Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5. héttől 2 nappal ezelőttig...

5. héttől 2 nappal ezelőttig folyamatos hányás/hányinger, fáradtság. Két napja, mintha elvágták volna. Baj lehet?

Figyelt kérdés

Nem kérem az okoskodós lehurrogós válaszokat,csak normális segítőkész hozzászólásokat írjatok!

Második babám,de az elsőnél is a 13.hétig tartott a hányás. Ott értettem,hogy a placenta áteszi a szerepet,ilyenkor azért múlik el. Most egyik napról a másikra elmúlt. Ma vagyok 8+6 hetes. Menjek orvoshoz jövő héten vagy ez normális lehet ilyenkor is? (19-én van időpontom amúgy)



2016. jan. 3. 00:17
1 2
 1/13 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ez kényes kérdés, mert a rosszullétek hirtelen elmaradása tényleg jelentheti a legrosszabbat, de akár az is lehet, hogy simán elmúltak és kész, minden rendben a babával. Nem kötelező ugyanakkor elmúlni a rosszulléteknek, mint első terhességnél, sokaknál már 12 hét előtt elmúlik, tehát ezt ne vedd annyira rossz jelnek.

Orvoshoz nem sietnék annyira, ha vaj van, úgysem tud már segíteni. De ha segít megnyugodni, akkor inkább hívd fel a dokidat, mondd el neki, mi aggaszt, aztán lehet, hogy tényleg behív inkább a jövő héten.

2016. jan. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vilcsianyuja ***** válasza:

* vaj = baj

Megyek aludni...

2016. jan. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal ártasz a legtöbbet, hogy őrlödsz otthon. Beszélj mindenképp az orvossal!
2016. jan. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azt mondjak altalanossagban, hogy a tunetek hirtelen elmaradasa nem jelent semmit es ahogy te is irtad, az elso trimeszter vege fele teljesen megszokott jelenseg.

En azt javaslom, hogyha nagyon nyugtalan vagy emiatt es van ra lehetoseged, akkor menj el orvoshoz, remelhetoleg semmi baj sincs es akkor megsporolsz magadnak 2 hetnyi izgulast, mert azert 19-e meg odebb vagy.

De ha birsz varni, akkor az is lehet, hogy par nap utan visszaternek a tunetek, vagy legalabb egy reszuk.


En voltam hasonloan, mint te. Nekem pecsetelo verzesem volt 8 hetesen, voltam uh-n, minden rendben volt, volt szivhang es jo meretek, el is mult a pecseteles kovetkezo nap. Eltelt harom het es ismet jelentkezett rozsaszines folyas, verzesnek epp nem mondanam. A korhazban a doki nem akart megnezni uh-n, (kulfoldon elunk, nehez uh-ra bejutni), mert egy het mulva lett volna ugye a 12 hetes vizsgalat es mondta, hogy ugye ez volt nalam 3 hete is, a baba jol volt, most is minden rendben lehet, me izguljak.

Mar kezdtem elhinni, de kovetkezo reggel ugy ebredtem, hogy minden tunetem eltunt. A legszembetunobb a puffadas volt, azzal kinlodtam sokat, de aznap reggel teljesen lapos hassal ebredtem. Se hanyinger, se emelyges, se gyakori pisilesi inger, sot az ejszakat is ataludtam, amire kb a pozitiv teszt ota nem volt pelda.

En nem birtam varni, elmentem privatban uh-ra es sajnos a megerzesem jo volt, mar nem volt szivhang.


Remelem nalad semmi ilyen nincs.

2016. jan. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,utolsó nagyon sajnálom ami veled történt. Borzalmas lehetett ezt átélni :( Nekem pecsételő vérzésem nincsen,nem is volt. A cicim sem fáj mád annyira,csak egy picit érzem ha hozzáérek.
2016. jan. 3. 11:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedden lesz a dokim,azt hiszem csak egy megnyugtató uh-ra beszaladok hozzá. Köszönöm mégegyszer a válaszokat!
2016. jan. 3. 11:45
 7/13 mandiga ***** válasza:

A koraterhességben, ha hírtelen elmúlnak a tünetek, az nem szokott jót jelenteni, persze vannak kivételek. Nekem a 7-9. héten múltak el hírtelen a tüneteim, barnáztam is. Sajnos csak petezsák volt, így otthon elvetéltem.

Szorítok, hogy nálatok minden rendben legyen. :)

2016. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom :( Köszönöm szépen!
2016. jan. 3. 18:00
 9/13 mandiga ***** válasza:

Írd majd meg, hogy mi volt az ultrahangon.

Nekem ez már régen történt, azóta sikeresen szültem, épp itt alszik mellettem, már 3 éves nagyfiú. :)

2016. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ohh 😊😊😊 Örülök neki :) Bár biztos nehéz egy anyának feldolgoznia egy ilyen tragédiát!? Írok,ha megvolt az uh! Remélem minden rendben lesz :)
2016. jan. 3. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!