Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Ciklusom 7. napjában és a 9. napjában együtt voltam a párommal, a 7. napon megszakított volt, a 9. en nem volt semmilyen védekezés. 33 naposak kb a ciklusaim, hőmérőztem nem tapasztaltam peteérést, legalábbis 36:3-ról ment le 36:1 re, utána pedig 36:3, ma pedig 36:4. Reggel mérem még ágyban.

Ciklusom 10. napján olyan volt mintha szurkált volna a hasam alja, mintha menzesz következne, derék fájás, kis puffadás, meg mintha a petefészkem nyilalgatna, tegnap enyhe hányinger, és ezek alvás után elmúlnak, aztán vissza jönnek. Nem volt még ilyen sosem.. Ami talán még megemlítendő, hogy előtte sokáig nem volt szexuális kapcsolatom, és utána enyhe felfázásos tünet jelentkezett, de arra vettem be gyógyszert és elmúlt. Előre is köszönöm a válaszokat! És B.Ú.É.K ! :)



2016. jan. 1. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehetsz, mert nem védekeztek.
2016. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Most felülemelkedek a döbbeneten, mert nem akarlak élből ekézni, de leírnád, hogy mit akarsz, teherbe esni egy friss kapcsolatba, de miért? Ha meg nem akarsz, akkor miért nem védekeztek? A hőmérőzés elég zavarba ejtő, mert azt gondolná az ember, ha már ilyen profi vagy benne, akkor teherbe akarsz esni. Ha meg védekezésnek szánod, akkor tisztában vagy vele, hogy nagyon rizikós, gyakorlatilag mindenre jó, csak fogamzásgátlásra nem? Hol méred egyébként, ugye nem hónaljban?
2016. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem új kapcsolat, csak vártunk amíg lehet. Nem hónaljban mérem, fenékben. Nem lenne gond ha, gyerek van, csak nem tudom mire vélni ezeket a tüneteket.
2016. jan. 1. 18:00
 4/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Na ilyet se hallottam még, hogy felnőtt ember rektálisan hőmérőzik rendszeresen. A végbélben mérésről nincs információm, mert ezt nem nagyon szokták ajánlani. Nem tudom, hogy prüdériából, vagy mert tényleg nem olyan hatékony. Elvileg ott is van nyálkahártya, csak azt nem biztos, hogy a lázmérő vége eléri? A szájban vagy a hüvelyben mérést szokták ajánlani.

Amúgy azért nem tudom, mióta vagy együtt a jelenlegi pároddal, de azért szexmentes együttlét után már a második alkalommal nem védekezni, mert nem baj, ha jön a baba... Nekem ez fura, akkor is, ha régóta vagytok együtt. Nem mintha jogom lenne beleszólni, hogy ki mikor eshet teherbe, csak egyszerűen nagyon szokatlan számomra a felállás.

2016. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ja, és az nem derült ki a számomra, hogy most a ciklusod hányadik napján tartasz. Az világos, hogy a 10. napon ovulációs tüneteket észleltél magadon, de hogy azóta mennyi idő telt el, azt még jó lenne tudni.
2016. jan. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk gyereket még, és most már védekezünk is, de ha esetleg össze jött, akkor én személy szerint nem tudnám elvetetni.. Így értem. Ma a 13.napon vagyok. Nyelv alatt is próbáltam mérni, meg fenékben, és ugyan az a hő jött ki :) azért mertem kockáztatni az elején, hogy valószínűleg később van peteérés, így nincs nagy esély a terhességre.
2016. jan. 2. 12:28
 7/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Így van, elvileg a hosszú ciklusodnál a peteérésnek később kell lennie. De sok gyerek született már úgy, hogy nem jött be a naptár-módszer... Ettől függetlenül semmiféle terhességi tünetet nem érezhetsz magadon még, ha véletlenül tényleg volt 3 napja ovud, és véletlenül megtermékenyült a petesejt, akkor se ágyazódott még be. De a teherbeesés esélye persze adott.
2016. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a választ, akkor majd kiderül. :)
2016. jan. 3. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!