Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes terhesen 6-7 kgt...

21 hetes terhesen 6-7 kgt híztam már ez nagyon sok?

Figyelt kérdés

Nagyon odafigyelek miket eszem. Karácsonykor ettem 1-2 szelet almás pitét pl. meg némi szénhidrátos köretet, mert nem szoktam, illetve mértékkel, de akkor is elkeserít. Ezt nem értem. Mintha semmi értelme nem lenne a mértéktartásomnak.

173 cm 60 kgról kezdtem.



2016. jan. 2. 18:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest.

Ha azt nézzük, hogy 173 cm magas vagy és ehhez voltál 60 kg, akkor elég soványka voltál, eleve kevés volt a súlyod. Így meg valahogy kb. most nézhetsz ki normál súlyúnak.

A kiinduló súlyodhoz képest nem híztál sokat, de nyilván a mértéktartás továbbra is legyen meg és akkor nem lesz olyan nagy mértékű a hízás.

2016. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem keves, de nem is orult sok.

En 178 cm magas vagyok.

Az elso gyerekkel sokat hiztam, kb 10 kg a 20. hetben, de utana meg jo sokat, 25 lett a vege. Kb pont az elso 10 kg volt felesleges, ami felidore feljott, mert az mind az en hizasom volt.


A 2. terhesseg alatt emiatt igyekeztem normalisan enni (keves szenhidrat, sok hus, zoldseg es olyan gyumolcs, amitol aktivabb az anyagcserem), mozogni.


178cm/63 kg-rol indultam. 20 hetesen 2-2,5 kg-nal jartam es a vegere 11-12 kg lett. Le is ment, ahogy megszultem.


Ez alapjan azt mondom, hogy te valahol kozepen vagy, tulajdonkeppen a hizas a baba miatt, esetleges vizesedes, stb miatt meg csak most fog beindulni, szoval ebbol 15-18 siman lehet a vegere.

De meg az sem katasztrofa egyaltalan, max marad oar kilo fent, lemegy szules utan. Emiatt ne erezd magad rosszul.


Az is elofordulhat, hogy az utolso hetekben alig hizol, sokan mar enni sem tudnak rendesen akkor.


Fel a fejjel!

2016. jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szia! Első terhességem alatt 14kg-ot szedtem fel,meg sem làtszott,175/65kgval kezdtem.Szülés utàn 10 rögtön lement. Most 11 hetes vagyok eddig -4kgnàl vagyok és még mindig alig bírok enni viszont most 70kilòról kezdtem.
2016. jan. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

van egy kalkulátor, ami kicsit tudományosabb annál, mint amit mi tudunk mondani, ebbe írd be a dolgokat:


[link]


az én példám: 22 hetes koromra 10 kilót híztam, 0-s bmi-vel indultam, leadtam 2-t (abbahagytam a mogyoróevést), és azóta semmit nem híztam. A magzat köszöni, jól van.:)


30hkm

2016. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Valóban sok egy picit, de nem nagyon, 64-65 körül kellene lenned, szóval azért nem vészes.


Viszont az almáspite egy dolog, mennyi tésztát, péksütit, krumplit, üdítőt/gyümölcslevet, félkész- vagy gyorskaját fogyasztasz?

2016. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Illetve a pajzsmirigyértéked rendben van? TSH-d mennyi volt a vérvételen?
2016. jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Rendben volt. A felsoroltak egyikét sem eszem, tésztät maximum 1x egy hónapban kis csészévelb(cukkinit eszek spagettiként).
2016. jan. 3. 08:17
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem vizesedsz? Esetleg attól is lehet. Vérnyomásod rendben van?
2016. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Viezesedni? Egy kicsit lehet, most lattam 2 este is a zoknim nyomát a bokámon és pár nap különbséggel 2 kgval többet mutatott a mérleg.

A vérnyomásom alacsony, miben befolyásolja a vérnyomást?

2016. jan. 3. 11:36
 10/18 A kérdező kommentje:
*a hízást?
2016. jan. 3. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!