak/voltak hasonló tapasztalatai?
2011. ápr. 14. 04:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem neked van egy nagyfoku kisebbség érzeted.

Nehéznek érzed gyerekkel, babakocsival, terhesen utazgatni, és el vagy keseredve nektek miért is nincs autótok, ahol könnyebb lenne az utazás.

Ezért érzel így. Nem hinném hogy 26 évesen túl fiatal lennél. Ha ezt egy 16 éves mondaná, kicsit megérteném. de te ne is álmodj róla már nem vagy túl fiatal.

Barátnömnek is 26 évesen már a másodikat várta, de soha nem gondolta azt hogy fiatal lenne.


Igaz hogy a nagytöbbség 30 körül vállal gyereket, de hiddel nekünk meg az a nehéz hogy már nem vagyunk túl fiatalok. Minél idösebb egy ember annál nehezebb a terhesség, kisgyerekkel otthon.


Buszon helyátadás mindegy hogy 26 vagy 36 vagy, ezt egy nyugdíjas is írhatta volna.


Szerintem senki nem néz le egy 26 éves anyukát, és azt sem ha buszozik. Nekünk 2 kocsink is van, de ha lenne tömegközlekedés felénk, ha olyan nagyvárosban élnék, akkor én is inkább busszal járnék. Méghozzá azért, mert a babakocsit ki be cincálni a kocsiból elég fárasztó. aztán mikor haza érek akkor még a rengeteg csomagot is cipelni, mert ugye a babakocsi nem összehajtható ha benne vannak a csomagok. aztán a hordozó is igen nehéz már egy 8 kilós gyerekkel. szóval egyszerübb lenne villamossal a városba menni.

2011. ápr. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak te érzéed igy.Én az első lányom 17 évesen szültem meg és akkor sem néztek rám máshogy .A másodikkal 22 voltam és nagyon kedves volt mindenki és soha nem engedte meg magának senki a szuros tekintetet.Most 24 évesen a 3 .babámat várom és mindenki megállit hogy milyen szépek,a fiatal 17-19 éves fiuk mosolyognak a lányaimra..Én büszke vagyok arra hogy fiatalon vagyok anya.

Ha nőkön veszed észre lehet hogy csak féltékenyek én tuti vissza néznék rá nagyon csunyán..Észre veszik magukat hidd el

2011. ápr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

26 évesen szültem a kisfiamat. Én csak annyit vettem észre, hogy megbámulnak az emberek. Hogy miért? Azért mert fiatal, csinos kismama voltam. 10 kilót híztam összesen, nem esett nehezemre, hogy járjak-keljek a városban akár gyalog, akár buszon. Mondjuk arról álmodni sem mertem, hogy bárki átadja a helyét a buszon. Sokszor előfordult, hogy iskolások (akik ugye nem veszik le a hátukról a táskát) megütötték a hasamat, amikor már nagyobb volt. Na hát ilyenkor azért nem tudtam megállni, hogy le ne torkoljam őket.

Amióta megvan a kisfiam talán ha kétszer engedtek át autósok kijelölt átkelőhelyen...

Nincs autónk és nem is tervezzük hogy veszünk.

Ettől nem érzem magam rosszul. Szerintem nem másokkal kellene foglalkozni, hanem élvezni azt, hogy anyukák vagyunk. És igen, lehet hogy sokan azért bámulnak meg, mert irigyek.

2011. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én meg azt mondom, hogy maximálisan igaza van.a kérdezőnek. Saját tapasztalat! Én falun lakom, kb 5000 fős népesség, vannak itt ilyenek-olyanok, de egy biztos, a falusi népség sokszor nagyon undorítóan tud viselkedni, mert a legtöbbje mindenkit meglát csak éppen magát nem. Én itt dolgoztam helyben a Postán de már táppénzen vagyok mert jön az első baba, 26 évesen!!! Az senkit nem zavar, azért nem szolnak meg ha egy kisebbségi csaj 14 évesen szül, mert az "természetes",és igen én is észrevettem hogy másképp néznek rám. Egyrészt a kb. 30-40 éves nők, mindegy van e már gyerekük vagy nincs, de szerintem is csak irigyek, mert kismamaként is jol tartom magam huszonévesen. Szinte gyűlölettel néznek az emberre, ezt valóban tapasztaltam én is. Másrészt ott vannak a velem egykorúak. Sok barátnőm mikor megtudta hogy babát várok azt mondta: Úristen ez nagyon gáz! Hogy fogsz így majd bulizni?!- Hát az ilyen már nem barátnőm. Nekem normális kapcsolatom van, elvégeztem a fősulit, dolgoztam rendesen és igenis úgy éreztem itt az ideje a családalapításnak. A legtöbb hozzám hasonló korú még szórakozik minden hétvégén, folyton az iwiwen meg a FB-on lógnak, 26-27 évesen még nem tudja egyik sem mit akar, suliba járnak de nem tudják mi a céljuk vele, a pasikat meg a diszkóba szedik fel 1-1 alkalomra. Inkább nekem kellene lenézni őket és nem fordítva. Én is jártam bulizni, de már nem annyit mint tizenévesen, és már nem is viselkedem úgy. De szerencsére van sok korombeli anyuka akikkel jol kijövök, de igen igaza van a kérdezőnek manapság mintha ciki lenne huszon akárhány évesen szülni. Ilyen a társadalom.
2011. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 21 évesen szültem a kisfiamat, a férjem 29 volt, terveztük;). Most várom a kistesót, 23 évesen. Én soha nem tapasztaltam "lenéző" tekinteteket, vagy csak nem voltam hajlandó észrevenni:P. Ha vki rákérdezett, mindig büszkén mondtam a koromat (bár hozzátettem, hogy férjnél vagyok, és ő 10 évvel idősebb), és soha nem degradáló volt a válasz, inkább elismerő, hogy végre egy nő, aki nem 30 felett szül;).

Én mindig így terveztem, én nem érdekel mások véleménye! Aki felsőbbrendőnek érzi magát attól, hogy később szült, és már gyakorlatilag túl van a kerrierjén, az egyszerűen ostoba! Én megértem ezeket az mebereket, hogy meg akarják teremteni a gyereküknek a jólétet, de ettől még ők nem jobbak, mint te;).

Én az első baba mellett befejeztem az egyetemet, 26-27 leszek, mikor a kicsi oviba megy, bőven előttem az élet karriert építeni, ha arra vágyom :P! Egy 40 éves nőnek sem lesz könnyebb visszaállni a munkába, sőt, már nem is biztos, hogy szívesen látják ugyanott, és az ismeretségi körömben totál igaz az, hogy fiatalon könnyebben veszi az ember az ezzel járó terheket.


Sztem egyszerűen ne vegyél tudomást róla, ha ilyen tekintetekkel találkozol. És amúgy sem tudhatjuk soha, hogy mi rejlik mögötte! Engem ha megbánt vki, vagy bunkó velem, mindig arra gondolok, hogy mi van, ha épp ez élete legrosszabb napja, elhagyták, beteg a gyereke, kirúgták...stb. Nem ítélkezem, arra vannak kompetensebb személyek:D!

Az anyuka, aki lenéz téged, talán sírva ül be a menő kocsijába, mert tele van terhekkel, és nem várja haza senki! Talán évek óta próbálkozik a kistesóval, de nem sikerül, talán épp reggel kapott levelet, hogy lefoglalják a kocsiját...

Te csak magaddal foglalkozz;)! Örülj a kicsikéidnek, és ne emészd magad mások hülyesége miatt! És ne feledd, terhesen mindenki sokkal érzékenyebb:P!

2011. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Mi egy Pest közeli faluban lakunk, sokat járunk Pestre, de én sem ott, sem itt nálunk nem tapasztaltam ezt. A postán, a közértben, a játszótéren, mindenki nagy lelkesedéssel fogadta az első babánkat is, és a másodikat is. Pedig még egyetemre jártam, de ezért is csak elismeréseket kaptam, nem lenézést!

Fura nekem, amit írtok...

2011. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden válaszolónak igaza van:) Az is igaz,hogy valóban nem kellene ezzel foglalkoznom és élveznem kellene ezt az időszakot,amit valóban élvezek is,csak érzékenyebb pillanataimban talán jobban figyelek az emberek nem épp példamutató viselkedésére. Egyetlen dologgal nem értek egyet. Hogy tömegközlekedéssel könnyebb:D Ezen nevetnem kell bocsánat! Én nem csak induláskor és érkezéskor emelgetem GYEREKKEL EGYÜTT!(gondolom az első válaszoló nem teszi be a csomagtartóba a gyereket)a babakocsit buszról le és villamosra fel. Ott lógnak végig a szatyrok is,volt amikor 50 percet vártam a megállóban,hogy jöjjön egy alacsony padlós busz,mert még ha segítenek is felszállni,le már nem biztos. És a 2.emeleten lakunk,lift nincs,úgyhogy nem csak az autóból kiszállva a ház elől kell behurcolkodnom,hanem átküzdve magam a városon. A legjobb,amikor elalszik a lányom hazafelé jövet a kocsiban,nem tudom felkelteni és 3x fordulok 28 hetes terhesen,mire őt is és a cuccokat is felviszem a másodikra. Valahogy nem tudom elképzelni,hogy 2 gyerekkel ez mégis hogy fog működni:S Mert a nagyot már a kocsiba sem tudom beletenni!
2011. ápr. 14. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!