Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik ha elkaptam a...

Anneee25 kérdése:

Mi történik ha elkaptam a toxoplasmát a 27. Héten? Megvakulhat a babám?

Figyelt kérdés

27 hetes kismama vagyok és megnyugtatásra lenne szükségem.

Van egy benti cicánk. A terhességem elején szűrtek toxoplasmára,kiderült,hogy soha nem estem át rajta,holott egész gyerekkoromat cicákkal töltöttem.

2 védőnővel is beszéltem,aki egyöntetűen azon a véleményen voltak,hogy nehogy megválljak a cicámtól.

Odafigyeltünk arra,hogy párom takarítja az almot, nem kap nyers húst,csak whiskast eszik, nem vittem sétálni se többet ( egyszer lementünk 10 petcre a ház elé),én is megmosom azöldséget, gyümölcsöt.

Az orvosom azt mondta,túl sok a magzatvízem, és toxora gyanakszik...

Szerintetek mennyi erre a reális esély?

Ha az vagyok fogyatékos lesz a kisbabám?

Mitől lehet még sok a magzatvíz?



2016. jan. 4. 14:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kuldott el vervetelre,hogy biztos az vagy e!? Nekem is van benti cicam,9 hetes vagyok. En ugy tudom hogy ennyi idosen koraszulest okozhat,mar nem okozhat fejlodesi rendellenesseget. De nem tudom biztosan!?
2016. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is negatív a toxoplazmózisom, és benti cicánk van (bár a toxoplazmózist főként földből, zöldségekből és nyers húsból lehet elkapni, nem cicától).


4-6 hetente kellett volna/kellene ezentúl nézetned a toxoplazmózisodat (nekem se mondta senki, a Centrumlab oldalán olvastam és magam kértem a vizsgálatokat magánlaborban). A fogadott dokimnak mondtam ő azt mondta, hogy most a 3. trimeszterben már nem kell, ne költsem a pénzt.


Méresd meg te is, egy háziorvos simán be tud utalni, de magánba is mehetsz, ha van a környéken. De ne aggódj, kijáró cicát eddig sem kaptad el, most pedig már ki sem jár, az almát sem takarítod. Ez is hajlam kérdése a dokim szerint, hogy ki kapja el. Pl. hogy nem kaptuk egy gyerekkorunkban a homokozóban? Elég fura...


A sok magzatvizet okozhat cukorbetegség (bár gondolom, volt már cukorterhelésed, hiszen 27 hetes vagy), túlzott szénhidrát-bevitel, magzati fertőzések vagy SEMMI. Nekem is sok a magzatvizem, és nálam a semmi okozza a túl sok vizet, mert minden másra teszteltek.:)


Ne azon agyalj, hogy fogyatékos lesz-e, hanem azon, hogy mikor tudod megnézetni a szintedet!


Az állatorvosunk még azt mondta, hogy legyen a cicának meg minden oltása és 3 havonta féregteleníteni kell őt a terhesség alatt és amíg a gyerek nem lesz fél éves, hátha nem tudsz róla, ezért írom le.


30hkm

2016. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

Én sem estem át, pedig volt cicám. A dokim nekem azt javasolta, hogy ne maradjon, így elajándékoztuk. Az a baj hogy ahány védőnő, meg orvps, kb.annyi vêlemény.

Nem küldött más vizsgálazra?

2016. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Adott beutalót, holnap megyek vérvételre!

Nagyon remélem, hogy nem a toxo miatt van.

A cukor eredményem jó, sok szénhidrátot eszek, ezt nem is gondoltam volna, hogy magzatvíz növelő...de köszönöm!!!!

A 2. válaszolónak meg köszönöm, utoljára szeptember körül volt féregtelenítve.

Akkor kapott egy nagy kombinált oltást, utána nem tudtuk vissza vinni a ráoltásra, de csaknem amiatt....?

2016. jan. 4. 15:29
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a doki, hogy ne egyem két pofára a gyümölcsöket sem, mert attól is sok lehet a magzatvíz.
2016. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Sok magzatvìz bàrmitől lehet. Ha meg akarsz nyugodni cica ügyben akkor az àllatorvos neki is meg tudja nézni,hogy àtesett- e rajta. Amúgy kb 2 hétig fertőz a cica azutàn hogy elkapta utàna soha többet. Akkor is a kakijàval,tehàt egy benti cica,aki tisztàn van tartva igen igen kis szàzalékban okozója a toxonak.
2016. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
igen, a gyümölcstől is lehet. én kétpofára ettem a szőlőt meg a mogyorót nyáron...mióta leálltam a szerről, csökkent a vizem egy csomót, de még mindig átlagosnál több. de ez nem baj.
2016. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

még annyi, hogy az ismétlő oltásra vigyétek el, nem a magzat miatt, hanem a cicó miatt.:) (nekünk ilyet nem is említett a dokink)


még eszembe jutott egy dolog, cica-baba ügyben. az állatorvos ellátott pár tanáccsal minket. ha majd vesztek egy-egy nedves törlőkendőt, sudocreme-et ilyesmit, akkor azokat szórjátok szét a lakásban, arrafelé, ahová érkezik majd a bébi, hogy a cica szokja a szagokat. :)

2016. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2016. jan. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Most már nem a magzatvíz miatt aggódok, hanem a terhességi inkonintencia miatt!!!!

Köszönöm!:)

Rég röhögtem ekkorát!:)

2016. jan. 4. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!