Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is éreztétek úgy, hogy ez...

Ti is éreztétek úgy, hogy ez túl sok, és hiba volt az egész?

Figyelt kérdés

Egy évet vártunk a babára párommal. Most 6 hetes vagyok, és ilyen rosszul még nem voltam soha. Egész nap hányok, már ha van mit kihánynom, alig tudok enni, sokat fogytam, egész nap hányingerem van. Minden szag zavar, amitől csak még inkább hányingerem lesz. Szörnyen érzem magam. Akartuk a babát és sokat vártunk is rá, de most úgy érzem, hogy ez hiba volt, nem vagyok anyának való mégsem. Hiszen milyen anya az, aki legszívesebben visszacsinálná az egészet?

Nem bírok felkelni az ágyból, azt sem tudom, hogy hogyan fogok így elmenni itthonról. Semmi nem segít.

A párom azt mondja, hogy szereti a babánk, de én úgy érzem, hogy én nem szeretem, pedig én jobban akartam mint ő.

Érzett valaki így még? Ugye ez csak a hormonok miatt van és elmúlik hamar?


2015. dec. 29. 17:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem mindenki szépnek érzi a terhességet, én sem. Én ugyan nem hányok, de folyamatos alhasi fájdalmaim vannak a méhnövekedéstől. Engem is azzal vigasztalnak, hogy csak az első trimeszterben jellemző ez (11 hetes vagyok), a kezdethez képest egyébként tényleg jobb már most, de nem tartom kívánatosnak magát a terhességet. Ettől függetlenül nem gondolom hibának, és várom a csöppséget, remélem, minden rendben lesz.

Egyébként bármennyire is rossz a hányás, a rosszullét, gondolhatsz arra, hogy ez viszont jót jelent a baba szempontjából. Nekem nem voltak ilyen jellegű rosszulléteim, és már két korai vetélésen vagyok túl.

A sógornőm is nagyon rosszul élte meg a terhessége elejét, kikészítették a hányás meg rosszullétek, de a második trimesztertől ezek megszűntek neki, utána már jónak találta a terhességet, mostanra pedig már kezében foghatja az egészséges kisfiukat :)

2016. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
megsúgom holnap leszek 11 hetes és minden nap hányok és rosszul vagyok,ég a gyomrom.azt mondják a sorstársaim hogy majd elmúlik ha megmozdul az mikor lesz kérdeztem ,hááát olyan 4-5 hónaposan.De vártuk a babát 6 éve 2 vetélésem volt és nem bánom hogy rosszul vagyok mert akartuk őt mindennél jobban
2016. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
kérdező! ne mondj ilyet magadra! nem a gyerek az, ami nem való neked, hanem nem jó a terhességed. az enyém is borzalmas, de attól még a gyereket nevelhetjük később szeretetben:) biztos könnyebb, ha az ember nem hányja el magát naponta 3-szor, gondolj csak bele:)
2016. jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem rég olvastam egy interjút, amit egy pszichologussal keszitettek. Elmondta, hogy az elvarasokkal ellentetben nem mindenki erzi at a terhesseget aldott allapotkent. Sot van olyan, aki az anyasagot ki nem allgatja, annak ellenere, hogy a gyermeket nagyon is szereti. Egyszeruen ezeket a szerepeket nem tudja a magaenak erezni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne csuggedj, ha ennyire szarul vagy, nem csoda, hogy hulye gondolataid vannak! Boven can idod, hogy ez megvaltozzon. A hormonok segitenek, hogy majd a kisbabat ugy szeresd, ahogy kell... :)
2016. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Az elütésekért elnézést! :)

Előző

2016. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok.

Én is azt mondtam, h többet nem leszek terhes, most mégis, az a 4 hónap kínszenvedés már távolinak tűnik, és ha a kezemben tarthatom a kisbabám, még inkább így fogom gondolni.

Imàdom, ahogy rugdos, pedig megszenvedtem vele... -5kg az àllandó hányások miatt, néha arra gondoltam, inkább halnék meg, hogy ne kéne szenvedni.

Ne tudd meg, mik jártak a fejemben.

Nagyon depressziós lettem, sokat bőgtem.

És mindez MEGÉRI, ha most nem is érzed ezt.

De majd rájössz! :)

2016. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Van két gyerekem. Már nagyon régóta foglalkoztatott a gondolat hogy legyen még egy. Aztán novemberben kiderült hogy jön a 3. Bébi. Fantasztikusan boldog voltam hogy újra terhes vagyok újra babázhatok. Csak a nagy idillből elfelejtettem az első trimeszterrel járó hányásokat. Pedig a lányommal 6. Héttől a 9. Hétig infúzión voltam kórházban a hányás miatt. Szóval kínlódok én is pedig már 10 hetes vagyok. Ma is 2szer hánytam. Most már tudom ennyi baba elég mert mégegyszer ezt nem tudnám végigcsinálni. A párom egy angyal főz mosogat de már látom rajta hogy sok a teher rajta. De majdcsak elmúlik már! Kitartást neked is. Jah nekem az orbit kid rágó segített. Ha nem rágózom nagyon rosszul vagyok. Meg rágcsálok mindig vmit. Jobbulást!
2016. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!