Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tenyleg problema, ha terhesen...

Tenyleg problema, ha terhesen a hatamon alszok? (olvastam)

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Én az elején mindig a hátamon aludtam, mostmár inkább az oldalamon fekszek, mert jól megnőtt a pocakom. Nem hiszem, hogy gondot okozna a háton alvás, ha neked kényelmes.
2016. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
addig aludtam a hátamon ameddig tudtam... éreztem amikor már nem jó úgy
2016. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszi. 16 hetes vagyok, az oldalaim mar fajnak. Nagyon jol tudok a hatamon aludni, csak azt olvastam, hogy nem kap eleg oxigent a magzat, stb., es hogy a bal oldalon aludni a legmegfelelobb.
2016. jan. 6. 20:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb 30 hetesen mindig akkor keményedett a hasam, ha a hátamon voltam így kerültem. Szóval én úgy gondolom "szól" a szervezet, ha valami már nem jó. Jól olvastad, nem a legjobb a háton alvás de ez inkább csak a harmadik trimeszterre vonatkozik, mert addig nem igazán van súlya a magzatnak így nincs minek nyomni az ereket. Tudni fogod, ha már nem kényelmes. És van olyan akinek végig az egyébként. :)
2016. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Érezni fogd ha gondot okoz, de az nem most lesz még :).. nekem a végén annyira nyomott valamit háton fekve a baba, hogy az ultrahangot is oldalt fekve kellett csinálni, mert egyszer rosszul lettem közben. A doki már csak azt látta, hogy levert a víz és fal fehér vagyok, majdnem elájultam...
2016. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A babának semmi baja nem lesz..te nem fogsz levegőt kapni hanyatt fekve egy idő után. Aludj így nyugodtan, ameddig kényelmes.
2016. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Juppi, koszi mindenkinek.
2016. jan. 6. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:
En is ezt olvastam valahol. Allitolag a szerveidet is elnyomhatja a magzat. Nekem pl nem volt kenyelmes a hatamon fekudni,amugy sem szeretek. Viszomt ha ugy erzed,hogy neked ugy jo,szerintem nem lesz baj. :)
2016. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En ugy hallottam, hogy egy ido utan hatfajashoz is vezethet
2016. jan. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én próbálok az oldalamon aludni, de nem mindig sikerül, sokszor ébredek a hátamon, de érzem, hogy nem jó. Viszont volt, hogy csak így tudtam elaludni is, mert a babának nem tetszett az oldaltfekvés, és ezt jól a tudtomra is adta...


Fekhetsz a hátadon, ha 45 fokban meg van emelve, és fel van polcolva a lábad. Egyébként tényleg a bal oldalt ajánlják, ameddig kevésbé éreztem a mozgását, én is azt szerettem, a gyomorsav miatt is jobb, mert úgy kevésbé nyomódik a gyomorszáj, mint jobb oldali fekvésnél.


Viszont bal oldalt lent van a feje, és utálja, ha arra az oldalamra fekszem, csak éjjel tudok néha bal oldalt aludni, mikor már a jobb oldalam elzsibbadt.


16 hetesen még bőven aludtam háton sokat (nem szándékosan). Viszont elvileg kb. onnantól nem ajánlják. De ha a gyereknek meg kényelmetlen, akkor úgyis muszáj máshogy :)

33 hkm

2016. jan. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!