Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan mellett gombásodás?

Utrogestan mellett gombásodás?

Figyelt kérdés
Kb. a 6.héttől kínlódok a hüvelygombával eddig nem volt rám jellemző de most már nagyon idegesít. Az orvosom canesten kombit ajánlott el is használtam,jobb is lett,majd kb. egy hétig majd újra voltam az orvosomnál ismét canesten.... Majd megint visszamentem és gyno-pevarylt írt ki, de sajnos az nap délután elkezdtem vérezni igy másnapra visszahívott és kaptam utrogestant ( hüvelyit3*1) kérdeztem hogy akkor a pevaryl-al mi legyen? Azt mondta,hogy ne használjam. De még másfél hét van 12. hétig.. Mit csináljak addig? Már nagyon ki vagyok... Utro mellett nem lehet más kúpot használni?

#gomba #Utrogedtan
2016. jan. 1. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Még nem is tudtam hogy terhes vagyok akkor jelentkezett a hüvelygomba egy héttel rá pozitiv teszt azutan elmult majd 8.héttől folyamatosan tart igaz csak folyással jár és kellemetlen a szex :( en hematoma miatt szedtem utrogestant a 14.hétig, most már nem szedem de ugyan ugy fertozesem van. Nekem azt mondtak hogy a terhesseg miatt felborult a huvelyfloram. De hallottam olyat hogy akik kislanyt varnak azokra jellemzo ez a "tunet" ,nekem be is igazolodott mert kislanyt varok.:))))

19hkm

2016. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És neked sem kezelték? Nem használtál az utroval gombára való más kúpot?
2016. jan. 1. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Én utrogestant szajon at szedheto formaban kaptam. Amikor mentem kontrollra akkor irt fel flumozin a neve ha jol emlekszem , kup,de nekem semmit se segitett + kenegettem canesten kenocsel de a folyas kevesebb lett de a szex ugyan ugy kellemetlen ,belul ego erzes :/ kitartas!
2016. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6 hetesen kaptam utrogestant, 9 hetesen jeleztem a dokinak, hogy nagyon rossz lent. Azt mondta 12 hetesen megnéz, addig úgy se irna fel semmit utro mellé. 12 hetesen kaptam pevarylt de olyan csúnya lett, hogy rögtön 2 dobozzal. :/ 3 hét így hosszú volt nagyon kezelés nélkül.
2016. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat aranyosak vagytok! Csak már úgy el vagyok keseredve...
2016. jan. 1. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Utrogestanból írhatna fel neked szájon át szedhetőt is, mert ugyanaz. Azért szokták a hüvelyit felírni, hogy ne rontsa a gyomrodat, de...nekem pl. jobban megérte, mint az, hogy tönkrementek a bugyijaim a hüvelyitől (nyáron még betétet is hordtam volna a 40 fokban...szerintem beleőrülök)


Nekem nem engedték a Canesten kombit, mert a dokim a "ne árts" elvet képviseli, azaz nem nyúlkált és engedett be oda más gyógyszert az első 12 hétben, azóta is csak egyszer, a random vérzésemkor csekkolta a méhszájat.


Sima Canesten krémet javasolt (nem használt), Borax kenőcsöt javasolt (sokkal jobb volt, de nem múlt el tőle a gombám). Vett az elején kenetet a rákszűréskor és tényleg csak egy gombáról van szó, így megnyugodtam.


A 12. héten varázslatos módon elmúlt. Aztán most megint van. :/


30hkm

2016. jan. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!