Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is éreztétek úgy, hogy ez...

Ti is éreztétek úgy, hogy ez túl sok, és hiba volt az egész?

Figyelt kérdés

Egy évet vártunk a babára párommal. Most 6 hetes vagyok, és ilyen rosszul még nem voltam soha. Egész nap hányok, már ha van mit kihánynom, alig tudok enni, sokat fogytam, egész nap hányingerem van. Minden szag zavar, amitől csak még inkább hányingerem lesz. Szörnyen érzem magam. Akartuk a babát és sokat vártunk is rá, de most úgy érzem, hogy ez hiba volt, nem vagyok anyának való mégsem. Hiszen milyen anya az, aki legszívesebben visszacsinálná az egészet?

Nem bírok felkelni az ágyból, azt sem tudom, hogy hogyan fogok így elmenni itthonról. Semmi nem segít.

A párom azt mondja, hogy szereti a babánk, de én úgy érzem, hogy én nem szeretem, pedig én jobban akartam mint ő.

Érzett valaki így még? Ugye ez csak a hormonok miatt van és elmúlik hamar?


2015. dec. 29. 17:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

A babától még messze van az az embrió. Két hete tudod, hogy terhes vagy.

Maximum a baba "illúzióját" lehet szeretni ilyenkor, nem a tényleges emberi lényt.


Egyszerűen zavar, hogy rossz a közérzeted, ennyi. Arra meg normális reakció az, hogy feszültté válik az ember.

Ne akard ilyen görcsösen rózsaszín vattacukor verzióban a dolgot. A rosszullétek majd elmúlnak. Igen, szenvedsz, nem kötelező egész terhesség alatt felhők szélén ülni, üdvözült mosollyal.


A "babát" se nem szereted, se nem utálod. Az érzés az állapotodra vonatkozik. Senki nem szeret hányni vagy émelyegni.

2015. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

De mindenkitől azt hallom, hogy milyen csodás terhesnek lenni, és hogy mindenki mennyire imádta, és senkinek semmi baja nem volt. Sokan hiányolják is a terhességük. Én el sem tudom képzelni, hogy ez valaha hiányozzon.

Szörnyen érzem magam és már most rossz anya vagyok. Meg sem érdemlem a babánk, amikor mások annyit szenvednek, és mégsem sikerül nekik :(

2015. dec. 29. 17:55
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze,a terhesség csodás,az enyém is az volt,de nem is hánytam szét a fejemet,meg nem volt semmi bajom.Ha olyan rosszul vagy hogy az ágyból nem kelsz ki akkor nem csodálom,hogy el vagy keseredve.Sok nyugtató dolgot nem tudok írni csak azt,hogy pár hét és elmúlik,jobban leszel.A gyereked meg imádni fogod!
2015. dec. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Másoknak biztosan csodás is terhesnek lenni, én hajlamos vagyok elhinni nekik. Nekem viszont szörnyű. De sokat segít most, hogy már mozog a baba.


Ne aggódj azon, milyen anya leszel, mert jó. nem az a jó anya, aki egy mezőn ugrálva örül a székrekedésnek, az aranyérnek és a hátfájásnak.


A 29. hétig ezek történtek:


vetélés,

kiderült trombózishajlam miatt 2. terhesség alatt minden nap egy szuri,

minden nap többszöri hányás a 12. hétig,

kombinált teszten 1:220-hoz esély arra, hogy downos a magzat,

4 hét várakozás, amniocentézis, 2 nap várakozás, hogy reped-e a burok (nem repedt, baba egészséges),

vérzés (folyás marta a hüvelyfalat),

kirúgtak a munkahelyemről,

túl sok magzatvíz, biztos beteg a szíve (echokardiográfián kiderült, hogy jól van),

10 kg hízás a 22. hétig,

székrekedés miatti belső aranyér

korán öregedő lepény (=nem biztos, hogy szülhetek a választott kórházban, a férjemmel együtt, és a saját orvosomnál)

és iszonyat pénzek költése erre az egészre.


én még ilyen szerencsétlen, tehetetlen, értetlen hülyének sosem éreztem magam, mint most a terhesség alatt. de egyszer csak vége lesz! és reméljük, jó vége lesz.:)


29 hkm

2015. dec. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Beindultak a hormonjaid. Ez nem baj 😊

En utalok terhes lenni de szülni pl imadok! Es a babaimar is 😊

Deengen minden terhessegem megviselt. Az elsvel az elso ket honapban 10 kilot fogytam ( az 53-bol..) es meg a szuloagyon is hánytam. A masodikkal harom hónapig vereztem... Most varjuk a harmadik babat es probalom azt tudatosítani, hogy most jobb lesz es csodálatos lesz, csak meg kicsit birjam ki. Az anyasag nem mindig tokeletes. Nagyon gyorsan változik es rugalmasnak kell lenni. Es ha bevallod magadnak a negativ érzéseid, azzal csak erosebb leszel!

2015. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A 13.hétig mindentől hánytam, a szagoktol a víztől ha csak rá néztem valamire.Mikor szaladtam hányni a WC fölött már mindig csak sírtam, h nem bírom tovább elegem van. Gyengének éreztem magam,végig feküdtem az egészet 3 kilót fogytam. A második trimeszter volt a felüdülés ,elmúlt a hányás vissza jött az erőm. Imádtam, h érzem ahogy mozog. Most vagyok 30 hetes most megint nehéz mert már kicsit "terhes" a dolog de alig várom, h végre "talalkozzak" vele :) Nyugodj meg idővel jobb lesz,Boldog baba várást!
2015. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondtam, hogy nem szeretem, az egyikőjüket el is veszitettem (ikrek voltak) . 15 hét vége felé vagyok de még most is van, hogy rosszul vagyok, viszont ezt a babát semmiért nem adnám, nagyon szeretem és várom, hogy itt legyen. Nekem is nagyon nehéz volt, mondom 15 hétig hánytam, reggel még most is. Kitartás. Megéri, mikor érzed, hogy mozog, hihetetlen érzés.
2015. dec. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
35 hetes vagyok, es az orakat szamolom mar, h mikor lesz vege...minden de tenyleg minden megtalalt, 17. hetig emelyges es hanyas, es eros szedules, rettenetes sok hizas - ez vegig, emiatt gyulolok tukorbe nezni, nagyon depis voltam emiatt vegig, pedig nem tabalok, nehez legzes, nem tudok aludni mar, 28. hettol elviselhetelen gyomorsav, azota is tart.Vizesedek, jarni sem birok mar, szoszerint az orakat szamolom. A babat imadjuk, de amint betoltom a 37. Hetet en imadkozni fogok, h induljon be a szules...es a tovabbi babat 10szer meggondolom. Szoval ne gondold h mas nincs igy, kitartast kivanok, erositsd magad. Az biztos h ami ezutan jon, annak karpotolnia kell mindenert, es az csak meg sokkal sokkal jobb lesz,csak igy tudom elkepzelni, hogy emberek ezt tobbszor vegigcsinaljak....
2015. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
12. hetes UH-n fogod látni mozogni és azzal sem fogsz akkor foglalkozni, ha még nem múlt el a hányinger! Bennem azt hiszem ott kezdett el tudatosulni, hogy babát várok. A sok hányinger mellett nehéz volt boldognak lenni pedig örültem, hogy sikerült, nagyon is.
2015. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én a babát várom, a terhességért nem vagyok oda, pedig mások álomterhességnek írnák le, mert kb. alig volt/van valami bajom, miközben egyik kismama ismerősömnél rengeteg komoly dolog előjött, már 1,5 hónapja kórházban van, és még hetek vannak hátra, ő mégis imádja a terhességét. Én is feltettem magamnak a kérdést, hogy hogy lehet, hogy mások annyira imádjàk ezt az állapotot, amikor nekem a baba mozgása is furcsa volt és hetekig szoknom kellett, meg leállítani magam, hogy ne morogjak, ha megmozdul.


Közben nagyon örülök neki, nagyon akartam és akarom a babát most is, de már alig várom, hogy leteljen a neki megfelelő idő, és megszülessen. Azzal nyugtatom magam, hogy ez a rövidebbik része:)

2015. dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!