Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek milyen legfiatalab...

Szerintetek milyen legfiatalabb korban lehet gyermeket vállalni, hogy arra ne mondják, hogy túl korai?

Figyelt kérdés
18? 19? 20? 21? 22? 23? Mi a normális?

2015. dec. 15. 22:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nőknél...
2015. dec. 15. 22:47
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább érettség és élethelyzet, mint életkor kérdése. Gyermeket akkor érdemes vállalni, ha biztos érzelmi és anyagi háttér van a felneveléséhez. Van aki ezt húsz évesen biztosítani tudja, más harminc évesen sem. Ha minden szempontból készen álltok, és szeretnétek gyereket, akkor az meg végképp ne érdekeljen, hogy mások mit szólnak hozzá.
2015. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Én 22 voltam mikor szültem ,eléggé megosztó volt.Ugyan beszólásokat nem kaptam érte ,de sokmindenkinek kikerekedett a szeme aki nem ismert.Föleg ,hogy amúgyis kb úgy néztem ki mint egy 16 éves és szülés után is csontsovány maradtam:-D (nem direkt egyszerüen genetika).

De ezek igazából nem számítanak.Valóban érettség kérdése és ez nem mindig függ a kortól.Ismerek 32 éves nöt aki minden hétvégén bulizik ,futó kapcsolatai vannak ,és 18 évest is aki háztartást vezet ès minden gondolata az anyaság körül forog.

2015. dec. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Attól függ, hogy van-e mire szülni. Ha még otthon laksz a szüleiddel és tanulsz, akkor 25 évesen is korai.

Stabil párkapcsolattal, normális anyagiakkal és érettséggel szerintem 20-21 évesen már nem tartanám korainak. Azért mondok ennyit, mert én 19 vagyok, de nem ismerek egy korombelit sem, akit alkalmasnak tartanék gyereknevelésre. Viszont van akiről el tudom képzelni, hogy egy-két éven belül gondolkodó, szerető szülő váljék.

2015. dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 évesen szültem,ami szerintem egy ideális kor,viszont nem voltam olyan stavbil,sem érzelmileg sem anyagilag. Utólag azt mondom,hogy várnom kellett volna még. Megoldottam így is mindent,ahogy nőtt a fiam,úgy nőttem fel én is a feladathoz. :) Kicsit nehezebb volt,sajnos későn érő típus vagyok. Most 30 éves vagyok,várom a második babámat. :)
2015. dec. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen szültem az elsőt, senki nem mondta, hogy túl korai lett volna, szóval szerintem olyan 24-25 körül lehet a határ. de tényleg attól függ leginkább, hogy mit tettél le az asztalra.
2015. dec. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Ha épphogy kiestél az iskolapadból (ha nincs semmilyen szakmád, az további "súlyosbító" körülmény), nincs mögötted GYED-re jogosító munkaviszony (= egy évet se dolgoztál), akkor mindenképpen fiatal vagy akkor is, ha az anyagi feltételek adottak a párod vagy szüleid által.


Ugyanakkor lehetsz te 26-27 éves diplomás dolgozó nő is, ha lélekben nem nőttél fel a feladathoz és nem tudod elfogadni (mint egynémely kérdező), hogy a gyerekvállalás egy életre szóló felelősség, és nem normális, ha a 3 hónapos mellől wellnessezni, koktélozni, szilveszteri buliba mégy az anyukádnak lepasszolva... akkor korai volt.

2015. dec. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem árt ha nem rögtön a suliból kilépve vállal valaki gyereket.Legyen legalább pár év munkaviszonya.Én nem ítélem el aki 18 évesen vagy 20 as évei elején szül.Pláne ha becsúszik a baba.De tudatosan szerintem korai ilyen fiatalon szülni pláne,hogy 0 anyagi egzisztenciája van.
2015. dec. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az is fontos ennek a megítélésében, hogy milyen a háttér, de ez senkinek nincs a homlokára írva. Én pl. 20 évesen szültem az elsőt, két év munkaviszonnyal a hátam mögött, volt gyed-em, és volt is hová visszamennem dolgozni, nem az iskolapadból kilépve lettem terhes. De ezt nem tudta az, aki nem ismert. És bizony kaptam is beszólást nem egyszer. Főleg, hogy pechemre mindig is fiatalabbnak néztem ki a koromnál, 20 évesen volt olyan, aki kerek perec megmondta, hogy 15-nek tippel. Most 28 vagyok, és a másodikat várom, még most is volt olyan, aki megjegyezte, hogy "de sietős volt", bár most már azért nem ez a jellemző, de így is van olyan, aki szerint ennyi idősen még bőven ráértem volna, és minek kellett így kapkodni.
2015. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Átlagban ma felsőoktatás elvégzése + 2 év munkaidőhöz minimum 22-nek kell lenni, mégha csak egy sima okj-s képzést nézünk is. Ezt leszámítva attól függ, hogy kinek mikor sikerül hozzá biztosítani a megfelelő anyagi és érzelmi hátteret.
2015. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!