Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3,2-es TSH a 3. trimeszterben...

3,2-es TSH a 3. trimeszterben milyennek számít?

Figyelt kérdés

Figyelik a TSH-m, 6 hetente van kontroll, írtak fel rá gyógyszert is, és mindig mondták, mennyire kell emelni, a 6 héttel korábbi érték 1,95 lett, ami 0,5-2,4-es referenciatartományon belülre esik.


Most megint 3,2. Vajon mitől mehetett fentebb? Mennyire rossz ez az érték? Tehetek valamit a gyógyszer szedésén kívűl, hogy ismét a normáls tartományban legyen a TSH?


(Más értéket most nem néztek. Még a baba előtt mértek 4,2-es TSH-t, de a T3 és T4 értékem teljesen rendben volt, az orvos nem javasolt gyógyszerszedést. A terhességem kezdetekor a 6. héten újra megnézték, akkor 4,0 volt a TSH, ekkor már írt fel rá 25 mg L-Thyroxint. Maj a 2. trimeszterben először 2,95-re, majd 1,9-re ment le a TSH, de nem néztek semmilyen más értéket, csak ez alapján emelgették a gyógyszeradagot.)



2015. dec. 17. 14:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez már picit sok, emelni kell a gyógyszeren valószínűleg.

Nekem havonta néztek tsh és t4-et. Tsh 1-ről 2,5-ig ment fel, én 50 thyroxint szedtem végig. Azt mondta az endokrinológus, hogy akkor emelünk ha 2,5 fölé megy.

2015. dec. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!