Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt pajzsmirigy...

Terhesség alatt pajzsmirigy probléma?

Figyelt kérdés
Ma voltam havi vizsgálaton a dokinál. 10+2 hetes terhes vagyok. Ultrogestan hüvelykapszulát kell használnom 3x 1 ez mert volt egy kis barnázásom két hete.Szerencsére a baba jól van semmi tünetem.sincs.Viszont Elkezdte bámulni a nyakamat a doki.majd megkérdezte nincs e véletlen pajzsmirigy problémám mert -furcsán nyelek és duzzadt egy kicsit a nyakam. Elküldött vérvételre nézzék meg.Majd mondta ,hogy ha valami még is van gyógyszeresen kell kezelni.22.Én megyek az eredményért de addig is kíváncsi vagyok ,hogy van e olyan akinél volt ilyen.Lett e valami probléma a terhesség alatt vagy a babával.?
2016. jan. 6. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem mindig ilyen a nyakam. Kell majd nyaki uh. Terhességeim alatt mindig túlműködött, az elsőnél kaptam gyógyszert, most csak vérvétellel figyeljük. 20hkm Ne aggódj, kezelhető! :)
2016. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden orvosi protokoll más erre nézve. Pl. ha te nőgyógyásznál voltál, akkor másként fog reagálni, mint az endokrinológus.


Nekem volt/van ilyen gondom. A TSH-m (pajzsmirigy) a vetélésem utáni első vizsgálaton határérték felett volt (2,68). Egy sima embernek 4-ig oké, de terhességben a dokim szereti 1 alatt tudni.


Felírt gyógyszert (Letrox heti 3X0,5 db), aztán levitte a TSH-mat nagyon alacsonyra, akkor az adagot heti 1X0,5-re csökkentette. Aztán kipróbáltuk, hogy abbahagyom teljesen a gyógyszert és azóta teljesen normális 2-es szinten van, így már nem is méretem a 3. trimeszterben.:)


30hkm

2016. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ilyen problémám,a terhesség előtt is volt már. Ha kezelve van,nem okoz semmi bajt a babánál. Csak reggel éhgyomorra bekapok egy gyógyszert és kész. Nekem terhesség alatt 6hetente ellenőrzik az értékeket és ha kell változtatnak a gyógyszeren.
2016. jan. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem tinédzser korom óta pajzsmirigy túlmükődésem van, a fiammal való terhesség alatt rosszabodott, de akkor azért mert épp nem kellett gyógyszert szednem, de egészséges lett. Most is terhes vagyok, és most be van állítva gyógyszerrel, és eddig jó volt a TSH, pedig ikreket várok :)
2016. jan. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!