Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka, vagy...

Van itt olyan anyuka, vagy kismama, akik állapotosan dohányoztak/nak? Miért nem szoktál le? Nem féltél, hogy árt a babának? Kívülállók nem szóltak le? Mennyit szívtál naponta? Nem lett káros következménye?

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Én nem cigiztem, de egy kollégám végigdohányozta a terhességét, napi 1 doboz. Koraszülött lett, három hónap múlva mentek haza a kórházból.

Kétévesen leukémiás lett a fia, nemrég halt meg szegény.

NE DOHÁNYOZZATOK, HA GYERMEKET TERVEZTEK!!!!

2015. dec. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos anyukám igen.:/ Napi egy szálat, mert akkoriban (80-as évek Magyarországa) az volt a trend az orvosoknál, hogy nem szabad abbahagyni, mert akkor még jobban kívánja és szenved. Ma már ez a protokoll természetesen megváltozott. Ma már pl. tudjuk, hogy az utódok szervezetében is kimutatható az anya dohányzása.


Akkoriban ugye nem voltak ultrahang és egyéb vizsgálatok, de anyukámnak valószínűleg hamar öregedett a lepénye (mint nekem most, pedig sosem dohányoztam) és én 39. betöltött hétre (=időre) 230 dkg-mal születtem. Persze, ebben lehet genetika is, mert a dohányzás és a genetika okozhatja a kis súlyú újszülöttet.


Akkoriban kb. 3-6 hónapig szoptattak az emberek, így anyu is, azalatt nem dohányzott, de azonnal visszaszokott utána.


Én egészséges vagyok, sosem vagyok beteg, nem vagyok pici vagy soványka, normális a testalkatom. Szóval ilyen következménye épp nem lett.


28N 29 hkm

2015. dec. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Én a baba tervezése előtt letettem a cigit pikk pakk úgy,hogy vissza se szoktam.Előtte akár mivel próbálkoztam leszokni egyik se sikerült.Van egy barátnőm.aki végig dohányzott neki koraszülött volt a kisfia.Most múlt 2 éves de még mindig látszik rajta ,hogy le van maradva.A barátnőm végig dohányzott nála meg semmi gond nem volt a terhességgel.De erre sajnos nemlehet alapozni ,hogy persze neki semmi baja hiszen dohányzott mert mi van.ha másnak nem.lesz ilyen mákja.
2015. dec. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Rokonom dohanyozta vegig a terhességet, sajat elmondasa szerint max 10 szalat de amikor lattam allandoan cigizett. 3 kg alatti lett a babaja, most 8 honapos, eddig mas nem latszik de fontos tudni, hogy a dohanyzas karos hatasai nem feltetlen derulnek ki szules utan. Es ha igen biztosan nem dicsekszik vele.

Egy baratnom is cigizett viszont o 3-4 szalat naponta, neki idore jott normal sulyu babaja, most 3 eves mult, ugy tunik nincs baja.

Egy volt osztalytarsam regen cigizett es most is, nem tudom mennyire szivta terhesen de a babaja nagyon beteges, asztmas is.

Egy biztos, veszelyeztetheti a babat a dohanyzas, van akinek szerencseje van de a dohanyzo kismamak a baba egeszsegevel jatszanak, oriasi kockazat es ertelmetlenul.

2015. dec. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Ismerősöm dohányzott,dongalába lett a gyereknek.

A másik dohányzó ismerősömnek asztmás a gyerek.

2015. dec. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Anyosom 3 gyerek mellett dohanyzott,Keresztanyum szinten 3 gyereket szult,mindharom terhesseget vegig dohanyozta. Egeszseges felnottek lettek. En ahogy megtudtam h terhes vagyok,letettem a cigit.

Sajnos kozben apukam meghalt,en sokkot kaptam,nem szedhettem semmit,ezert hozzanyultam a cigihez. (Ne kovezzetek meg erte,tudom hogy rosszul cselekedtem,de sajnos akkor ez volt az egyeduli nyugtato az eletemben) Utana mar maradt a dohanyzas vegig,termeszetesen az orvosom tudott rola. Egeszseges gyermekem szuletett,hala az egnek,azota mar majdnem 6 eves. Napi 5-6 szalat szivtam max,volt amikor csak 1-2 szalat. Utcan nem gyujtottam ra es masok elott. Viszont! Most ujra babat varok,azonnal letettem a cigit,soha tobbet nem gyujtok ra! Akkor szerencsem volt es felelotlen voltam,tobbet nem teszem meg ugyanezt. Hetek ota nem dohanyzom es nem is hianyzik!!!!! Ne dohanyozzatok terhesen!

2015. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyam vegig dohanyzott velem. 3900 gramm volt a szuletesi sulyom es egeszseges voltam. en is dohanyoztam vegig a fiam 2 hettel kesobb szuletett a vartnal 3200 gramm sullyal egeszsegesen.
2016. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!